Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Шановна католицька громадо Хмельницького району!
З нагоди найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового прийміть сердечні вітання та найкращі побажання.
Свято Пасхи спонукає нас глибше замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нагоду наповнити серця любов’ю і добром, духовно збагатити наше єство.
У ці дні ми підносимо наші молитви до Всевишнього, дякуємо Йому за подароване життя і милість, просимо Його ласки зміцнити нас у вірі.
З нагоди свята бажаємо нехай Свято Воскресіння Христового увійде у дім кожного з вас торжеством прекрасного та істинного, тим, що нам заповідав і чому вчить Спаситель – миром, злагодою, християнською любов’ю та Божою благодаттю!
Христос Воскрес!
Відповідно до пункту 10 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які стали інвалідами внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), особі, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни.
Для призначення пенсії людині необхідно підтвердити стаж. Що робити, якщо, наприклад, немає відповідних записів у трудовій або й самої трудової книжки?
Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій та за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджено + постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637.
Чим підтверджуємо стаж? Під час визначення розміру пенсії страховий стаж після 1 січня 2004 року враховують за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. А от для підтвердження частини стажу роботи, яка припадає на період до 2004 року, трудова книжка відіграє велику роль. За її відсутності або якщо в ній немає записів про окремі періоди роботи, трудовий стаж особи встановлюють на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби або в архівних установах.
1 січня 2004 року. Ця дата дуже важлива. Відтоді для нарахування пенсії потрібен лише страховий стаж. Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.
Чи задумувались громадяни, що приховано за зарплатою у “конверті”? Протягом багатьох років органи державної влади нашої країни працюють над тим, як вивести зарплати із тіні і припинити практику їх видачі у “конвертах”. Є немало підприємств, особливо серед представників малого бізнесу, які платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну та неофіційну, так звану у “конверті”. А є й такі, що платять лише неофіційну. В більшості випадків, рішення про виплату зарплати в “конверті” приймає сам роботодавець. Але, при прийомі на роботу нових співробітників, їм самим пропонують визначити, яку зарплату платити – нижчу офіційну або вищу у “конверті”. Крім того, в першому випадку роботодавець пропонує самостійно сплачувати податки із заробітної плати. І, щоб не сплачувати додаткові кошти, працівники вибирають друге, не задумуючись про наслідки. Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податках, які утримуються із заробітної плати. Тільки, чомусь ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про наслідки, які можуть виникнути...