DataLife Engine > --- > Громади матимуть більшість повноважень і ресурсів для розвитку культури на місцевому рівні, - В’ячеслав Негода

Громади матимуть більшість повноважень і ресурсів для розвитку культури на місцевому рівні, - В’ячеслав Негода


9-09-2020, 15:32. Разместил: admin

«Усі культурні об’єкти знаходяться в тій чи іншій громаді. Але лише наявність об’єкту культури в селі чи місті ще не означає розвиток там культури, особливо коли сама громада не має на це потрібних повноважень і достатньо грошей, а також кваліфікованих людей. Для справжнього розвитку культури потрібна місцева ініціатива, стимули для жителів сіл та міст підтримувати і розвивати культуру та традиції. Ніхто краще самих громад цих стимулів і можливостей не створить. Саме тому максимум повноважень і ресурсів з розвитку культури на місцевому рівні треба передати громадам. Це і передбачають проекти законодавчих змін, прийняття яких очікуємо в найближчі два місяці. Водночас Міністерство культури має отримати дієві інструменти для реалізації державної політики у сфері культури, в тому числі і через місцеві державні адміністрації», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, майже всі об’єкти культури, управління якими здійснюється з рівня району, не перебувають у власності районів чи держави, вони у спільній власності територіальних громад району. Отже громади і надалі мають отримати пріоритетне право вирішувати, що робити з цією інфраструктурою, нести відповідальність за надання культурних послуг. 

Заступник Міністра вважає, що однією з перспектив розвитку об’єктів культури може стати ініціатива Мінкультури щодо створення мережі сучасних Центрів культурних послуг в кожній громаді – щось на зразок Центрів надання адміністративних послуг, які вже довели свою ефективність.

«Зараз об’єкти сфери культури часто використовуються неефективно, недостатньо фінансуються. А коли в кожній громаді буде центр, який організовуватиме культурне життя громади, від якого будуватиметься уся мережа закладів культури, тоді місцева влада і жителі громади бачитимуть, які об’єкти і де потрібні, цільове призначення яких треба змінити, а які взагалі перепрофілювати. Отже і гроші використовуватимуться ефективніше, і послуги стануть якіснішими. Але це вже наступний крок. Зараз головне, щоб максимум повноважень і ресурсів, які дозволять розвивати культуру і традиції на місцях, перейшли в громади», - сказав В’ячеслав Негода.

Більше про розвиток культури в умовах децентралізації читайте у спеціальній рубриці ТУТ 

Джерело інформації — портал Децентралізація влади


Вернуться назад