Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння. Сьогодні школи району приймають потужну когорту першокласників: 484 школяра вперше завітають до школи (в Чорноострівській громаді – 122 дитини, в Лісовогринівецькій громаді – 50 дітей, в Гвардійській громаді – 65 дітей, в Розсошанській громаді – 49 дітей, в Олешинській громаді – 48 дітей, у закладах загальної середньої освіти сільських рад Хмельницького району – 150 дітей). |
Сьогодні голова районної ради Юрій Мельник та голова районної державної адміністрації Леся Коменда з робочим візитом побували у селі Пирогівці.
Зовсім скоро розпочнеться новий 2018-2019 навчальний рік. В усіх закладах освіти району було здійснено великий обсяг робіт, проведено ремонти приміщень, благоустрій території, створено освітні середовища для першокласників та багато іншого.
Тож керівники району разом з сільським головою Володимиром Чернюком ознайомилися з проведеними заходами по підготовці Пироговецької школи до нового навчального року.
Посадовці поспілкувалися з директором ЗОШ Людмилою Войтюк, оглянули приміщення навчального закладу та прилеглу територію.
|
Сьогодні, 29 серпня під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання організаційного комітету з підготовки до проведення ХХХІ сільськогосподарської виставки «Агро Поділля-2018», яка запланована на 15 вересня. Участь у засіданні взяли: голова райради Юрій Мельник, голова райдержадміністрації Леся Коменда, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Островерха.
Члени організаційного комітету оглянули місцевість, де планується проведення виставки - Торгово-Сервісний Центр «Поділля» (траса Н-03 Хмельницький-Чернівці, с. Ружична). Було обговорено ряд питань щодо прибирання території, розміщення тематичних розділів виставки, серед яких: сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс; обладнання для тваринництва та переробки біомаси; засоби захисту рослин, добрива, насіння; сучасні технології і проекти у сільському господарстві; демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу; ярмарок сільськогосподарської продукції. |
Одним із базових принципів Нової української школи є уявлення про безперервність освіти. Це означає, що процес виховання, навчання та формування особистості починається відразу від народження і триває пожиттєво. Водночас, держава визнає, що базовими етапами фізичного, психічного та соціального становлення особистості дитини є вік немовляти (до року), ранній вік (1-3 роки), передшкільний вік (3-6/7 років). Саме тому дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. Держава при цьому визнає пріоритетність дошкільної освіти та забезпечує умови для її здобуття. Тому усі діти в районі повинні мати доступ до дошкільної освіти. Сьогодні, голова районної ради Юрій Мельник та голова районної державної адміністрації Леся Коменда здійснили робочий виїзд у с.Давидківці. Посадовці перевірили хід будівництва дитячого дошкільного навчального закладу на 80 місць. Про виконані роботи і найближчі плани проінформував керівників району - Давидковецький сільський голова Олександр Ланкевич. |
Кабінет Міністрів постановою від 13 червня 2018 року № 509 вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України стосовно термінів використання аналогової технології телевізійного мовлення. Відтак аналогове телевізійне мовлення припиняється на всій території країни 31 серпня 2018 року. В ніч з 31 липня на 1 серпня, відбулося вимкнення аналогового радіосигналу в Києві й Кіровоградській області. Ці зміни не стосуються абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен.
Відповідно до міжнародних зобов’язань, передбачених Регіональною угодою «Женева-2006», в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2. Це означає, що аналогове телебачення буде неодмінно вимкнено на заміну більш прогресивному цифровому стандарту, перевагами якого є висока якість телевізійного сигналу та більша кількість програм. Насамперед, відчують різницю у перегляді телепрограм саме телеглядачі ефірного телебачення, які сьогодні приймають телепрограми, використовуючи кімнатну, зовнішню або колективну антену.
Отож, з 1 вересня сигнал від загальнонаціональних каналів телевізори не зможуть спіймати на звичайну антену. Для цього потрібно придбати приймальне обладнання для прийому ефірного телебачення в стандарті DVB-T2 (MREG-4) – телеприймачі та перетворювачі цифрового сигналу.
Повідомляємо, що на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення є покрокова інструкція для споживачів про підключення цифрового обладнання та технічні особливості прийому цифрового сигналу в населених пунктах України.
Ця інформація міститься за посиланням https://www.nrada.gov.ua/tsyfrove-efirne-telebachennya/ |
Про це Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив під час наради керівників закордонних дипломатичних установ.
Він зазначив, що Україна має великий експортний та інвестиційний потенціал, про який мають знати у світі та який пов’язаний із декількома ключовими напрямками. «По-перше, в країні змінилась система менеджменту. Реформа децентралізації дозволяє місцевому самоврядуванню створити всі умови для залучення інвестицій. І це не тільки питання фінансів, це у першу чергу залучення технологій, підготовки кадрів, людського потенціалу, підтримки у створенні розвинутої інфраструктури. Сьогодні об’єднані територіальні громади абсолютно спроможні проводити переговори і самостійно залучати інвестора до розбудови підприємств на своїй території, реконструкції інфраструктури, впровадження соціальних сервісів тощо. У тому числі домовлятися, щоб податки, сплачені підприємствами, створеними за участі іноземних інвесторів, вкладалися у місцеву інфраструктуру», — підкреслив Геннадій Зубко. Важливими інвестиційними напрямками, за словами урядовця, є також енергоефективність, робота Фонду енергоефективності, питання зменшення споживання енергоносіїв. «При ринкових цінах на енергоносії Україна має можливість високої маржинальності інвестицій безпосередньо у галузь енергоефективності. До того ж питання енергонезалежності та енергоефективності мають прямий вплив на макропоказники України. Сподіваємося, що окрім підтримки Мультидонорського фонду, який створений Німеччиною та іншими країнами ЄС, ми ще залучимо технології, які дозволять дуже швидко зменшити споживання газу», — зазначив Геннадій Зубко. |
Вчора за участі першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук, голови облдержадміністрації Вадима Лозового, директора Інституту модернізації змісту освіти Олега Спіріна від
бувся освітній форум «Нова українська школа: старт реформи, участь», який провів директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля.
Форум зібрав сотні учасників – керівників органів управління освітою, голів об’єднаних територіальних громад, директорів загальноосвітніх шкіл з усієї області, учителів початкових класів та громадськість. Під час свого вітального слова Неоніла Андрійчук зазначила, що подібний формат зустрічі – це реальна можливість обговорити та вирішити питання, які виникають у ході впровадження реформи освіти на Хмельниччині, а також нагода підбити проміжні підсумки у реалізації реформи освіти. «Перехід на нові державні стандарти, старт освітньої реформи – це у багатьох аспектах докорінні зміни освітнього простору і освітнього процесу», – наголосила посадовець.
Область є одним із лідерів процесу децентралізації у державі, розвивається інфраструктура, створюються нові робочі місця, зросла підтримка соціальної сфери, в області діє низка програм, у тому числі Комплексна програма розвитку освіти Хмельниччини. Під час свого виступу Неоніла Андрійчук акцентувала увагу на досягненнях учнів загальноосвітніх шкіл області та їх педагогів-наставників.
|