Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
20 червня, у форматі пленарної сесії, відбувся перший день триденного семінару з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування у сфері стимулювання економічної активності, створення робочих місць» у м. Івано-Франківськ.
Учасниками семінару є представники органів місцевого самоврядування переможців «Конкурсу кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році в номінації стимулювання економічної активності, створення робочих місць, а також представники Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, Мінрегіону та експерти.
Захід організований Мінрегіоном та Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з Івано-Франківською міською радою, Гніздичівською селищною радою і Морщинською міською радою.
Відкриваючи семінар керівник Програми Ради Європи »Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Андрій Гук проінформував учасників заходу про діяльність Ради Європи та очолюваної ним Програми Ради Європи, про її плани і пріоритети в діяльності, методологію Ради Європи щодо Конкурсу кращих практик місцевого самоврядування та її імплементацію в Україні, який був започаткований у Великобританії під час реформування місцевого самоврядування з метою пошуку, відзначення кращих практик та удосконалення нормативно-правової бази, що регулює діяльність місцевого самоврядування. Також було зазначено про пріоритетний напрям Програми спрямований на підготовку та подальше впровадження рекомендацій щодо підвищення кваліфікації і навчань службовців в органах місцевого самоврядування. Підготовлені рекомендації, експертами Ради Європи за результатами проведенних фахових оглядів та консультацій планується презентувати 26.06.2017. Зазначено про плани створення промоційних відео роликів про кращі практики місцевого самоврядування переможців Конкурсу. Також було зазначено про компонет зазначеної Програми Ради Європи Академія лідерства, яка складається з навчальних модулів, що включають в себе відповідні знання і навички здобуття яких дозволить голові органу місцевого самоврядування стати ефектиним управлінцем і лідером.
У вітальному слові представник Мінрегіону Наталія Яровенко проінформувала учасників семінару про хід та поточні результати реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України, результати проведення Конкурсу кращі практики місцевого самоврядування за минулі роки з 2012 року, і про його переваги для громад. А також про успішне проведення пілотного Конкурсу журналістських робіт у 2016 році.
У вітальному слові Голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Мельничук зазначив про діяльність обласної програми розвитку місцевого самоврядування в рамках, якої оголошений VIII Конкурс проектів місцевого самоврядування, при цьому у Конкурсі поточного року зроблено акцент на розвиткових аспектах ініціатив (проектів) органів місцевого самоврядування області. А також висловив сподівання, що зазначені проекти після їх реалізації стануть переможцями Конкурсу кращі практики місцевого самоврядування, що проводить Мінрегіоном у співпраці Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».
Під час семінару були презентовані наступні кращі практики переможці цього Конкурсу у 2016 році у номінації стимулювання економічної активності, створення робочих місць.
Практика «ВІДНОВЛЕННЯ КОВАЛЬСЬКОГО МИСТЕЦТВА ЯК ОДНОГО ІЗ НАЙСТАРІШИХ ЕЛЕМЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ» Івано-Фпанківської міської ради (І місце, Конкурс 2016 року)
Практика «МАЛОМУ БІЗНЕСУ – ШАНС ДЛЯ РОЗВИТКУ!» Тростянецької міської ради Сумської області (І місце, Конкурс 2016 року)
Практика «СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В М. КОРОСТЕНЬ» (ІІ місце, Конкурс 2016 року)
Практика «РЕКОНСТРУКЦІЯ ПАРКУ-ПАМ`ЯТКИ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ «ПАРК КУРОРТУ» М. МОРШИН» (ІІІ місце, Конкурс 2016 року)
Практика «ВІЛЬНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ЖІНОК – ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ З ПОСЛІДУЮЧИМ ВІДКРИТТЯМ ЖІНОЧОГО КОВОРКІНГ-ЦЕНТРУ В М. НІКОПОЛЬ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (ІІІ місце, Конкурс 2016 року)
Практика «СТИМУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ АКТИВНОСТІ, СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ» Горбівської сільської ради Куликівського району Чернігівської області (І місце, Конкурс 2016 року)
Практика «ОРГАНІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО СТИМУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ АКТИВНОСТІ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ» Черепинської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області (ІІ місце, Конкурс 2016 року)
Практика «РОЗВИТОК МОЛОЧНИХ СІМЕЙНИХ ФЕРМ – РЕЗУЛЬТАТ ТІСНОЇ СПІВПРАЦІ ГРОМАДИ, КООПЕРАЦІЇ ТА ВЛАДИ» Жовтневої сільської ради Токмацького району Запорізької області Диплом «Спеціальна відзнака», Конкурс 2016 року)