DataLife Engine > --- > У Мінрегіоні відбулось засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації

У Мінрегіоні відбулось засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації


24-06-2020, 15:45. Разместил: admin

Насамперед Олексій Чернишов привітав Швецію і особисто Сесилію Круну з початком співголовування у Раді донорів. Міністр наголосив, що хоча коронакриза внесла зміни  у життя України, вона не зменшила її активної позиції щодо впровадження реформ. «Попри труднощі, які постали перед Україною та багатьма країнами світу в світлі негативного впливу на всі сфери життя пандемії COVID-19, Уряд України за підтримки міжнародних партнерів успішно виконає всі необхідні завдання для реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», – запевнив Міністр.

Олексій Чернишов презентував членам Ради донорів основні пріоритети роботи Мінрегіону на 2020-2021 роки визначені в проекті Програми діяльності Уряду. За його словами – це державна регіональна політика, розвиток місцевого самоврядування, житлова політика, містобудування, просторове планування територій та архітектура, технічне регулювання у будівництві, енергетична ефективність будівель.

Міністр зазначив, що наразі пріоритетом номер один для Мінрегіону є формування ефективного місцевого самоврядування та органів державної влади на новій територіальній основі. «Реформа відбувається за планом, не зважаючи на певні перепони та обмеження, які ми останнім часом відчували через коронакризу. Вже затверджено перспективні плани формування територій громад усіх 24 областей, сформовано та схвалено Урядом конфігурації нових районів. Плануємо наприкінці жовтня 2020 року провести перші місцеві вибори на новій територіальній основі», – повідомив міжнародним партнерам Міністр.

Він зазначив, що важливим питанням є розподіл повноважень органів самоврядування та органів виконавчої влади, фінансове забезпечення виконання цих повноважень, переформатування райдержадміністрацій у відповідності до нової компетенції. Процес відбуватиметься поступово, щоб при зміні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, не погіршувався рівень якості послуг, що надаються людям.

Заступник Міністра В’ячеслав Негода подякував міжнародним партнерам за тривалу, системну та ефективну підтримку, що надається в рамках реалізації численних програм та проектів міжнародної технічної допомоги, задля успішної реалізації децентралізації в Україні. «Завдяки нашій спільній роботі децентралізація в Україні стала можливою і може завершитися успішно не лише як український, але як європейський проект. Україна послідовна у виборі європейського шляху. Зараз для нас дуже відповідальний момент – до завершення цієї парламентської сесії залишається обмаль часу, і саме на ній потрібно прийняти доленосні рішення стосовно реформи, які дадуть можливість рухатись далі», – зазначив він.

У свою чергу Ґеорґ Мільбрадт позитивно оцінив досягнення України у впровадженні децентралізації та висловив готовність і надалі допомагати у питанні здійснення реформи. Сесиліа Круна подякувала від імені партнерів за наполегливу працю і рішучість у завершенні важливих перетворень і висловила сподівання, що наступне засідання відбудеться на початку осені.

Довідково

Рада донорів з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – це спільнота донорських агенцій, іноземних дипломатичних представництв в Україні, міжнародних організацій, що фінансують та/або впроваджують широкомасштабні програми і проект, які спрямовані на підтримку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка сформована для здійснення стратегічної координації між Урядом України, який представлений Міністерством розвитку громад і територій України, іншими центральними органами виконавчої влади та донорами задля узгодження донорської підтримки до пріоритетів Реформи. 

Джерело: Мінрегіон

Вернуться назад