Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Про затвердження положення про постійні комісії Хмельницької районної ради
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
VІІ скликання
від 25 листопада 2015 року № 11-1/2015
м. Хмельницький
Про затвердження положення
про постійні комісії Хмельницької
районної ради
Відповідно до частини 13 статті 46, частини 15 статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ВИРІШИЛА:
Затвердити положення про постійні комісії Хмельницької районної ради згідно з додатком.
Голова ради Ю.Мельник
Додаток
до рішення районної ради
від 25 листопада 2015 р.
№ 11-1/2015
П О Л О Ж Е Н Н Я
про постійні комісії Хмельницької районної ради
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Постійні комісії районної ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні” та „Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів”, регламентом районної ради, цим Положенням.
1.2. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
1.3. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
1.4. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова, заступник голови ради. Голова ради, його заступник координують діяльність постійних комісій ради, дають їм доручення, сприяють організації виконання їх рекомендацій.
1.5. Заступник голови комісії і секретар комісії обираються на засіданні постійної комісії.
1.6. Депутат може входити до складу тільки однієї постійної комісії.
1.7. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
1.8. Протягом строку своїх повноважень рада може утворювати нові постійні комісії, ліквідовувати і реорганізовувати раніше утворені комісії, вносити зміни до складу комісій.
1.9. Матеріально-технічне і організаційне забезпечення діяльності постійних комісій здійснюється виконавчим апаратом ради.
ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
2.1. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку району, районного бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, готують проекти рішень ради та висновки з цих питань. Представники постійних комісій виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями з питань, що належать до їх відання.
2.2. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження районною радою на посади керівників підприємств, установ, організацій, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища, які перебувають в управлінні районної ради, готують висновки з цих питань.
2.3. Постійні комісії за дорученням ради, голови, заступника голови районної ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради – діяльність районної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради.
2.4. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів установ, організацій, підприємств різних форм власності та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
2.5. Постійні комісії районної ради будують свою роботу на основі колективного вільного ділового обговорення і вирішення питань, гласності, законності та широкої ініціативи членів комісій. Постійні комісії діють у співробітництві з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, вивчають громадську думку.
2.6. Постійні комісії мають право направляти органам, підприємствам, установам, організаціям, посадовим особам свої рекомендації та висновки.
ІІІ. ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
3.1. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організовує роботу щодо реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості виконання ним своїх повноважень з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
3.2. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням депутатів районної ради, які не входять до складу комісії, представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, заступника голови ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
3.3. Голова комісії не рідше одного разу на рік звітує перед радою та два рази на рік подає письмово інформацію голові районної ради про підсумки роботи комісії.
3.4. Секретар комісії разом із виконавчим апаратом районної ради забезпечує участь членів постійної комісії у засіданнях і повідомляє їм дату, час і місце проведення засідання, надає членам комісії і запрошеним матеріали, підготовлені для розгляду на черговому засіданні постійної комісії
ІV. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ
4.1. При веденні діловодства постійні комісії районної ради дотримуються чинного законодавства України.
4.2. Ведення діловодства постійної комісії забезпечує її секретар.
4.3. Проект порядку денного чергового засідання постійної комісії формується її секретарем і подається для узгодження голові постійної комісії. До відома членів комісії матеріали порядку денного доводяться завчасно.
4.4. Додаткові питання включаються до порядку денного засідання постійної комісії за рішенням її голови, а у разі його відсутності –заступником голови постійної комісії.
4.5. Документи для розгляду на засіданні постійної комісії згідно з резолюцією голови ради, його заступника або голови комісії готують структурні підрозділи райдержадміністрації, уповноважені представники відповідних підприємств та організацій, керівники яких несуть персональну відповідальність за якість та своєчасність підготовки матеріалів.
4.6. Комплект документів, який подається на розгляд постійної комісії, повинен складатися з проекту рішення постійної комісії, інформації або доповідної записки з обговорюваного питання, необхідного довідкового та аналітичного матеріалу, списку осіб, які запрошуються на засідання.
4.7. Підготовлений комплект матеріалів подається секретареві комісії або працівнику виконавчого апарату ради, який надає організаційну допомогу відповідній комісії в строки, вказані в резолюції голови ради, його заступника або голови комісії.
У разі, коли з поважних причин неможливо подати проект рішення та інші матеріали на розгляд постійної комісії у встановлені терміни, перелік необхідних документів може бути скорочений головою ради або його заступником за письмовим поданням керівника відповідного структурного підрозділу, виконавця.
4.8. Документи і матеріали постійної комісії групуються за такими напрямками:
- список членів постійної комісії в розгорнутій формі, табель обліку роботи членів комісії;
- протоколи засідань комісії, висновки та рекомендації комісії;
- план роботи районної ради, плани комісії;
- довідки, акти, інформації та інші матеріали, листування постійних комісій;
- рішення районної ради, президії ради, що стосуються комісії.
V. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
5.1. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.
5.2. Члени постійної комісії беруть участь у засіданнях постійної комісії особисто.
5.3. Порядок денний затверджується безпосередньо на засіданні постійної комісії.
5.4. Особи, запрошені на засідання з окремих питань, можуть виступати при їх обговоренні, вносити пропозиції, робити зауваження по суті обговорення питання, давати необхідні довідки. Після розгляду відповідного питання і прийняття рішення ці особи в подальшій роботі постійної комісії участі не беруть.
5.5. Член постійної комісії може висловлювати свою пропозицію усно або письмово.
5.6. За результатами вивчення і розгляду питань постійної комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії. При однаковій кількості голосів «за» і «проти» голос голови комісії є вирішальним. Висновки і рекомендації постійної комісії підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
5.7. На кожному засіданні постійної комісії ведеться протокол. У протоколі зазначається:
- дата і місце проведення засідання;
- прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні та відсутніх із зазначенням причин;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених осіб, які виступили під час обговорення;
- назви документів, розглянутих на засіданні;
- результати голосувань з питань порядку денного;
- прийняті рекомендації, висновки.
VІ. ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ
6.1. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісії у встановлений ними строк. У разі недотримання визначених строків на ім’я голови постійної комісії відповідними виконавцями подається доповідна записка з обґрунтуванням причин порушення строків.
6.2. Рішення щодо подальшого виконання рекомендацій, висновків постійної комісії приймає її голова.
6.3. Контроль за виконанням висновків та рекомендацій постійної комісії здійснює секретар постійної комісії
Голова ради Ю.Мельник