Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.
При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.
8 червня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та затверджено Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування та Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Документ визначає механізм призначення (відновлення) переселенцям виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, всіх видів соціальної допомоги і компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій і пільг за рахунок коштів держбюджету та фондів загальнообов'язкового державного соцстраху.
За законодавством України з 14 червня поточного року поновлення виплати пенсії здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються та виплачуються структурними підрозділами з питань соцзахисту населення, зокрема районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад, територіальними органами Пенсійного фонду, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрами зайнятості за місцем фактичного проживання / перебування переселенців, незалежно від факту реєстрації місця проживання / перебування.
Територіальний орган Пенсійного фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Для призначення соціальних виплат переселенець подає відповідну заяву в орган, який здійснює соціальні виплати. До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи і пред'являється оригінал такої довідки.
За власною ініціативою або за зверненням органів, які здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви переселенця або з дня надходження звернення від органів, які здійснюють соціальні виплати, структурний підрозділ з питань соцзахисту населення проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання / перебування внутрішньо переміщеного особи. За результатами перевірки складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
Громадяни, які приїхали із Донецької та Луганської областей, з будь-яких питань отримання пенсії можуть звертатися до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання.
Структурний підрозділ з питань соцзахисту населення не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви направляє запит про отримання електронного справи одержувача соціальної виплати
З дня отримання електронного справи одержувача соціальної виплати структурний підрозділ з питань соцзахисту населення протягом 3 робочих днів вносить на розгляд комісій з питань призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам подання про призначення або про відмову в призначенні відповідної соціальної виплати, до якого додається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Комісія розглядає подання про призначення або про відмову в призначенні відповідної соціальної виплати протягом 5 робочих днів з дня отримання такого подання.
Таке рішення може бути оскаржене до суду.
Нагадуємо, що здійснення виплати пенсії, що призначені внутрішньо переміщеним особам, відповідно до змін, які внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637, починаючи з 1 липня 2016 р. здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв’язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати до органу Пенсійного фонду, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок.
Для ідентифікації внутрішньо переміщених осіб та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням і отримати її можна в установі АТ «Ощадбанку», зазначеною пенсіонером у заяві.