Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Відповідь Міністерства регіонального розвитку України
Відповідь Міністерства охорони здоров’я України
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
Тридцять перша сесія
від 28 лютого 2019 року № 1-31/2019
м. Хмельницький
Про звернення депутатів Хмельницької районної ради
щодо перспективи організації надання
первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл
у зв’язку з проведенням медичної реформи
Відповідно до ст.ст.43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши лист Скадовської районної ради від 27.12.2018 року №01-21-359, враховуючи висновки і рекомендації постійних комісій, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися до Прем’єр-міністра України – Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства регіонального розвитку України щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл у зв’язку з проведенням медичної реформи (текст звернення додається).
2. Текст звернення оприлюднити на веб-сайті Хмельницької районної ради.
Голова ради Ю.Мельник
Додаток
до рішення районної ради
від 28 лютого 2019 року
№ 1-31/2019
Звернення
депутатів Хмельницької районної ради
щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл у зв’язку з проведенням медичної реформи
У ході впровадження медичної реформи, яка має на меті змінити принципи організації надання медичної допомоги населенню, у Хмельницькому районі затверджена спроможна мережа закладів охорони здоров’я первинної ланки.
До складу комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги Хмельницького району» наразі входять 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 40 фельдшерських пунктів.
Депутати Хмельницької районної ради стурбовані перспективою припинення надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл. У 12 населених пунктах району, де на сьогоднішній день функціонують фельдшерські пункти - проживають до 300 мешканців. А відповідно до умов договору з Національною Службою Здоров’я України з 2019 року навантаження на одну посаду середнього медичного працівника становитиме 1000 осіб.
У випадку перетворення фельдшерських пунктів з кількістю населення менше 300 осіб в пункти здоров’я, в яких буде проводитись прийом середніми медичними працівниками чи лікарем у певні дні тижня за графіком буде надаватися медична допомога не в повному обсязі та не своєчасно. Існування розгалуженої мережі фельдшерських пунктів в районі є економічно обтяжливим для бюджету центру ПМД і не дає змоги центру розвиватись та надавати якісну медичну допомогу жителям району, дооснастити всі заклади необхідним сучасним обладнанням.
Окреслена таким чином перспектива припинення сталої діяльності фельдшерських пунктів в окремих селах району викликала значну соціальну напругу та занепокоєння серед населення. Адже, враховуючи стан автошляхів та дорожнього сполучення між населеними пунктами, що у разі виникнення форс-мажорних обставин повністю позбавить мешканців малочисельних сіл можливості добратися до найближчого закладу охорони здоров’я.
Враховуючи вищевикладене, депутати Хмельницької районної ради звертаються з проханням переглянути затверджений механізм фінансового забезпечення закладів первинної ланки, особливо у малочисельних населених пунктах, оскільки наявний порядок унеможливлює реалізацію гарантованого Конституцією України права громадян на отримання своєчасної медичної допомоги та може стати негативним аргументом у розвитку території.
Голова ради Ю.Мельник