Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Для призначення пенсії людині необхідно підтвердити стаж. Що робити, якщо, наприклад, немає відповідних записів у трудовій або й самої трудової книжки?
Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій та за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджено + постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637.
Чим підтверджуємо стаж? Під час визначення розміру пенсії страховий стаж після 1 січня 2004 року враховують за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. А от для підтвердження частини стажу роботи, яка припадає на період до 2004 року, трудова книжка відіграє велику роль. За її відсутності або якщо в ній немає записів про окремі періоди роботи, трудовий стаж особи встановлюють на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби або в архівних установах.
Для підтвердження трудового стажу органи Пенсійного фонду також приймають довідки, виписки з наказів, особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять дані про періоди роботи. Ці документи мають підписати посадові особи й засвідчити печаткою підприємства.
Для підтвердження трудового стажу приймають лише ті відомості про період роботи, які внесено в довідки на підставі документів.
Якщо в поданому документі про стаж згадано лише рік без точної дати, то за дату беруть 1 липня відповідного року, а якщо не зазначено число місяця, то ним вважають 15-те число відповідного місяця.
Інформація для переселенців. У жовтні 2014 року в Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників наказом Міністерства юстиції (№ 720/1642/5 від 06.10.2014 р.) було внесено зміни. Главу 5 Інструкції доповнено пунктом 5.6, згідно якого дублікат трудової книжки також може бути видано за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.
Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.
У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: “Дублікат анульовано”, посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику”.