Архів сайта |
Травень 2024 (4) Березень 2024 (1) Лютий 2024 (7) Грудень 2023 (4) Травень 2023 (2) |
Про затвердження цільової районної програми «Сільський дитячий майданчик» на 2012 - 2013 роки
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
VІ скликання
Восьма сесія
від 11 листопада 2011 року № 18 -8/2011
м. Хмельницький
Про затвердження цільової районної
програми «Сільський дитячий майданчик»
на 2012 - 2013 роки
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши звернення депутата Хмельницької районної ради Спиридонова А.В., районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити цільову районну програму «Сільський дитячий майданчик» на 2012 - 2013 роки (далі - Програма, додається).
2. Рекомендувати сільським та селищному головам Хмельницького району розробити та затвердити відповідні місцеві програми та забезпечити їх виконання.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту та зв’язку (голова комісії – Спиридонов А.В.)
Голова ради К.Андрійчук
Додаток
до рішення районної ради
від 11.11.2011р. № 18-8/2011
Цільова районна програма
«Сільський дитячий майданчик»
на 2012 – 2013 роки.
1. Загальні положення
В останні кілька років на території Хмельницького району активно проводяться роботи з благоустрою населених пунктів. Проте місця масового відпочинку населення та території загального користування знаходяться в недостатньо задовільному стані. В більшості населених пунктів району відсутні дитячі спортивно-ігрові майданчики (далі – майданчики) і лише в деяких збереглися елементи обладнання старих майданчиків, які не забезпечені ігровим та спортивним інвентарем, морально і фізично застаріли, їх стан є небезпечний для дітей, роботи з їх ремонту та утримання здійснюються не повному обсязі.
Такий стан вищезгаданих місць не забезпечує умов для відпочинку і фізичного розвитку дітей, їх залучення до здорового способу життя.
В населених пунктах є вільні земельні ділянки, які могли б бути використані для обладнання їх сучасними універсальними майданчиками, із здійсненням благоустрою території. Також існує можливість здійснення ремонту існуючих дитячих майданчиків, підтримання їх в належному стані за допомогою залучення для цього місцевої молоді.
Для рішення цієї проблеми розроблена цільова районна програма «Сільський дитячий майданчик» на 2012 – 2013 роки (далі – Програма).
2. Цілі і завдання Програми, терміни та етапи реалізації
Метою Програми є:
- забезпечення умов для відпочинку і фізичного розвитку дітей;
- залучення дітей до здорового способу життя;
- організація дозвілля дітей, профілактика дитячої злочинності;
Завданнями Програми є:
- облаштування нових і ремонт існуючих дитячих майданчиків з використанням високоякісних матеріалів, які є сертифікованими і відповідають європейським стандартам;
- підвищення рівня благоустрою місць масового відпочинку населення та територій загального користування;
- утримання в належному стані дитячих майданчиків.
Програма розрахована на період з 2012 по 2013 роки і здійснюється в два етапи:
I етап (І квартал 2012 р.) - Підготовка інформаціцї щодо існуючих дитячих майданчиків, що включають опис наявного обладнання, оцінку його стану і, при необхідності, рекомендації щодо проведення відновлювальних робіт, заміни, установки додаткового устаткування, а також визначення місць для установки нових дитячих майданчиків;
II етап (ІІ квартал 2012 - 2013 роки) - Виконання робіт по встановленню нових і ремонту існуючих дитячих майданчиків відповідно до затвердженого переліку, здійснення благоустрою місць масового відпочинку населення та територій загального користування, утримання в належному стані дитячих майданчиків.
3. Перелік заходів програми
Дитячі майданчики призначенні для дітей дошкільного та шкільного молодшого та середнього віку.
Перелік дитячих майданчиків та їх обладнання, що підлягають ремонту та встановленню в рамках цієї Програми, затверджується селищним та сільськими, головами, на території яких будуть облаштовані дитячі майданчики.
Для кожного облаштованого дитячого майданчика має бути виготовлений паспорт з назвою та кількістю обладнання, яке встановлено на ньому.
З метою забезпечення безпеки дітей, всі елементи обладнання дитячих майданчиків повинні бути надійно закріплені, металеві деталі - пофарбовані, з метою запобігання ковзання, горизонтальні поверхні мають бути покриті каучуковим або дерев’яним покриттям. Дитячі майданчики повинні відповідати діючим санітарно-гігієнічним нормам якості.
Елементи обладнання, які мають статичні та динамічні навантаження (гойдалки, каруселі та інші) обов’язково перевіряються на надійність та стійкість.
Пісок у пісочницях дитячих майданчиків не повинен мати домішок гравію, мулу і глини. Для пісочниць слід застосовувати просіяний, митий річковий пісок.
При необхідності мають бути проведенні роботи з озеленення та освітлення дитячих майданчиків. Після ремонту існуючих і встановлення нових дитячих майданчиків балансоутримувачі зобов’язані забезпечити їх утримання в належному стані.
4. Фінансове забезпечення Програми
Програма реалізується із залученням широкого кола зацікавлених осіб (далі – Партнери Програми).
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів сільських, селищного та районного бюджетів, територіальних громад населених пунктів та Партнерів Програми на паритетних умовах.
Крім того, в фінансуванні даної Програми можуть брати участь підприємства, організації та благодійні фонди.
5. Очікувані кінцеві результати Програми
Реалізація Програми дозволить:
- забезпечити села та селище Хмельницького району дитячими майданчиками;
- збільшити кількість дітей, які займаються фізичною культурою;
- зміцнити здоров'я дітей;
- знизити рівень дитячої захворюваності;
- підвищити благоустрій місць масового відпочинку населення та територій загального користування.
Голова ради К.Андрійчук