DataLife Engine > --- > Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині

Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині


11-10-2019, 14:49. Разместил: admin

Під час обговорення експерт УАРОР Олександр Даниленко додав, що залишилося зовсім мало часу впорядкувати адміністративно-територіальний устрій. Тому завданням влади є якнайшвидше впорядкування базового та субрегіонального рівня. Завдання Асоціації – почути усіх та донести пропозиції органів місцевого самоврядування до влади.

За словами експерта, райони відпрацьовані на основі методики та пропозицій, що надавались до Асоціації. Водночас, він зазначив, що не варто спекулювати на тому, що до нових райцентрів буде велика досяжність, оскільки майже всі адміністративні послуги надаватимуться в громадах.

До повноважень районів, зокрема, передбачається віднести управління та утримання спільних об’єктів культури, фізкультури, туризму та пам’яток архітектури; управління спільним комунальним майном громад району; утримання шкіл-інтернатів загального профілю та спеціалізованих (спортивних, музичних) шкіл; управління спільними об’єктами водного, лісового та сільського господарства.

Також у компетенції районів – надання деяких профільних медичних послуг; будівництво та утримання дорожнього господарства і транспортної інфраструктури районного рівня; охорона навколишнього середовища; подолання наслідків стихійних лих; протидія безробіттю; надання соціальної допомоги незахищеним верствам населення у районі; промоція територій; проведення культурних і спортивних заходів; залучення грантів і забезпечення соціально-економічного розвитку районів.

Учасники майстерні жваво дискутували з питань повноважень районних рад після укрупнення, а також формування їх доходів.

Крім того, було презентовано Концепцію внесення змін до законодавства про місцеві вибори, розроблену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Концепція викликала особливу зацікавленість й обговорення.

За результатами обговорення експерти Асоціації напрацюють законопроект про зміну та встановлення меж районів  поданий до КМУ.

Нагадуємо, що наприкінці вересня в Затоці, що на Одещині, #УАРОР дискутувала про майбутнє децентралізації, обговорювали необхідні кроки для успішного закінчення реформи. Подія відбувалася в рамках щорічної всеукраїнської наради-семінару.

За результатами заходу ухвалена Резолюція. Зокрема там йдеться про Конституцію, повноваження районів та їх ресурси. 
Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині Голова районної ради Юрій Мельник взяв участь у одноденній фаховій майстерні на Хмельниччині

Джерело: Хмельницька обласна рада


Вернуться назад