Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Про звіт редактора газети «Прибузька зоря»
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
VІІ скликання
П’ятнадцята сесія
РІШЕННЯ
від 22 грудня 2016 року № 14-15/2016
м. Хмельницький
Про звіт редактора газети
«Прибузька зоря»
Керуючись пунктом 8 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт редактора газети «Прибузька зоря» Цимбалюка Михайла Петровича, районна рада
ВИРІШИЛА:
Звіт редактора газети «Прибузька зоря» Цимбалюка Михайла Петровича за 2016 рік взяти до відома (додається).
Голова ради Ю.Мельник
Додаток
до рішення районної ради
від 22 грудня 2016 року
№ 14-15/2015
Звіт
про результати фінансово-господарської діяльності
газети «Прибузька зоря» у 2016 році
У руках читачів останній номер газети «Прибузька зоря», який підписаний до друку редактором Михайлом Цимбалюком. 23 грудня закінчується контракт, підписаний із ним представником засновника газети – головою Хмельницької районної ради. За два місяці до його закінчення редактор заявив про відсутність наміру пролонгації контракту. «Чим викликане таке рішення?», - запитали ми у нього.
- Більшість свого журналістського життя я провів у незалежних виданнях, а це, як правило високі стандарти журналістики, які я намагався запровадити й у «Прибузькій зорі». Як видно, до цих стандартів виявилися неготовими засновники газети.
Припинення попереднього погодження випусків газети, редагування матеріалів шляхом перекладу канцелярщини на зрозумілу людям мову, зрештою, позиція журналіста - все це шокувало наших «слуг народу».
Почалися істерики, конфлікти і відвертий тиск на свободу слова.
Знаєте, у нормальному суспільстві преса контролює владу, а не навпаки. Я починав працювати ще в компартійній газеті у 1988 році і стан свободи слова тоді був ліпшим, ніж тепер у районі. Відбулася декомунізація, а тут враження, ніби під сорочками і блузами службовців піонерські галстуки...
- Але ж за статутом редакції «Прибузька зоря» - газета районної ради і держадміністрації?
- Статут не суперечить законам. Крім того, є кодекси етики українського журналіста, які відповідають міжнародним стандартам. У своїй діяльності редакція керується Господарським, Цивільним кодексами України, Законами України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію». «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Відповідно до останнього районна рада прийняла програму підтримки газети «Місцеву інформацію - кожному жителю району» на період до 2020 року. Відповідно до неї, щорічне фінансування передбачає 200 тисяч гривень. Протягом одинадцяти місяців, щоправда, редакція отримала тільки вісімдесят тисяч гривень.
Іще є закон про висвітлення діяльності органів влади, який у нас ігнорується - ні районна рада, ні райдержадміністрація не уклали з редакцією договорів на висвітлення своєї діяльності.
- Це порушення закону?
- Назвемо його недотриманням. Порушено інший закон - «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». На разі, «Прибузька зоря» залишається єдиним комунальним виданням в області, засновники якого не підтримали пропозиції трудового колективу відносно роздержавлення. Хоча вони повинні були прийняти відповідні рішення 24- 25 квітня цього року.
- А може редакція працювати без бюджетного фінансування?
- За одинадцять місяців цього року від передплати і рекламної діяльності на рахунок і в касу редакції надійшло 155,7 тисячі гривень. Із бюджету - 80 тисяч. При цьому потреби за листопад - грудень складають іще 41 тисячу гривень (зарплата і поліграфічні послуги).
На відміну від інших районних газет ми не маємо стільки рекламодавців, як ті, хто поширюється у райцентрах та в містах. Наш читач - селяни. Вихід у договорах із об’єднаними територіальними громадами і районної владою. Це на перспективу, бо, скажімо, без передплати у селах сільські ради навіть оголошення не матимуть куди подати. Інші ж то газети отримали «добро» на роздержавлення, і «світитися» у них безкоштовно не вдасться, якщо органи влади не почнуть реально працювати над вирішенням проблем, а не займатимуться саморекламою.
- Які ще витрати мала редакція?
- Загальні витрати з січня по листопад склали 235,7 тисячі. З них: 125,3 тисячі - зарплата, обов'язкові нарахування на фонд оплати праці - 28,9 тисячі, друкарські витрати - 59 тисяч, оплата комунальних послуг - близько сімнадцяти тисяч гривень. Матеріальна допомога і премії - одна тисяча гривень, витрати на бензин і відрядження 2,9 тисячі гривень, господарські витрати - дві тисячі.
На наступний рік ми підняли передплатну ціну на десять відсотків порівняно з вартістю передплати у 2016 році. Дешевше передплачують тільки одну чи дві районні газети в області. Зараз кількість передплатників добігає тисячі. Спасибі, що ви з «Прибузькою зорею», кожна передплата - внесок у свободу слова.
Голова ради Ю.Мельник