DataLife Engine > --- > Звернення голови районної ради Олександра Чорнієвича щодо ухвалення рішень про приєднання до помісної Православної Церкви України

Звернення голови районної ради Олександра Чорнієвича щодо ухвалення рішень про приєднання до помісної Православної Церкви України


9-04-2022, 10:05. Разместил: admin

Звернення голови районної ради Олександра Чорнієвича щодо ухвалення рішень про приєднання до помісної Православної Церкви УкраїниШановні мешканці Хмельницького району

Я цілком і повністю усвідомлюю, що церква відділена від держави, а держава від церкви, але існування і присутність релігійної складової є невід'ємною складовою в розбудові незалежної України. Велике занепокоєння викликає присутність на території Хмельниччини РПЦ в Україні, а найбільше непокоїть те, що вона є ідеологом «русского міра». Неодноразово лідери єпархій проявляли себе не як мудрі керівники розбудови помісної церкви, а як пристосуванці до суспільних потреб.

З початком російсько-української війни в 2014 році у стінах Верховної Ради митрополит Онуфрій (Березовський), лідер РПЦ в України, відмовився вшанувати Героїв російсько-української війни. На момент Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року запрошували усіх архієреїв РПЦ в Україні, щоб досягти єдності і подолати розділення православних церков в Україні. Запрошення повернули Вселенському патріарху Варфоломію, як знак небажання і невміння відмовитись від «русского міра», а також — як свідчення тунельного мислення.

Неодноразово були факти відмови провести чин похорону за загиблими Героями України. Початок повномасштабного вторгнення на територію України у лютому 2022 року засвідчив, що бажання мати незалежну від росії церкву в РПЦ в Україні відсутнє. Сьогодні ніхто не може бути байдужим до тієї ситуації, яка склалася в Україні внаслідок жорстокої воєнної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Зараз ввесь український народ страждає від російської навали. Кожна російська бомба, ракета, снаряд на українській землі показує справжнє лице держави-агресора.

Під ярмом кремлівської тиранії український народ жив століттями, ціна яких – мільйони закатованих голодом та репресіями. У ці дні російська армія обстрілює церкви у містах України незалежно від приналежності. В тому числі гинуть і вірні Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Саме зараз настав той час, коли всі вірні християни, які до цього часу ще належали до Московського патріархату, повинні зробити свій вибір. Багато з вас вже замислюються над тим, що далі неможливо перебувати в юрисдикції російського патріарха.

Помісна Православна Церква України відкрита до єднання з усіма віруючими православними християнами. Враховуючи антидержавну та антихристиянську позицію РПЦ в Україні закликаю релігійні громади провести збори у кожній парафії та ухвалити рішення про приєднання до Православної Церкви України.

Слава Україні!

Героям слава! 


Вернуться назад