Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Про внесення змін до регламенту Хмельницької районної ради
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
VІ скликання
П’ятнадцята сесія
від 6 березня 2013 року № 5-15/2013
м. Хмельницький
Про внесення змін до регламенту
Хмельницької районної ради
Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення районної ради від 2 грудня 2010 року № 9-1/2010, виклавши статтю 84 Регламенту районної ради в новій редакції:
«Постійні комісії ради
Стаття 84.
Повноваження постійних комісій, порядок їх утворення і діяльності визначаються Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, цим регламентом та положенням про постійні комісії, яке затверджується радою.
Постійні комісії обираються радою з числа її депутатів на строк повноважень ради, підзвітні і відповідальні перед нею.
Чисельний склад постійних комісій визначається радою.
Перелік постійних комісій визначається наступний:
- з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку та зв’язку з засобами масової інформації;
- з питань економічної політики, бюджету і фінансів;
- з питань освіти, культури, молоді та спорту;
- з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення;
- з питань промисловості, агропромислового розвитку енергетики, зв’язку, транспорту та соціального розвитку села;
- з питань земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
- з питань розвитку середнього і малого бізнесу, торгівлі, роботи підприємств комунальної власності, благоустрою сіл.
У разі необхідності протягом всього періоду скликання можуть бути створені нові постійні комісії, ліквідовані або реорганізовані раніше створені, змінений їх кількісний склад.
Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів. Голова комісії обирається радою за поданням голови ради. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
Рішення про обрання голови комісії приймається відкритим голосуванням більшістю від загального складу ради.
Депутат може входити до складу тільки однієї постійної комісії, але має право брати участь у засіданні будь-якої комісії ради з правом дорадчого голосу. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова ради та його заступник.
Голова, заступник та секретар постійних комісій не можуть бути членами однієї депутатської фракції.
Голова постійної комісії може бути відкликаний радою. Пропозиції про відкликання голови комісії вносяться головою ради, за рішенням відповідної постійної комісії або не менш як третиною депутатів від загального складу ради, а також особисто головою комісії, згідно з його письмовою заявою.
Про відкликання голови комісії рада приймає відповідне рішення.
Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, політичними та громадськими організаціями, підприємствами, громадянами, організовує роботу щодо виконання рекомендацій та висновків комісії.
У разі відсутності голови комісії його функції здійснює заступник голови або секретар комісії.
Основною формою роботи комісій є засідання. Вони скликаються в міру необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь більшість депутатів від загального складу комісії.
На засідання комісії можуть запрошуватись представники засобів масової інформації.
Засідання постійних комісій ведуться відкрито. За рішенням комісії засідання може бути закритим. Депутати, які не входять до складу цієї комісії, не мають права бути присутніми на закритому засіданні комісії.
Засідання комісії оформляються протоколами, у яких зазначається:
- дата і місце проведення засідання;
- прізвище та ініціали головуючого на засіданні, список членів комісії присутніх та відсутніх на засіданні;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених осіб, які виступили під час обговорення;
- результати голосування з питань порядку денного;
- прийняті рекомендації, висновки.
За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
Робота комісії планується на півріччя. План роботи затверджується на засіданні комісії. У ньому зазначаються заплановані заходи, строки їх виконання, відповідальні за виконання.
У плани роботи включаються питання організації виконання рішень сесії, здійснення контролю за їх виконанням, підготовка питань для розгляду на сесії, вивчення інших питань, віднесених до компетенції комісії.
Комісія для вивчення питань може утворювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням спеціалістів, представників громадськості, вчених.
За дорученням ради або за власною ініціативою можуть проводитися спільні засідання двох або більше постійних комісій. У цих випадках головуючий на засіданні визначається за взаємним погодженням постійних комісій. Прийнятими на спільному засіданні постійних комісій вважаються висновки і рекомендації, за які проголосувала більшість депутатів від загального складу цих постійних комісій. Висновки і рекомендації, прийняті на спільному засіданні постійних комісій, підписуються головами постійних комісій, а в разі їх відсутності – заступниками голів або секретарями постійних комісій. Протоколи спільних засідань постійних комісій підписуються головами і секретарями постійних комісій.
Організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності комісій здійснює виконавчий апарат ради.»
Голова ради К.Андрійчук