DataLife Engine > --- > Хмельницька районна рада долучилася до обговорення проблемних питань діяльності районних та обласних рад

Хмельницька районна рада долучилася до обговорення проблемних питань діяльності районних та обласних рад


12-02-2021, 13:55. Разместил: admin

На думку учасників наради, в Україні доцільно зберегти трирівневу модель місцевого самоврядування, що дозволить забезпечити справедливе представлення інтересів територіальних громад. Але для цього потрібно чітко визначити сферу відповідальності та законодавчо закріпити повноваження органів субрегіонального, тобто районного, рівня. З цією метою членів Асоціації закликали активізувати діалог із народними депутатами України, аби вони сприяли тому, щоб до позиції представників органів місцевого самоврядування дослухались в профільному комітеті Верховної Ради України та прискорили підготовку і прийняття відповідних нормативно-правових актів.

Окремою темою розмови стало обговорення проблем, які виникають у процесі формування районних бюджетів, утримання та передачі майна районних рад в управління територіальних громад.

Як зазначалося, секретаріатом УАРОР спільно із фахівцями з питань місцевого самоврядування вже напрацьовані рекомендації щодо захисту прав та інтересів районних і обласних рад. Відтак членів Асоціації запросили долучитися до обговорення їх ключових положень та висловити свої думки та пропозиції. Крім того, нещодавно Українська асоціація районних та обласних рад звернулась до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з проханням внести зміни до Бюджетного кодексу стосовно фінансових гарантій діяльності районних рад. Подібні звернення підтримала низка місцевих рад у різних областях України.

Під час наради неодноразово наголошувалось на тому, що потрібно залучати членів Асоціації до обговорень та консультацій із органами виконавчої влади, парламентом при прийнятті важливих для подальшої долі місцевого самоврядування рішень.

Наостанок учасники розмови обговорили організаційні питання діяльності УАРОР у 2021 році, проведення навчання фахівців місцевих ради та узгодили проведення після завершення циклу кластерних обговорень 18 лютого всеукраїнської онлайн-наради на тему «Проблеми районних та обласних рад та шляхи їх подолання у контексті децентралізації». До участі у заході планують запросити представників Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, експертного середовища та керівництво Всеукраїнської асоціації громад. 

Джерело: Хмельницька обласна рада


Вернуться назад