DataLife Engine > --- > У Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв Голодомору

У Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв Голодомору


23-11-2019, 19:23. Разместил: admin

Скорботна кількатисячна хода від майдану Незалежності рушила вулицями Соборною, Героїв Майдану та Свободи до пам’ятного знаку «Ангел Скорботи». У всіх учасників ходи в руках запалені поминальні лампадки, живі квіти, колоски або маленькі снопики пшениці з калиною.

Біля пам’ятного знаку хвилиною мовчання хмельничани вшанували пам’ять жертв жахливої трагедії 20 століття.

Спільну панахиду за жертвами голодоморів провели священнослужителі кількох конфесій.

Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.

Понад 20 країн світу визнали голодомор в Україні 1932-1933 рр. геноцидом української нації.

Учасники заходу запалили свічки в пам’ять жертв голодомору та хвилиною мовчання, в глибокій пошані та у молитві за душі жертв геноциду, пом’янули невинно убієнних. 

У Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв ГолодоморуУ Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв ГолодоморуУ Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв ГолодоморуУ Хмельницькому відбулась скорботна хода до дня пам’яті жертв Голодомору

Джерело: Хмельницька обласна рада


Вернуться назад