DataLife Engine > --- > Законодавчі зміни у сфері зайнятості в умовах воєнного стану

Законодавчі зміни у сфері зайнятості в умовах воєнного стану


12-05-2022, 11:15. Разместил: admin

Набуття статусу безробітного.

Статус безробітного надається громадянам з першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи. Подати документи можна онлайн або завітавши в центр зайнятості.

Для внутрішньо переміщених осіб.

На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без застосування звичайних вимог. Крім цього, внутрішньо переміщені особи зможуть розірвати трудові відносини в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця.

Допомога по безробіттю.

Нарахування виплат допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування безробітним центру зайнятості, який перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, якщо він не рідше ніж раз на 30 календарних днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними. 

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 1,5 мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто - 9750  гривень.

Виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном. 

Розмір допомоги для  внутрішньо переміщених осіб встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах,  а також податкової звітності за останній звітний період -  IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Роботодавець може подати заяву на отримання чи продовження дії дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства будь-яким засобом комунікації.  Видача та продовження дозволів для громадян російської федерації чи Білорусії (за необхідності - інших держав) здійснюється за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України. 

Ознайомитися з повним текстом Закону можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-20#Text

 

Відділ інформаційної роботи,

Хмельницький обласний центр зайнятості,

пров. Шевченка,10, м.Хмельницький, Україна, 29000,  

тел: +38(0382) 65-74-18, +38(0382)76-46-42,

khm-ocz@kmocz.gov.ua


Вернуться назад