DataLife Engine > --- > Голова районної ради взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації

Голова районної ради взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації


31-10-2019, 13:28. Разместил: admin

З першого питання порядку денного доповідала начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Шеремета. Вона зазначила, що температурний режим в осінньо-зимовий період в 8 закладах загальної середньої освіти, які знаходяться на балансі відділу освіти, культури, молоді та спорту адміністрації забезпечують 5 газових котелень (12 котлів), 1 електрична котельня (2 котла) 3 альтернативних котельні:Копистинський НВК, Давидковецька ЗОШ І-ІІІст. та Пироговецькій ліцей(6 котлів) на пелетах.
До роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 років підготовлено 8 закладів загальної середньої освіти (100 % від запланованого), оформлено паспорти готовності будівель та акти готовності навчальних закладів до опалювального сезону. Відповідно до наказу 53-но від 15.05.2019 року затверджено план заходів по підготовці навчальних закладів до початку опалювального сезону 2019/2020років. Спеціалізованими організаціями проведена перевірка димових та вентиляційних каналів, газових сигналізаторів, вимірювання контуру заземлення, опору ізоляції. Укладено договори з АТ «Хмельницькгаз» на технічне обслуговування газових мереж. З метою здійснення енергоаудиту, господарською групою відділу освіти, культури, молоді та спорту адміністрації систематично здійснюється моніторинг та контроль за забезпеченням теплового режиму в закладах освіти та раціональним використанням енергоносіїв. На даний час АТ «Хмельницькгаз» здійснили включення газу в школах підпорядкованих відділу освіти, культури, молоді та спорту.
Основним приорітетом економії енергоносіїв є утеплення приміщень та покрівель, заміна вікон на металопластикові в навчальних закладах. В 2019 році замінено 10 вікон в Кудринецькій ЗОШ І-ІІст. та 1 двері в харчоблоці Водичківської ЗОШ І-ІІст.
На завершальній стадії роботи по капітальному ремонту будівлі Пироговецької загальноосвітньої школи І-ІІІст. із застосуванням заходів теплореновації (заміна покрівлі та утеплення фасаду).
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію існуючих газових мереж (із заміною вузла обліку газу з дистанційною передачею даних) в Малиницькому НВК та Кудринецькій ЗОШ І-ІІст. На даний час заключено договори на виконання даних робіт , підрядник закуповує необхідне газове устаткування.
Розпочати опалювальний сезон в закладах освіти Хмельницького району планується із 4 листопада 2019 року.
По другому питанню порядку денного, про стан реалізації молодіжної політики в Хмельницькому районі, Світлана Олексіївна Шеремета доповіла, що реалізації молодіжної політики у Хмельницькому районі здійснюється відповідно до державної соціальної програми «Молодь України», обласної цільової соціальної програми «Молодь Хмельниччини» на 2016-2020 роки».
Створення умов для всебічного розвитку, громадянської компетентності, активності, соціалізації особистості, надання якісної освіти та формування громадянина-патріота України є пріоритетним у роботі відділу освіти, молоді та спорту.
Формування громадянської позиції і національно-патріотичного виховання молоді забезпечується:
- системою правопросвітницьких та правовиховних та навчально-виховних заходів, вихованням у дітей та учнівської молоді поваги до Держави України та її символів України, роз’яснення щодо дотримання норм чинного законодавства, міжнародно–правових нормативних актів, уміння користуватися правами, захищати свої права і свободи, жити у громадянському суспільстві;
- у всіх закладах освіти створенні гуртки, клуби (школи) юного правознавця, дитячі громадські організації (зокрема, «Юний поліцейський «ХОМА» у Малиницькому НВК, учні якої постійно беруть участь в районних та обласних заходах з організації превентивного виховання).
- у твердження здорового способу життя та громадянської культури дітей та молоді у закладах освіти і культури району проводиться шляхом навчання учнів за превентивними програмами «Рівний-рівному», «Захисти себе від ВІЛ», «Маршрут безпеки», «Майбутнє починається сьогодні» та ін..
Уже третій рік центральна районна бібліотека та обласне відділення «Української бібліотечної асоціації» проводять брейн-ринги для активної молоді «Місцеве самоврядування – модель сучасної демократії» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС.
Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді забезпечується:
- вшануванням пам’яті тих, хто віддав своє життя за незалежність та територіальну цілісність України у роки її державотворення, воєн ХХ та ХХІ ст.
- створення інформаційно-меморіальних постійно діючих та змінних стендів, куточків-виставок (фотовиставок), експозицій «Героям Української революції 1917-1921 рр., «Воїнам Другої світової війни», «Героям Небесної сотні», воїнам АТО/ООС»;
- упорядкування пам’ятних місць, меморіалів та обелісків Слави воїнам-визволителям, висадження квітів, кущів, алей пам’яті воїнам АТО/ООС, героям Небесної Сотні, полеглим в боях за свободу і незалежність Батьківщини;
- організація вахт Пам’яті, круглих столів, зустрічей з учасниками, дітьми війни, учасниками бойових дій, воїнами АТО/ООС, літературних читань, години Слави «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», «А пам'ять священна», тематичних вечорів «Горить свіча скорботи
Небесній Сотні», «А Сотню вже зустріли небеса», «Покарані за любов до України», «Гідності промінь не згасне», «На варті наших душ - Небесна Сотня», «Горить свіча скорботи Небесній Сотні», «Дорога у безсмертя», «Дороги війни укриті славою за участю воїнів АТО/ООС, учасників бойових дій, батьків та громади села;
- фестивалі-конкурси військово-патріотичної пісні «Рядки опалені війною», флешмоби «Одне небо - один мир», «Пам’ять навіки!», літературно-музичні композиції «Нам заповідано мужність», «Крізь віки і роки» та ін..;
- віртуальні подорожі, усні журнали «Ми єдині, ніхто не роз’єднає наш народ»;
- виставки-конкурси учнівських творів, поезії, малюнків, плакатів «Пробач, матусю, що до домівки не вернувся», фотосвітлин «Свято, що об’єднує покоління», «Перемога заради майбутнього», «Перемога: одна на всіх», «Ми пам’ятаємо»;
- у районі працюють 8 музейних закладів при закладах освіти, які проводять систематичну екскурсійно – просвітницьку роботу з дітьми та учнівською молоддю.
Шевченківські дні традиційно тривають від березня – місяця народження і смерті Тараса Шевченка – до травня, бо саме 22 травня 1861 року він знайшов вічний спочинок на дніпровській кручі, як і передрікав у своєму «Заповіті».
Створення європейського досвіду здійснюється:
- у шкільних бібліотеках, навчальних кабінетах створені тематичні виставки «Україна – ЄС: реалії та перспективи», «Шедеври європейської культури та літератури», «У подорож країнами Європи» (в усіх закладах).
- проводиться єдиний День Європи у школі «Європа –далека і близька», «Україна – серце Європи», «Європейські культурні цінності» та ін.
- виставки – конкурси малюнків «Ми - європейці» (1-4 кл.), «Європа – очима дітей» (5-9 кл., фото колажів (7-11 кл.) «Відкриваємо Україну для Європи», усні журнали «Парад країн Європи», «Наш дім – Європа», «Українська культура у контексті Європи»;
- віртуальні подорожі «Знаємо Європу - вивчаємо Європу», «Мандруємо Європою», «Пізнаємо Європу», «Мандрівка країнами євроатлантичного союзу», «Історія та хронологія взаємовідносин «Україна ЄС - Україна–НАТО», «Країни Європейського Союзу і Україна» «Українська культура у контексті Європи», «Україна та міжнародні організації світу», «Євразія - колиска давніх цивілізацій», «Сучасні європейські цінності та Україна» та ін.
В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках України» районна бібліотека взяла участь в урочистій лінійці Малиницького НВК до Дня Європи
В рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізовується Асоціацією міст України у партнерстві IREX/Україна (Міжнародна рада наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку USAID відбувся черговий захід «Світ Громад» - гра для реальних змін. Під час реалізації проекту проведено брейн-ринг «Місцеве самоврядування – сучасна модель демократії» серед учнів 9-10 класів Хмельницького району, який проходив в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»
Залучення молоді до волонтерської діяльності здійснюється:
в рамках проекту «Схід - Захід разом», акції «Лист воїну», «Ми поруч», «Пам’ятаємо- оберігаємо», «Від серця до серця», «Добро починається з тебе» та ін.
Акція «Бібліотека українського воїна» крокує Прибузьким краєм. Хмельницька центральна районна бібліотека підтримала дану акцію й надалі продовжуватиме приймати кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні, довідкові видань з історії Української держави, її культури, Збройних Сил.
Так, нещодавно було передано чергову партію книг Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці для передачі у військові частини.
Фізкультурно-масові та оздоровчі заходи серед учнівської молоді:- вагомим напрямком діяльності є створення умов для фізичного виховання і спорту в закладах освіти, за місцем роботи, проживання та відпочинку дітей, учнівської молоді та населення; - дотримання у навчальних закладах рухової активності школярів в обсязі 8-12 годин на тиждень шляхом активізації роботи гуртків та секцій фізкультурно-спортивного спрямування та залучення більшої кількості учнів до фізкультурно-масових та фізкультурно-спортивних заходів;
- проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з нагоди Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського уроку та Олімпійського тижня, Спартакіади школярів Хмельницького району, спортивних, військово–патріотичних заходів до Дня Збройних сил України, до Дня захисника Вітчизни, учасниками яких стають більше двох тисяч учнів району.
- спільно з Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура).
- забезпечено системне проведення змагань серед учнівської молоді району за програмою «Шкіряний м’яч», «Козацький гарт», «Старти надій» в закладах освіти району, поширюється рух під гаслом «Кожній школі – свого чемпіона» та ін.
Активно працює Хмельницька районна дитячо-юнацька школа. Сьогодні в ній функціонує 15 спортивних секцій: 9- з ігрових видів спорту; 1- пауерліфтинг – силових видів спору; 4-единоборства. У 27 групах займається 368 дітей.
Товариство «Колос» залучає молодь до активних занять спортом, здорового способу життя.
По третьому питанні порядку денного щодо стану розроблення та оновлення містобудівної документації на території Хмельницького району доповідав начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва адміністрації Микола Вишпольський. У своєму виступі він зазначив, що важливим етапом історії Хмельницького району в галузі оновлення містобудівної документації є розроблення Схеми планування території Хмельницького району Хмельницької області. Дана Схема затверджена рішенням Хмельницької районної ради від 1 березня 2018 року № 29-24/2018.
В Хмельницькому районі є 78 населених пунктів, у 64 населених пунктах розроблені Генеральні плани (82 %). За 2019 рік затверджено рішенням сільських рад тільки 5 Генеральних планів населених пунктів Хмельницького району (Чорноострівська ОТГ 2 та Розсошанська ОТГ 3).
1.Лісовогринівецька ОТГ – затверджені 4 Генеральні плани сіл: с. Тиранівка, с. Стуфчинці, с. Климашівка, с. Пашківці.
В стадії розробки 10 Генеральних планів сіл: с. Лісові Гринівці, с. Скаржинці, с. Аркадіївці, с. Пашківці, с. Терешівці, с. Редвенці, с. Печеськи, с. Ходаківці, с. Шпичинці, с. Гнатівці, с. Моломолинці.
2. Гвардійська ОТГ- Затверджені Генеральні плани всіх сіл: с. Гвардійське, с. Доброгорща, с. Немичинці, с. Нафтулівка, с. Гелетинці, с. Чабани, с. Райківці, с. Данюки, с. Хоминці, с. Жучківці, с. Олешківці.
3. Чорноострівська ОТГ – Затверджені Генеральні плани всіх сіл: с. Грузевиця, с. Педоси, с. Мартиніва, с. Бережанка, с. Антонівка, с. Захарівці, с. Мар’янівка, с. Ставчинці, с. Рідкодуби, с. Осташки, с. Везденьки, с. Миколаїв, с. Вовча Гора, смт. Чорний Острів, с. Манилівка., с .Катеринівка, с. Малі Орлинці, с. Крачки, с. Ляпинці, с. Лапківці, с. Польові Гринівці.
4. Олешинська ОТГ- Затверджені Генеральні плани всіх сіл: с. Черепівка, с. Іванківці, с. В.Калинівка, с. Черепова, с. Олешин.
5. Розсошанська ОТГ: Затверджені Генеральні плани сіл: с. Розсоша с. Ружичанка, с. Карпівці, с. Шумівці.
В стаді ї розробки 3 Генеральних плани сіл: с. Нижчі Вовківці, с. Виші Вовківці, с. Андрійківці.
6. Бахматовецька сільська рада – Затверджений Генеральний план с. Бахматівці.
7. Давидковецька сільська рада – Затверджений Генеральний план с. Давидківці.
8. Шаровечківська сільська рада – Затверджені Генеральні плани сіл Шаровечка, Мацьківці, Малашівці та Волиця.
9.Водичківська сільська рада: - Затверджені Генеральні плани сіл Водичка та Климківці.
10. Малиницька сільська рада: - Затверджені Генеральні плани всіх сіл: Малиничі, Кудринці та Ружилинці.
11. Копистинська сільська рада: -Затверджені Генеральні плани всіх сіл: Копистин, Івашківці, Колибань, М.Колибань та ст. Богданівці.
12. Пироговецька сільська рада:- Затверджені Генеральні плани сіл Пирогівці та Прибузьке.
13. Пархомовецька сільська рада: – Затверджений Генеральний план села Пархомівці.
14. Масівецька сільська рада: - Не затверджений Генеральний план села Масівці (розроблений, буде затверджено в 4 кварталі 2019 року).
Закінчення розроблення та затвердження 14 генеральних планів населених пунктів Хмельницького району планується завершити протягом 2020 року. З початку 2019 року розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджено 25 детальних планів територій.
Для містобудівних потреб відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва районної державної адміністрації за 2019 рік надано:
- Будівельних паспортів забудови земельної ділянок - 174 шт.(+40)
- Містобудівних умов і обмежень забудови ділянок - 27 шт.(-28)
- Паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності - 3 шт.(-1).
Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 28 грудня 2016 року № 30/2016 доручено головам сільських та селищної рад вжити невідкладних заходів щодо прискорення розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому (генеральні плани населених пунктів).
Потрібно відзначити позитивну роботу по розробленню містобудівної документації, Чорноострівської селищної ради.
Засідання колегії райдержадміністрації пройшло у звичайному режимі.
 


Вернуться назад