DataLife Engine > --- > На Хмельниччині вшанували пам'ять розстріляних 7 липня 1920 року воїнів 6-ї запасової стрілецької бригади УНР

На Хмельниччині вшанували пам'ять розстріляних 7 липня 1920 року воїнів 6-ї запасової стрілецької бригади УНР


8-07-2022, 16:31. Разместил: admin
 
На Хмельниччині вшанували пам'ять розстріляних 7 липня 1920 року воїнів 6-ї запасової стрілецької бригади УНР
У селі Великі Зозулинці Хмельницького району Хмельницької області відбувся захід з приводу вшанування пам'яті та панахида біля меморіалу на братській могилі 26 вояків Армії УНР. Воїни 6-ї Запасової стрілецької бригади полягли тут 7 липня 1920 року в бою з більшовиками. Священники помісної Православної Церкви України відслужили панахиду за усіма невинно убієнними.
У заході взяли участь голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, депутати Хмельницької районної та Хмельницької обласної рад, представники місцевої територіальної громади.
"Героїчні дії та мужність, які проявили бійці армії УНР тут, у бою з більшовиками, та відмова зрадити присязі тих, хто потрапив до більшовиків в полон, є прикладом вірності, патріотизму, честі та готовності жертвувати собою заради ідеї Української держави і свободи її громадян, який надихає нас сьогодні у нашій війні з росією"  - зазначив Олександр Чорнієвич
На околиці села стояв резерв 17-го куреня, до якого приєднався штаб бригади, і на чолі із полковником Гнатом Порохівським став пробиватися через кінні лави ворога. Гарматний вогонь червоноармійців не дозволяв українцям скупчитись для відбиття ворожих атак. 
Порохівський згадує: «На рівному полі, трошки похилому на південь, цілі години тривала боротьба, в якій ніхто не давав і не просив пощади. На початку бою під натиском ворожої кінноти створилося три ґрупи: 17-й курінь – одну стислу ґрупу, до якої він перейшов, щоби відбивати кінні атаки; сотня 16-го куреня, яка прикривала спочатку праве крило 17-го куреня – другу значно меншу ґрупу; три сотні 17-го куреня, при яких перебував штаб бригади та я – третю».
Більшовики намагались методом залякування змусити полонених українських вояк зрадити присязі, але вони радше вибрали смерть, ніж зраду присязі та ідеалам свободи і незалежності Українського народу.  Вороги нашої держави думають, що вони можуть зламати наш дух та волю до боротьби, однак, приклад вояк, героїчно загиблих при селі Великі Зозулинці, зобов’язує від нас здобути перемогу сьогодні, щоб відновити історичну справедливість для держави та народу України. 
Слава Україні!
Слава нації!
На Хмельниччині вшанували пам'ять розстріляних 7 липня 1920 року воїнів 6-ї запасової стрілецької бригади УНР У селі Великі Зозулинці Хмельницького району Хмельницької області відбувся захід з приводу вшанування пам'яті та панахида біля меморіалу на братській могилі 26 вояків Армії УНР. Воїни 6-ї Запасової стрілецької бригади полягли тут 7 липня 1920 року в бою з російськими більшовиками. Священники помісної Православної Церкви України відслужили панахиду за усіма невинно убієнними.У заході взяли участь голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, депутати Хмельницької районної та Хмельницької обласної рад, представники місцевої територіальної громади.
"Героїчні дії та мужність, які проявили бійці армії УНР тут, у бою з більшовиками, та відмова зрадити присязі тих, хто потрапив до більшовиків в полон, є прикладом вірності, патріотизму, честі та готовності жертвувати собою заради ідеї Української держави і свободи її громадян, який надихає нас сьогодні у війні з росією"  - зазначив Олександр Чорнієвич
На околиці села стояв резерв 17-го куреня, до якого приєднався штаб бригади, і на чолі із полковником Гнатом Порохівським став пробиватися через кінні лави ворога. Гарматний вогонь червоноармійців не дозволяв українцям скупчитись для відбиття ворожих атак. Порохівський згадує: «На рівному полі, трошки похилому на південь, цілі години тривала боротьба, в якій ніхто не давав і не просив пощади. На початку бою під натиском ворожої кінноти створилося три ґрупи: 17-й курінь – одну стислу ґрупу, до якої він перейшов, щоби відбивати кінні атаки; сотня 16-го куреня, яка прикривала спочатку праве крило 17-го куреня – другу значно меншу ґрупу; три сотні 17-го куреня, при яких перебував штаб бригади та я – третю».Більшовики намагались методом залякування змусити полонених українських вояк зрадити присязі, але вони радше вибрали смерть, ніж зраду присязі та ідеалам свободи і незалежності Українського народу.  Вороги нашої держави думають, що вони можуть зламати наш дух та волю до боротьби, однак, приклад вояк, героїчно загиблих при селі Великі Зозулинці, зобов’язує від нас здобути перемогу сьогодні, щоб відновити історичну справедливість для держави та народу України. 
Слава Україні!
Слава нації!

Вернуться назад