DataLife Engine > --- > На Раді донорів у Мінрегіоні обговорили пріоритетні кроки щодо завершення децентралізації

На Раді донорів у Мінрегіоні обговорили пріоритетні кроки щодо завершення децентралізації


16-12-2019, 08:36. Разместил: admin

Міністр наголосила, що одним із головних досягнень до кінця наступного року охоплення територій України перспективними планами та ОТГ на 100%. «Парламент схвалив закон, яким спрощується деякі бюрократичні процедури, які заважали в плануванні та охопленні перспективними планами спроможних громад території країни. Завдяки таким змінам в законодавстві ми пришвидшимо процес планування.

«Потребує удосконалення підход для оцінки рівня спроможності територіальних громад. Нині все ще задають питання жителі в тих громадах, які не об’єднались, за якими важливими критеріями формуються спроможні громади і ми продовжуємо одним із таких критеріїв — демографічний.

Ми вважаємо, що в новоутворених спроможних ОТГ повинно проживати від 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку. Тобто такі громади достатньо молоді і мають трудовий потенціал для економічного розвитку. Також важливо, щоб ці громади об’єднувались за принципом нерозривності територій, і щоб у нас не було білих плям після об’єднання. Окрім того потрібно звертати увагу на індекси податкоспроможності громад. Площа цих громад має становити не менше 200 квадратних км, оскільки земля — це один із основних ресурсів для збору місцевих податків», — зазначила вона.

Ще одним завданням Міністр  назвала формування оптимальних мереж надання публічних сервісів та послуг в ОТГ.

«Під оптимальністю ми розуміємо, що ці послуги будуть доступними для людей. Спільно з іншими міністерствами ми визначили певні стандарти, як наприклад доступ до освіти – учні мають добиратись до школи не більше 30 хвилин. ЦНАП також має бути доступним у межах 30 хвилин, а час приїзду швидкої у селі має бути в час не більше 20 хвилин.

Ми вже нанесли на карту України більше 150 тис об’єктів соціальної інфраструктури і зараз завершуємо моделювання оптимальних мереж, щоб можна було забезпечити надання послуг за тими критеріями, які ми визначили разом з іншими міністерствами для громадян, які проживають в цих громадах.

Далі ми орієнтуємось, що державна підтримка з Державного бюджету буде спрямовуватись саме на об’єкти, які ввійдуть до оптимальних мереж надання послуг. Також ми орієнтуємось на те, що зможемо забезпечувати високі стандарти якості надання адміністративних послуг через ЦНАПИ в ОТГ після ліквідації адміністративних одиниць районного рівня. Наразі в нас вже створено 806 ЦНАП, і нам необхідно збільшити їх кількість до 1400 відповідно до кількості ОТГ», — сказала вона.

Ще одним із завдань на наступний рік є посилення фінансової підтримки розвитку громад та територій з Державного бюджету і створення умов для підсилення власної фіскальної спроможності наших ОТГ. А також сприяння участі громадян в процесі прийняття управлінських рішень та розвитку форм прямої демократії. За її словами, потрібно вносити зміни в законодавство щодо місцевих виборів в частині забезпечення представництва жителів в радах громад і в обласні раді.

Альона Бабак зазначила, що Мінрегіон вдячний Раді донорів за підтримку ініціативи щодо створення постійно діючого Офісу підтримки реформи децентралізації та регіонального розвитку, який надаватиме експертну допомогу Міністерству щодо:

— розроблення законодавства з урахуванням Європейської хартії місцевого самоврядування;

— адміністративно-територіального реформування, зокрема геоінформаційного його моделювання та секторальних інфраструктурних мереж надання публічних послуг;

— фінансово-ресурсного забезпечення формування спроможного місцевого самоврядування;

— впровадження секторальної децентралізації;

— комунікаційного супроводу реформи;

— координації впровадження реформи на регіональному рівні.

На завершення Міністр подякувала усім присутнім за надану послідовну підтримку, вагомий внесок у забезпечення позитивних зрушень у нашій державі та висловила сподівання, що Рада донорів і надалі буде дієвою і результативною координаційною платформою. 

Джерело: Мінрегіон


Вернуться назад