DataLife Engine > --- > Засідання бюджетного комітету затяглося за північ, і вкотре перемога за громадами

Засідання бюджетного комітету затяглося за північ, і вкотре перемога за громадами


14-11-2019, 09:53. Разместил: admin

Він уточнив, що мова йде про 108 ОТГ та 68 приєднань до ОТГ, які до вчорашнього засідання Комвтету були поза проектом Державного бюджету на 2020 рік.

З цієї кількості 82 об’єднані громади відсутні у перспективних планах формування територій громад областей. Отже, немає підстав визнавати їх спроможними і переводити на прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом в 2020 році.

Як відомо, Прем’єр-міністр України доручав регіонам вирішити це питання і внести зміни до перспективних планів формування територій громад. Також Мінрегіон неодноразово повідомляв керівництво областей про таку небезпеку і закликав якнайшвидше доопрацювати перспективні плани.

Ще 20 ОТГ передбачені в перспективних планах формування територій громад областей. Але у зв’язку з тим, що у цих громадах за рішенням ЦВК перші місцеві вибори відбудуться у грудні, Мінфін також не включив їх до проекту Держбюджету на 2020 рік.

З цієї ж причини ще 6 ОТГ (Черкаська ОТГ Дніпропетровської області, Путивльська ОТГ Сумської області, Андріївська, Малинівська, Любицька, Новомиколаївська ОТГ Запорізької області), які визнані спроможними (розпорядження КМУ від 07.11.2018 №836-р), Мінфін не включив до проекту Держбюджету.  

Не потрапили до проекту головного кошторису країни 68 територіальних громад, які приєдналися до діючих ОТГ. Також слід зауважити, що не всі приєднання, які здійснили за спрощеною процедурою міста обласного значення (без проведення виборів), враховані в міжбюджетних трансфертах.

Як вирішити проблему згаданих об’єднаних і приєднаних громад? Позиція Мінрегіону однозначна - включити до Держбюджету 2020 року всі ОТГ, вибори в яких відбулися чи відбудуться у 2019 році. Це рішення дозволить громадам розвиватися, у повній мірі використовуючи інструменти реформи місцевого самоврядування і децентралізації владних повноважень.

З цією пропозицією Мінрегіон офіційно звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також до парламентського Комітету з питань бюджету.

Остаточне рішення - за Мінфіном і Парламентом. 

Джерело інформації — портал Децентралізація влади


Вернуться назад