Архів сайта |
Квітень 2023 (11) Березень 2023 (14) Лютий 2023 (8) Січень 2023 (5) Грудень 2022 (12) |
Стаття 89.
Виконавчий апарат районної ради здійснює фото-, відео-, та аудіозапис пленарних засідань ради.
Особи, які здійснюють фото-, відео-, та аудіозапис пленарних засідань ради, не повинні своїми діями перешкоджати роботі сесії.
Стаття 88.
У пленарних засіданнях ради та засіданнях її органів з правом дорадчого голосу можуть брати участь народні депутати України.
Народні депутати України забезпечуються місцем в залі або приміщенні, де проводяться пленарні засідання ради та засідання її органів.
Депутати ради
Стаття 62.
Статус, засади діяльності та права депутатів ради визначаються Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», іншими законами України, регламентом ради.
Депутат ради є повноважним і рівноправним членом ради і набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Виборчого кодексу України.
Ніхто не може обмежити повноваження депутата ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Стаття 63.
Повноваження депутата припиняються достроково у випадках, передбачених статтею 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Депутату видаються посвідчення і нагрудний знак депутата.
Депутати ради здійснюють свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.
Депутат забезпечується персональним місцем в залі засідань ради. Рада, її органи сприяють депутатам в їх діяльності шляхом забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для здійснення депутатських повноважень тощо.
Стаття 64.
Депутат ради зобов'язаний:
1) додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;
2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
3) виконувати доручення ради, її органів чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.
Стаття 65.
Депутат ради, крім голови ради та його заступника, повинен входити до складу однієї з постійних комісій, що утворюються радою.
Депутат ради за її дорученням або дорученням постійної комісії, до складу якої його обрано, бере безпосередню участь у підготовці питань для розгляду на сесіях ради та засіданнях постійної комісії.
Стаття 66.
Депутат ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні ради депутат повідомляє про це голову ради, або його заступника, або виконавчий апарат ради.
Стаття 67.
Рада має право заслуховувати звіти депутатів про виконання рішень ради, на пленарних засіданнях періодично інформує депутатів ради про хід виконання рішень, прийнятих радою, реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними, а також з інших важливих питань діяльності ради та її органів.
Стаття 68.
Депутат ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
Кожний депутат ради у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
Стаття 69.
Депутат ради має право:
1) обирати і бути обраним до органів ради;
2) пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами;
3) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;
4) вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;
5) вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;
6) висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою;
7) порушувати питання про розпуск органів, утворених радою;
8) брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;
9) вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території;
10) порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій;
11) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;
12) ознайомлюватися з протоколами пленарних засідань сесій ради та її органів, розпорядженнями голови, іншими службовими документами;
13) оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення;
14) об’єднуватися з іншими депутатами ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради, або бути позафракційним.
Депутат ради може передати головуючому тексти свого невиголошеного виступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до протоколу засідання ради або її органу, в якому він бере участь.
Стаття 70.
При здійсненні депутатських повноважень депутат ради має також право:
1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;
2) на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території району, з питань депутатської діяльності;
3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.
Депутатські звернення, запити, запитання,
пропозиції та зауваження депутатів
Стаття 71.
Депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Хмельницького району, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Хмельницького району, до яких звернувся депутат ради, зобов'язані розглянути порушене ним питання та у десятиденний строк надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Якщо депутатське звернення з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
Депутат ради може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Хмельницького району, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п’ять календарних днів.
Якщо депутат ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Хмельницького району, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит.
Стаття 72.
Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата ради до посадових осіб ради і її органів, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території Хмельницького району.
Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
Стаття 73.
Депутатський запит може бути внесений депутатом ради або групою депутатів попередньо, або на пленарному засіданні ради у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.
Депутатський запит обговорюється у разі необхідності на пленарному засіданні ради.
Рада може зобов'язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата ради.
Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього раді і депутату ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити раді та депутатові ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.
Депутат ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів ради. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому засіданні ради.
За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
Стаття 74.
Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами ради на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються радою або за її дорученням постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів ради, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також раду.
Рада та її органи забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів ради, схвалених радою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на сесіях ради.
Депутатська етика
Стаття 75.
Депутат ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади;
2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
3) керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
4) не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
5) не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад;
6) не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень;
7) при проведенні пленарних засідань ради та засідань постійних чи тимчасових контрольних комісій депутат зобов’язаний перевести персональні засоби мобільного зв’язку у беззвучний режим.
Депутатські групи
Стаття 76.
Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчому окрузі депутати ради можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи.
Депутати ради об’єднуються в депутатські групи за спільністю проблем, які вони вирішують або за іншими ознаками.
Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата ради.
Стаття 77.
Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як із п'яти депутатів ради.
Депутати ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу.
Депутатська група реєструється радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу.
Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень ради.
Організація діяльності депутатських груп визначається радою.
Діяльність депутатської групи припиняється:
1) у разі вибуття окремих депутатів ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж п’ять депутатів;
2) у разі прийняття депутатами ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи;
3) після закінчення строку, на який депутати ради об'єдналися в депутатську групу, або строку повноважень ради.
Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.
Депутатські фракції
Стаття 78.
Депутатські фракції ради формуються на партійній основі депутатами ради з чисельністю не менше трьох депутатів.
Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Депутат ради може входити до складу лише однієї фракції. Після відповідного оформлення матеріалів про утворення депутатської фракції головуючий на пленарному засіданні ради інформує депутатів ради про реєстрацію такої депутатської фракції, її кількісний склад.
Технічне забезпечення діяльності депутатських фракцій покладається на виконавчий апарат ради.
Права депутатських груп, фракцій
Стаття 79.
Депутатські групи, фракції мають право:
1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради;
2) попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;
3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;
4) об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості чи опозиції в раді;
5) за пропозицією депутатських груп і фракцій в роботі пленарного засідання сесії оголошується перерва до 10 хвилин для проведення консультацій;
6) здійснювати інші права, передбачені законами України.
Помічники-консультанти депутата ради
Стаття 80.
Депутат ради може мати до п'яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.
Умови діяльності та кількість помічників-консультантів депутата ради визначаються Положенням про помічника-консультанта депутата Хмельницької районної ради, яке затверджується радою.
Голова ради
Стаття 81.
Голова ради обирається радою з числа депутатів таємним голосуванням на строк її повноважень і здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Голова ради вважається звільненим з посади з дня припинення ним депутатських повноважень або повноважень голови.
Кандидатури на посаду голови ради висуваються відкрито на сесії.
Депутат може висунути для обрання і свою кандидатуру.
З усіх висунутих кандидатур, що дали згоду балотуватись, проводиться обговорення. Самовідвід приймається радою без голосування.
Кожному з кандидатів на посаду голови ради надається можливість до голосування виступити на засіданні зі своєю програмою.
В процесі обговорення кандидатур депутат може задавати у письмовій та усній формах запитання кандидату, висловлювати свою точку зору по виголошеній ним програмі, агітувати «за» чи «проти» висунутої кандидатури.
На обговорення кожної кандидатури відводиться до години сесійного часу, для виступу кандидата до 15 хвилин. При необхідності за рішенням сесії час обговорення може змінюватись.
Голова ради вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу ради.
У разі, якщо на посаду голови ради висунуто більше двох кандидатур і жодна з них не одержала кількості голосів, потрібних для обрання, відбувається повторне голосування по двох кандидатурах, які отримали найбільшу кількість голосів.
Якщо при виборах жоден з двох кандидатів не отримав більше половини голосів від загальної кількості депутатів, відбуваються повторні вибори. При цьому можуть висуватися як нові, так і попередні кандидатури.
До початку обговорення висунутих кандидатур головуючий на сесії знайомить депутатів з автобіографічними відомостями кандидата.
У виступах депутатів всі кандидатури обговорюються одночасно.
Про обрання голови ради сесія приймає відповідне рішення.
Голова ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
У своїй діяльності голова ради є підзвітним раді і може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування.
Питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менше третини депутатів від загального складу ради.
Голова ради:
1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;
2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організовує контроль за їх виконанням;
3) представляє раді кандидатури для обрання на посаду заступника голови ради, вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;
4) вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради;
5) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
6) організує надання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень та навчання депутатів;
7) організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів місцевого самоврядування;
8) організує роботу президії ради;
9) призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради;
10) здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;
11) є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;
12) підписує рішення ради, протоколи сесій ради;
13) забезпечує роботу по розгляду звернень громадян, веде особистий прийом громадян;
14) забезпечує гласність у роботі ради та її органів;
15) представляє раду у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;
16) бере участь (за згодою) в роботі всіх засідань, нарад, інших заходах, що проводяться Хмельницькою районною державною адміністрацією, і знаходиться в президії поруч з головою райдержадміністрації;
17) за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження ради та її органів;
18) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом ради, а на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради - у визначений радою термін;
19) вирішує інші питання, доручені йому радою.
Голова ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Заступник голови ради
Стаття 82.
Заступник голови ради обирається радою за пропозицією голови ради у межах строку її повноважень з числа депутатів шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень.
Вибори заступника голови ради проводяться за процедурою, передбаченою статтями 60, 61, 81 регламенту.
Повноваження заступника можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради за рішенням ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення повноважень може бути внесено на розгляд відповідної ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови ради.
Повноваження заступника голови ради можуть також бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради в разі:
1) звернення з особистою заявою до ради про складення ним повноважень заступника голови ради;
2) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених законом.
Зазначені повноваження заступника голови ради припиняються з дня прийняття радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.
Заступник голови ради здійснює повноваження голови ради за відсутності голови ради на підставі його розпорядження, а також у разі неможливості виконання головою ради своїх обов'язків з інших причин.
Заступник ради працює у раді на постійній основі. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені для голови ради.
Постійні комісії ради
Стаття 83.
Повноваження постійних комісій, порядок їх утворення і діяльності визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим регламентом та положенням про постійні комісії, яке затверджується радою.
Постійні комісії обираються радою з числа її депутатів на строк повноважень ради, підзвітні і відповідальні перед нею.
Чисельний склад постійних комісій визначається радою.
Перелік постійних комісій визначається наступний:
У разі необхідності протягом всього періоду скликання можуть бути створені нові постійні комісії, ліквідовані або реорганізовані раніше створені, змінений їх кількісний склад.
Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів. Голова комісії обирається радою за поданням голови ради. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
Рішення про обрання голови комісії приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю від загального складу ради.
Депутат може входити до складу однієї постійної комісії, але має право брати участь у засіданні будь-якої комісії ради з правом дорадчого голосу. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова ради та його заступник.
Голова постійної комісії може бути відкликаний радою. Пропозиції про відкликання голови комісії вносяться головою ради, за рішенням відповідної постійної комісії або не менш як третиною депутатів від загального складу ради, а також особисто головою комісії, згідно з його письмовою заявою.
Про відкликання голови комісії рада приймає відповідне рішення.
Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, політичними та громадськими організаціями, підприємствами, громадянами, організовує роботу щодо виконання рекомендацій та висновків комісії.
У разі відсутності голови комісії його функції здійснює заступник голови або секретар комісії.
Основною формою роботи комісій є засідання. Вони скликаються в міру необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь більшість депутатів від загального складу комісії.
На засідання комісії можуть запрошуватись представники засобів масової інформації.
Засідання постійних комісій ведуться відкрито.
Засідання комісії оформляються протоколами, у яких зазначається:
- дата і місце проведення засідання;
- прізвище та ініціали головуючого на засіданні, список членів комісії присутніх та відсутніх на засіданні;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених осіб, які виступили під час обговорення;
- результати голосування з питань порядку денного;
- прийняті рекомендації, висновки.
За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
Комісія для вивчення питань може утворювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням спеціалістів, представників громадськості, вчених.
За дорученням ради або за власною ініціативою можуть проводитися спільні засідання двох або більше постійних комісій. У цих випадках головуючий на засіданні визначається за взаємним погодженням постійних комісій. Прийнятими на спільному засіданні постійних комісій вважаються висновки і рекомендації, за які проголосувала більшість депутатів від загального складу цих постійних комісій. Висновки і рекомендації, прийняті на спільному засіданні постійних комісій, підписуються головами постійних комісій, а в разі їх відсутності – заступниками голів або секретарями постійних комісій. Протоколи спільних засідань постійних комісій підписуються головами і секретарями постійних комісій.
Організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності комісій здійснює виконавчий апарат ради.
Тимчасові контрольні комісії ради
Стаття 84.
Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються за пропозицією голови ради з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень ради. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
Тимчасові контрольні комісії ради проводять свою діяльність відповідно до норм, визначених регламентом для постійних комісій ради, за виключеннями, передбаченими цією статтею.
Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з їх роботою в комісії.
Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
Тимчасові групи та комісії ради
Стаття 85.
Для розгляду окремо визначених питань рішенням ради або розпорядженням голови із числа депутатів та працівників виконавчого апарату ради можуть утворюватись тимчасові групи або комісії, порядок, організація роботи та функціональна спрямованість яких визначаються рішенням ради або розпорядженням голови.
Президія ради
Стаття 86.
Рада може утворити президію ради. Президія ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається винести на розгляд ради. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер.
До складу президії ради входять: голова ради, його заступник, голови постійних комісій ради, уповноважені представники депутатських груп та фракцій.
Положення про президію затверджується радою.
Виконавчий апарат ради
Стаття 87.
Виконавчий апарат ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України та законами України.
Виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
Виконавчий апарат ради забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих відповідною радою, якщо рішенням цієї ради повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів не делеговано районній державній адміністрації.
Виконавчий апарат ради утворюється радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються радою за поданням її голови.
Виконавчий апарат ради за посадою очолює голова ради.
Стаття 45.
Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Стаття 46.
Рішенням ради нормативно-правового характеру є рішення, прийняте радою в межах її компетенції, яке встановлює, змінює чи скасовує норми права, має загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Стаття 47.
Іншими актами ради, що приймаються у формі рішень є:
- рішення ненормативного характеру – рішення ради, які породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані;
- доручення – рішення ради, що стосується органу чи посадової особи ради і містить зобов’язання або повноваження до вчинення певних дій;
- звернення – рішення ради, звернене до не підпорядкованих раді суб’єктів із закликом до вчинення певних дій та ініціатив;
- заяви – рішення ради, що містять в собі виявлення позиції ради з певних питань;
- процедурні рішення – рішення ради, що стосуються визначення способу розгляду питань на пленарному засіданні і не потребують попереднього розгляду в постійних комісіях ради.
Рішення ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Стаття 48.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.
Стаття 49.
Проекти рішень ради нормативно-правового характеру надаються на розгляд постійної комісії з антикорупційної діяльності та правопорядку, питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку та зв’язку з засобами масової інформації для проведення їх аналізу на відповідність Конституції та законам України.
Стаття 50.
Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків обрання голови районної ради, заступника голови районної ради, звільнення їх з посади; прийняття рішення про недовіру голові районної державної адміністрації; внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови районної державної адміністрації, стосовно яких рішення приймаються таємним голосуванням.
Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
На веб-сайті районної ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань.
Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
Стаття 51.
Відкрите поіменне голосування проводиться з використанням ЕСГ «Віче».
При проведенні поіменного голосування за допомогою ЕСГ «Віче» формується список депутатів у вигляді: «ЗА», «ПРОТИ», «УТРИМАЛИСЬ», «НЕ ГОЛОСУВАЛИ», який відображається на загальному інформаційному табло та зберігається в електронному архіві сесії.
У разі виходу з ладу ЕСГ «Віче», поіменне голосування проводиться шляхом опитування головуючим вголос кожного депутата районної ради під час пленарного засідання.
Стаття 52.
Лічильна комісія підраховує голоси, складає протокол та подає дані про результати відкритого поіменного голосування головуючому на засіданні або у секретаріат сесії у разі його утворення. Підсумки голосування заносяться до протоколу сесії.
Стаття 53.
Після оголошення головуючим на засіданні ради про початок голосування, ніхто не має права його переривати і до оголошення результатів слово нікому не надається.
Стаття 54.
Перед голосуванням кількох пропозицій, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх і, якщо немає зауважень до змісту, переходить до голосування кожної пропозиції окремо, в порядку їх надходження.
Перед кожним голосуванням головуючий на засіданні чітко формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, і якщо немає заперечень, пропонує провести голосування щодо нього.
Стаття 55.
При наявності двох або більше альтернативних проектів рішень з одного і того ж питання порядку денного пленарного засідання ради, головуючий ставить їх на голосування в порядку черговості надходження. Вважається прийнятим те рішення, яке отримало більшість голосів депутатів від загального складу ради.
Стаття 56.
У разі виявлення на пленарному засіданні факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого депутата, розгляд питання порядку денного зупиняється. Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного депутата у залі засідань, а у разі його відсутності доручає лічильній комісії вилучити персональну картку такого депутата та передати її головуючому на пленарному засіданні і після здійснення перереєстрації проводить повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилась на голосування останньою.
У разі виникнення інших порушень процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, після виступу з мотивів голосування проводиться повторне голосування без обговорення.
Стаття 57.
Кожному рішенню ради присвоюється номер, який складається із порядкового номеру, номеру пленарного засідання ради та календарного року (наприклад 4-1/2020).
Стаття 58.
Підписані рішення ради тиражуються виконавчим апаратом ради і надаються відповідним посадовим особам чи органам, підприємствам, установам і організаціям, яких вони стосуються, та депутатам в разі їх звернення.
Стаття 59.
Засідання ради протоколюються. Складання протоколу організовує та здійснює виконавчий апарат ради протягом десяти робочих днів.
У протоколі сесії ради зазначаються:
- дата, час, місце проведення засідання та номер скликання сесії;
- кількість депутатів, присутніх на засіданні;
- питання порядку денного, винесені на розгляд;
- прізвища та ініціали головуючого на засіданні та виступаючих;
- всі внесені на голосування питання і пропозиції, спосіб їх вирішення;
- повні результати голосування і прийняті рішення.
Протокол сесії є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення та прийняття рішень радою.
Протокол сесії підписується головою ради або головуючим на засіданні і зберігається у виконавчому апараті ради.
Виконавчий апарат ради після кожного пленарного засідання формує матеріали сесії, які включають:
- протокол засідання;
- відомості про реєстрацію депутатів;
- проекти документів, які розглядалися на сесії;
- висновки і пропозиції органів ради щодо розглянутих на засіданні питань;
- тексти виступів депутатів, які не було проголошено;
- запити депутатів;
- матеріали, які поширювалися серед депутатів у зв’язку з розглядом питань;
- рішення ради.
Таємне голосування
Стаття 60.
Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених законодавством, а також за рішенням ради у інших випадках.
Стаття 61.
Таємне голосування проводиться за наступною процедурою.
Бюлетені для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній кількості присутніх на сесії депутатів, виготовляються під контролем лічильної комісії. Вони повинні бути однаковими за матеріалом, кольором, розміром, змістом. Бюлетені підписуються членами лічильної комісії.
Вид бюлетеня для таємного голосування визначається лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів.
Депутати за алфавітним списком на запрошення лічильної комісії, після пред’явлення посвідчення депутата, отримують виборчий бюлетень, про що розписуються у списку. Бюлетені видаються членами лічильної комісії у сесійній залі на столі президії. В сесійній залі встановлюється кабіна для голосування, поруч з кабіною - урна.
Голосування проводиться у відведеному місці кожним депутатом особисто.
Кожному депутату видається бюлетень без будь-яких позначок і поміток.
Кожний депутат робить лише одну позначку „+” (плюс) або іншу у квадраті напроти прізвища кандидатури, за яку він голосує, або навпроти проекту рішення, яке він підтримує.
Кожний депутат при опусканні бюлетеня в урну, складає його вдвоє текстом всередину.
Бюлетені, у яких буде підтримано дві і більше кандидатури на одну посаду, вважаються недійсними.
Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, а також бюлетені, які містять позначки, проставлені не у квадраті напроти прізвища кандидата.
Кожний бюлетень, який викликає сумнів, розглядається лічильною комісією та приймається рішення на предмет визнання його дійсним чи недійсним.
Прізвища, додатково вписані до бюлетеня, при підрахунку голосів не враховуються.
Бюлетень, у якому проти жодного прізвища не зроблено позначки, вважається недійсним.
Бюлетені виготовляються та видаються під контролем лічильної комісії в кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів, що зареєстровані та присутні на пленарному засіданні відповідно до офіційно отриманого та завіреного списку.
Урна перевіряється та опечатується шляхом нанесення підписів усіх членів лічильної комісії та встановлення печатки районної ради, відкриття урни проводиться головою лічильної комісії в присутності всіх членів лічильної комісії в сесійній залі під час пленарного засідання.
Якщо бюлетенів у скриньці для таємного голосування виявиться більше, ніж їх було видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування вважаються недійсними і проводиться переголосування.
У разі встановлення лічильною комісією порушень порядку голосування, рада приймає рішення про переголосування більшістю голосів від загального складу ради.
Результати таємного голосування лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують всі присутні її члени. В разі незгоди будь-кого з членів лічильної комісії з протоколом, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні.
За доповіддю голови лічильної комісії (або визначеного нею доповідача - члена лічильної комісії) про підсумки таємного голосування, головуючий на пленарному засіданні оголошує рішення ради, яке заноситься до протоколу пленарного засідання.
Контроль будь-якими особами за волевиявленням депутата забороняється, в тому числі проведення фото- та відеозйомки.
Стаття 16.
Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія є основною організаційною формою роботи ради як представницького органу і складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Сесії можуть бути як чергові, так і позачергові.
Чергові сесії ради скликаються відповідно до плану роботи ради, у виняткових випадках можуть скликатись позачергові сесії ради.
Пленарні засідання ради починаються о 10-ій і закінчуються не пізніше 18-ої години. Обідня перерва встановлюється з 12-ої до 13-ої години. Через кожні наступні 2 години роботи сесії оголошується перерва на 15 хвилин. У разі необхідності, за рішенням ради, пленарне засідання може бути продовжене.
Рада може прийняти рішення про проведення пленарного засідання впродовж кількох днів, а також про оголошення перерви в пленарному засіданні для опрацювання документів, проведення засідань комісій, депутатських груп, фракцій, запрошення посадових осіб тощо. Наступна сесія проводиться після закінчення попередньої.
Перша сесія ради
Стаття 17.
Першу сесію новообраної ради скликає Хмельницька районна виборча комісія Хмельницької області не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб - представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламенту ради.
Обрання голови ради проводиться за процедурою встановленою статтями 60, 61, 81 регламенту.
Стаття 18.
Після обрання голови ради за його пропозицією та під його головуванням утворюється робоча група з числа депутатів для підготовки проекту регламенту, пропозицій щодо порядку денного продовження роботи першої сесії ради, формування її робочих органів. Після цього пленарне засідання першої сесії ради головуючим закривається або за рішенням ради оголошується перерва в роботі сесії на певний строк.
Рішення про утворення робочої групи приймається на сесії ради.
Стаття 19.
До порядку денного першої сесії ради можуть бути включені наступні питання: а) про обрання заступника голови ради; б) про утворення президії ради; в) про утворення постійних комісій ради та обрання їх голів; г) про затвердження структури, чисельності і витрат на утримання ради та її виконавчого апарату.
Наступні сесії ради
Стаття 20.
Наступні сесії ради скликаються головою ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.
Сесію ради (крім першої) відкриває, веде і закриває голова ради, а за його відсутності – заступник голови ради. У випадках, передбачених статтею 22 регламенту, за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, її відкриває один із депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів цієї ради.
Стаття 21.
У разі немотивованої відмови голови ради або його неможливості скликати сесію ради сесія скликається заступником голови ради.
У цих випадках сесія скликається:
1. Якщо сесія не скликається головою ради у строки, передбачені статтею 20 цього Регламенту.
2. Якщо голова ради без поважних причин не скликав сесію ради у двотижневий строк після того, як пропозиція про скликання сесії ради була висловлена не менш як однією третиною депутатів від загального складу ради або головою Хмельницької районної державної адміністрації.
Стаття 22.
У разі, якщо голова ради або його заступник не скликають сесію на вимогу третини депутатів від загального складу ради або голови Хмельницької районної державної адміністрації, або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами ради, які становлять не менш як одну третину депутатів від загального складу ради, або постійною комісією ради.
Стаття 23.
У випадках, передбачених статтею 22 цього регламенту, рішення про скликання сесії ради може бути прийняте не менш як однією третиною депутатів від складу ради або постійною комісією ради з власної ініціативи, або за пропозицією голови Хмельницької районної державної адміністрації.
Стаття 24.
Про скликання сесії ради голова ради або його заступник не пізніш як за 10 робочих днів до сесії видає розпорядження із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
У виняткових випадках розпорядження про скликання позачергової сесії видається головою ради або його заступником не пізніш як за день до сесії.
Стаття 25.
Розпорядження голови ради або його заступника, рішення групи депутатів або постійної комісії про скликання сесії доводяться до відома депутатів і населення району у строки та порядку, встановлені статтею 24 регламенту, шляхом їх публікації на веб-сайті районної ради, а до депутатів – також засобами телефонного зв’язку.
Стаття 26.
Проекти рішень ради та інші документи, які передбачається внести на розгляд чергової сесії ради, передаються депутатам не пізніше як за 3 дні до початку роботи сесії, та висвітлюються на веб-сайті сайті районної ради.
У виняткових випадках (виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного стану), а також в разі скликання позачергової сесії проекти рішень ради та інші документи надаються депутатам при проведенні реєстрації у день проведення сесії.
Документи, передбачені частиною 1 даної статті, за наявності у депутатів електронних поштових скриньок, направляються їм за допомогою електронної пошти.
Підготовка та внесення питань на розгляд ради
Стаття 27.
Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситись постійними комісіями, депутатами, депутатськими групами і фракціями, головою Хмельницької районної державної адміністрації, головою ради, загальними зборами громадян не пізніше як за 20 робочих днів до початку роботи сесії ради.
Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Стаття 28.
Пропозиції щодо питань на розгляд сесії ради повинні містити: супровідний лист, проект рішення ради, пояснювальну записку по суті питання, необхідні додатки, інформацію про доповідачів і співдоповідачів.
Стаття 29.
У разі, якщо пропозиції щодо питань на розгляд сесії ради внесено з порушенням визначених у цьому регламенті вимог, або в цілому чи в окремій частині не відповідають чинному законодавству, голова ради, а в разі його відсутності – заступник голови ради - повертають їх суб’єкту подання із супровідним листом.
Стаття 30.
Порядок денний сесії ради формується головою ради з урахуванням пропозицій, внесених постійними комісіями ради, депутатами, депутатськими групами і фракціями, головою Хмельницької районної державної адміністрації.
Стаття 31.
Попередній розгляд питань, які вносяться до порядку денного сесії ради, проводиться постійними комісіями та президією ради.
Стаття 32.
Проект порядку денного оголошується головуючим на початку пленарного засідання ради, він приймається за основу більшістю депутатів від загального складу ради.
Зміни та доповнення до проекту порядку денного ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження, після чого порядок денний приймається в цілому більшістю депутатів від загального складу ради.
Пропозиції, внесені безпосередньо при розгляді порядку денного на сесії ради, включаються до порядку денного лише у тому випадку, якщо вони були попередньо розглянуті відповідними органами ради або їх розгляд на сесії ради не потребує додаткового вивчення. При цьому заслуховується повідомлення ініціатора пропозиції про виконану підготовчу роботу також ініціатор пропозиції при наявності технічних можливостей надає проекти відповідного рішення депутатам, а також заслуховується виступ з цього питання представника відповідної постійної комісії, райдержадміністрації тощо.
Пропозиції про зміни та доповнення порядку денного сесії ради, які надійшли після прийняття його в цілому, приймаються більшістю депутатів від загального складу ради.
Стаття 33.
У порядок денний сесії ради першим, як правило, включається питання розгляду депутатських запитів, а останнім – «Різне» із зазначенням переліку питань, які планується розглянути в «Різному».
Стаття 34.
До порядку денного позачергової сесії ради вносяться, як правило, питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання такої сесії.
Запрошені на сесію ради
Стаття 35.
На пленарне засідання ради можуть бути запрошені представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, політичних партій і громадських організацій, особи, присутність яких необхідна під час розгляду питань порядку денного.
Головуючий на засіданні інформує депутатів про склад і кількість запрошених на сесію ради. Для запрошених на сесію відводяться місця у залі засідань окремо від місць для депутатів.
Запрошені особи можуть виступати на сесії ради за умови їх письмового звернення до робочої президії, якщо буде дана на це згода більшістю присутніх депутатів.
Запрошені особи не повинні втручатись у роботу сесії ради, висловлювати своє ставлення до виступів оплесками, вигуками чи в інший спосіб, зобов'язані дотримуватись порядку і виконувати вимоги головуючого. Хто із запрошених допускає порушення порядку, не реагує на зауваження головуючого, може бути за рішенням сесії, прийнятим більшістю депутатів від складу ради, видалений із залу.
Розгляд питань на сесії ради
Стаття 36.
Розгляд питань на пленарному засіданні ради складається з доповіді, запитань доповідачу та відповідей на них, співдоповіді або співдоповідей (у разі потреби), запитань співдоповідачам та відповідей на них, обговорення, яке проводиться шляхом виступів депутатів та запрошених (у разі необхідності) і у разі потреби заключного слова доповідача та співдоповідачів.
Стаття 37.
Для доповідей на пленарних засіданнях ради надається до 30 хвилин, співдоповідей - до 15 хвилин. Виступаючим в обговоренні, а також для заключного слова - до 10 хвилин, для повторних виступів, виступів при обговоренні кандидатур, проектів рішень - до 5 хвилин, для виступів з процедурних питань, з мотивів голосування, пояснень, зауважень, пропозицій, повідомлень і довідок - до 3 хвилин.
В окремих випадках головуючий на засіданні за згодою ради може продовжити час виступу.
За рішенням ради може встановлюватися загальний час на виступи, відповіді на запитання тощо.
Технічна перерва у разі виходу з ладу електронної системи голосування «Віче» (далі – ЕСГ «Віче» ) – не більше 15 хвилин.
Стаття 38.
Рішення про припинення виступів приймається радою більшістю голосів від присутніх депутатів у випадках: а) якщо список бажаючих виступити вичерпано; б) у разі закінчення визначеного для виступів часу; в) у разі внесення пропозицій депутатів щодо припинення обговорення.
Коли окремі депутати, які подали заяву на виступ, але не виступили, під час прийняття рішення щодо припинення обговорення наполягають на виступі, рада приймає щодо цього окреме рішення однією третиною депутатів від загального складу ради.
Тексти виступів депутатів, які записалися для виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припиненням обговорення, на їх прохання повинні бути включені до протоколу сесії ради.
Стаття 39.
Запис на виступ проводиться за допомогою ЕСГ «Віче», а у разі виходу її з ладу – через робочу президію пленарного засідання в письмовій формі. Головуючий надає слово згідно із списком.
Головуючий на пленарному засідання сесії ради також надає слово депутатам у разі усного звернення для оголошення, внесення пропозицій, запитань, повідомлень, довідок тощо.
Слово з процедурних питань надається депутатам позачергово.
На пленарному засіданні ради ніхто не може виступати без дозволу головуючого.
Депутат у будь-який момент може відмовитися від права на виступ або передати його іншому депутату.
Голова ради, його заступник та голова Хмельницької районної державної адміністрації мають право взяти слово для виступу під час пленарного засідання ради в будь-який час.
Позачергово може також надаватися слово головам постійних комісій або депутатам, уповноваженим відповідними постійними комісіями для роз’яснення висновків, до яких прийшла постійна комісія з питання, що обговорюється.
Право на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного мають депутатські групи і фракції.
Депутат може виступати з одного питання не більше двох разів.
Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно.
Головуючий на пленарному засіданні ради
Стаття 40.
Головуючий на пленарному засіданні сесії ради:
- забезпечує дотримання регламенту ради всіма присутніми на пленарному засіданні ради;
- відкриває, веде та закриває пленарне засідання, оголошує перерви в пленарних засіданнях ради;
- вносить на обговорення запропоновані проекти рішень;
- організовує розгляд питань;
- оголошує списки осіб, які записалися для виступу, інформації, запитання та запити депутатів;
- надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу;
- створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
- ставить питання на голосування, оголошує його результати;
- робить офіційні та інші повідомлення;
- здійснює інші повноваження відповідно до регламенту.
Під час виконання своїх обов'язків головуючий не повинен коментувати виступи, висловлювати своє ставлення до внесених пропозицій.
Головуючий може звернутись до виступаючого з проханням щодо уточнення висловлених ним пропозицій.
Головуючий має право зупинити виступаючого, зробити йому зауваження, якщо той під час виступу порушує регламент або депутатську етику. У разі, якщо зауваження не мають впливу, головуючий ставить на голосування пропозицію про позбавлення виступаючого слова. Рада приймає відповідне рішення з цього приводу більшістю депутатів від загального складу ради.
Головуючий вживає також інших заходів для підтримання порядку на пленарному засіданні ради.
Робоча президія пленарного засідання ради
Стаття 41.
Робоча президія пленарного засідання ради складається з голови ради та його заступника, голови Хмельницької районної державної адміністрації або, у випадку його відсутності, особи, яка виконує його повноваження.
Робоча президія пленарного засідання ради сприяє головуючому в організації проведення роботи пленарного засідання ради.
Реєстрація депутатів
Стаття 42.
Перед відкриттям кожного пленарного засідання ради проводиться реєстрація депутатів на підставі пред’явлення посвідчення депутата ради шляхом особистого підпису у реєстраційній відомості.
Реєстрація депутатів в залі засідань проводиться за допомогою персональних карток з використанням ЕСГ «Віче». Депутат несе особисту відповідальність за збереження персональної картки. За письмовим клопотанням депутата, його персональна картка може зберігатися у виконавчому апараті районної ради та перед кожним пленарним засіданням під розпис видаватися депутату особисто.
У разі неможливості депутата прибути на сесію він зобов’язаний повідомити про це голову ради, або його заступника, або виконавчий апарат ради.
Дані реєстрації є підставою для відкриття пленарного засідання сесії ради.
Головуючий інформує раду про кількість присутніх на пленарному засіданні депутатів та кількість депутатів, про яких відомо, що вони відсутні з поважних причин.
За пропозицією головуючого на пленарному засіданні ради, постійних комісій та депутатів може проводитись перереєстрація депутатів у ході проведення пленарного засідання ради за допомогою ЕСГ «Віче».
Лічильна комісія
Стаття 43.
З метою чіткої організації голосування та забезпечення підрахунку голосів рада утворює своїм рішенням шляхом відкритого поіменного голосування лічильну комісію.
Лічильна комісія утворюється на період роботи ради з числа її депутатів у кількості 6 осіб. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника голови комісії, секретаря, про що складає протокол, який доводиться до відома депутатів.
У роботі лічильної комісії не можуть брати участь її члени, кандидатури яких висунуті до складу органів ради та на посади голови і заступника голови ради, які обираються. На цей час їх повноваження як членів лічильної комісії зупиняються.
Члени лічильної комісії можуть входити до складу постійних комісій ради.
За підсумками засідань лічильної комісії складаються протоколи, які підписуються всіма членами лічильної комісії, повноваження яких не зупинені. Рішення комісії приймаються більшістю голосів членів комісії від її складу.
У випадку відсутності на пленарному засіданні кворуму для роботи лічильної комісії депутатські фракції делегують на заміну відсутніх членів лічильної комісії від своїх фракції тимчасових членів лічильної комісії на дане пленарне засідання.
(Статтю 43 доповнено абзацом 6, згідно рішення Хмельницької районної ради від 03 лютого 2021 року № 3-5/2021 «Про внесення змін до Регламенту Хмельницької районної ради».)
Секретаріат сесії
Стаття 44.
За рішенням ради утворюється секретаріат сесії. Секретаріат сесії ради утворюється на весь час повноважень ради. Секретаріат сесії утворюється з числа депутатів у кількості 3 осіб та обирається відкритим поіменним голосуванням за списком чи персонально в порядку надходження пропозицій щодо кандидатур.
Секретаріат обирає голову, заступника голови секретаріату. У разі відсутності останніх їх обов’язки виконує один із членів секретаріату.
Протоколи організаційних засідань секретаріату доводяться до відома депутатів.
Секретаріат сесії ради:
а) здійснює контроль за реєстрацією депутатів та запрошених перед початком роботи сесії і далі у разі потреби;
б) організовує спільно із виконавчим апаратом ради ведення протоколу сесії;
в) у разі виходу з ладу ЕСГ «Віче»:
- реєструє записки з проханням на виступи, на їх підставі формує список депутатів, які бажають виступити та передає його головуючому на сесії ради;
- веде облік виступаючих на сесії ради;
г) реєструє проекти документів, заяв, повідомлень, пропозицій і прохань депутатів, постійних комісій, депутатських груп і фракцій та, в разі потреби, забезпечує їх розповсюдження як офіційних документів сесії.
Стаття 12.
Повноваження ради визначаються статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.
Відносини ради з підприємствами, установами та організаціями, що є об’єктами спільної власності територіальних громад Хмельницького району і перебувають в управлінні ради, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності раді.
Стаття 13.
В межах своїх повноважень рада приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які є обов’язковими до виконання всіма розташованими на території Хмельницького району органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають на території Хмельницького району.
Стаття 14.
З метою забезпечення здійснення радою наданих їй повноважень рада утворює виконавчий апарат, який за посадою очолює голова ради.
Стаття 15.
Для більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальних громад району рада може прийняти рішення про об’єднання в асоціації і інші форми добровільних об’єднань та про входження до відповідних міжнародних асоціацій, інших добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування.
Стаття 1.
Хмельницька районна рада (далі – рада) є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад Хмельницького району та діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керується у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, цим регламентом та своїми рішеннями.
Стаття 2.
Рада є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунки у відповідних установах.
Стаття 3.
Рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради, який визначається відповідно до закону.
Загальний склад ради восьмого скликання визначений Виборчим кодексом України у кількості 64 депутата.
Стаття 4.
Рада утворює свої органи, якими є постійні і тимчасові контрольні комісії та президія ради.
Стаття 5.
Діяльність ради здійснюється у відповідності з планом роботи, який затверджується за пропозицією голови ради рішенням ради.
План роботи складається на півріччя і включає в себе зміст діяльності ради та її органів, визначає основні питання порядку денного чергових сесій, містить заходи з підготовки та реалізації прийнятих рішень, визначає конкретних осіб, відповідальних за виконання планових завдань. План роботи ради є підставою для поточного планування роботи постійних комісій, інших органів ради.
Стаття 6.
Порядок скликання сесії ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом, який затверджується не пізніш як на другій сесії.
Цей регламент діє до затвердження регламенту радою нового скликання.
Стаття 7.
Пленарні засідання ради проводяться в залі засідань Хмельницької районної ради (м. Хмельницький, вулиця Кам’янецька, 122/2).
У разі необхідності пленарне засідання ради може бути проведене в іншому місці.
Постійні та тимчасові контрольні комісії ради для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, можуть проводити виїзні засідання.
Стаття 8.
Робота ради, її діловодство, виступи депутатів та запрошених ведуться державною мовою.
Стаття 9.
Діяльність ради здійснюється на принципах законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.
Стаття 10.
Рада та її органи проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення району про свою діяльність, прийняті рішення та про хід їх виконання.
Стаття 11.
На будинку, де проводяться сесії ради, піднімається Державний Прапор України.
На час проведення пленарних засідань в залі, де проходить засідання, встановлюються Державний Прапор та Герб України, прапор та герб Хмельницького району.
Кожне пленарне засідання ради починається і завершується виконанням Державного Гімну України.
1. Звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік.
2. Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Хмельницького району за 2012 рік.
3. Про інформацію прокурора Хмельницького району про стан протидії злочинності, корупції та хабарництву, виявлення, розкриття та розслідування злочинів на території Хмельницького району за 2012 рік.
4. Про внесення змін до структури та чисельності виконавчого апарату районної ради.
5. Про внесення змін до регламенту Хмельницької районної ради.
6. Про внесення змін до складу постійних комісій районної ради.
7. Про внесення змін до складу президії Хмельницької районної ради.
8. Про районну програму «Депутатський фонд» на 2013-2015 роки.
9. Звіт про виконання програми підтримки малого підприємництва Хмельницького району за 2011-2012 роки.
10. Про програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницького району на 2013-2014 роки.
11. Про програму зайнятості населення Хмельницького району на період до 2017 року.
12. Про програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, на 2013-2018 роки.
13. Про внесення змін до програми «Піклування» на 2011-2015 роки.
14. Про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік.
15. Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Хмельницького району на 2013 рік.
16. Про щорічний звіт голови районної ради.
17. Про звіт голови Хмельницької райдержадміністрації по здійсненню делегованих районною радою повноважень.
18. Звіт директора Хмельницької центральної районної аптеки № 78.
19. Звіт директора комунального підприємства районної ради «Архітектурно-планувальне бюро».
20. Звіт головного лікаря Хмельницької ЦРЛ.
21. Про призначення головного лікаря ПМСД.
22. Про профілактичні флюорографічні огляди.
23. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
24. Про надання матеріальної допомоги.
25. Про безоплатну передачу опалювальних газових котлів.
26. Про затвердження статуту комунальної установи «Хмельницька центральна районна бібліотека Хмельницької районної ради» в новій редакції.
27. Про надання дозволу відділу культури Хмельницької РДА на передачу майна на баланс сільських рад.
28. Про внесення змін до рішення районної ради від 29 грудня 2011 року № 3-9/2011.
29. Про надання дозволу на передачу в оренду нерухомого майна.
30. Про затвердження статуту Хмельницької ЦРЛ в новій редакції.
31. Про присвоєння Іванковецькому навчально-виховному комплексу імені Ставіноги Юхима Васильовича.
32. Про надання дозволу відділу освіти Хмельницької райдержадміністрації на передачу приміщень на баланс Чабанівської та Педосівської сільських рад.
33. Про зміну статусу та назви Лісогринівецької амбулаторії на амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
34. Про схвалення та затвердження матеріалів Проекту «Повноцінна реабілітація – право кожної дитини-інваліда».
35. Про схвалення та затвердження матеріалів Проекту «Діти “Надії”».
36. Про затвердження перспективного плану оптимізації навчальних закладів на 2013-2014 роки.
37. Про актуалізацію плану території Хмельницького району.
38. Про зняття з балансу Хмельницького територіального центру по обслуговуванню престарілих цілісного майнового комплексу структурного підрозділу ДП «Хмельницький завод залізобетонних виробів та конструкцій».
39. Про зміну та встановлення меж сіл Лісові Гринівці та Скаржинці Лісогринівецької сільської ради Хмельницького району.
Звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік.
Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Хмельницького району за 2012 рік
Про інформацію прокурора Хмельницького району про стан протидії злочинності, корупції та хабарництву, виявлення, розкриття та розслідування злочинів на території Хмельницького району за 2012 рік
Про внесення змін до структури та чисельності виконавчого апарату Хмельницької районної ради
Про внесення змін до регламенту Хмельницької районної ради
Про внесення змін до складу постійних комісій Хмельницької районної ради
Про внесення змін до складу президії Хмельницької районної ради
Про районну програму "Депутатський фонд" на 2013-2015 роки
Звіт про виконання Програми підтримки малого підприємництва Хмельницького району за 2011-2012 роки
Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницького району на 2013-2014 роки
Про затвердження Програми зайнятості населення Хмельницького району на період до 2017 року
Про програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, на 2013-2018 роки
Про внесення змін до Програми «Піклування» на період 2011-2015 років
Про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік.
Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Хмельницького району на 2013 рік
Про звіт голови Хмельницької районної ради
Звіт голови Хмельницької райдержадміністрації по здійсненню делегованих районною радою повноважень