DataLife Engine > --- > Голова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної Республіки

Голова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної Республіки


25-08-2021, 11:18. Разместил: admin

Меморіал увічнює пам’ять про одну з найкривавіших сторінок в історії бойових дій Армії УНР на Хмельниччині. Вдосвіта 7 липня 1920 року 6-та Запасова бригада Армії УНР прийняла бій з 8-ю кавалерійською дивізією Червоного козацтва. Більшовики захопили український обоз, в якому, крім військового майна, здійснювалось транспортування хворих і поранених. Рятуючи побратимів від загибелі, особливу відвагу проявили підстаршинська школа, 16-й та 17-й Запасові стрілецькі курені. Полонені українці були страчені після бою. Полеглих в бою і страчених вояків Армії УНР червоні закопали у великій ямі на краю сільського цвинтаря.

У 2018 р., на замовлення Українського інституту національної пам’яті, фахівці КП Львівської облради «Доля» ексгумували і перепоховали за християнським обрядом та з військовими почестями 26 останків захисників України.

«Урочистий захід ми присвятили двом подіям: 30-річчю відновлення державної незалежності України та 11-й річниці створення нашого фонду. Перший пам’ятник на честь борців за незалежність України був споруджений «Героїкою» у 2010 році на Херсонщині. З того часу нам вдалось відкрити більше 30 пам’ятників та пам’ятних знаків по всій Україні. Всі ці увічнення були присвячені борцям за незалежність та свободу України: воякам Армії УНР та УПА, членам ОУН, героям сучасної війни з Москвою. Проєкт, реалізований у Великих Зозулинцях, був одним з найскладніших та найдорожчих в історії фонду «Героїка». Будівництво меморіалу, під керівництво нашого майстра, ветерана сучасної російсько-української війни Олега Собченка, тривало 68 днів. Загальний кошторис витрат сягнув 280 тис грн. Жодної копійки бюджетних коштів не було витрачено на будівництво – лише добровільні пожертви українців», – розповідає керівник фонду «Героїка» Павло Подобєд.

Віддати шану воїнам Армії УНР, які 101 рік тому билися на смерть із російськими більшовиками під селом Великі Зозулинці, прибули голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, начальник Центрального регіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко, депутати районної ради, представники Збройних сил України, Служби безпеки України, громадськість з Хмельниччини, Києва, Херсонщини та Львова.

Представник «Героїки» Олег Слабоспицький у Великих Зозулинцях анонсував дві наступні збірки «Героїки» – на спорудження пам’ятників на могилі члена ОУН і ветерана дивізії «Галичина» Ореста Васкула, який похований на Київщині та на могилі поручника Армії УНР Хоми Аврамчука, який спочиває на кладовищі м. Хмільник на Вінниччині. 

Голова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної РеспублікиГолова районної ради Олександр Чорнієвич взяв участь у відкриті меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної Республіки


Вернуться назад