DataLife Engine > --- > Заступник голови районної ради взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації

Заступник голови районної ради взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації


26-09-2019, 15:25. Разместил: admin

З першого питання порядку денного доповідала начальник управління соціального захисту населення Надія Гулько. Вона зазначила, що за розрахунковими даними рівень середньої заробітної плати на підприємствах Хмельницького району у серпні 2019 року становить 9506,4 грн, що на 765,2 грн. більше порівняно із відповідним періодом минулого року (8741,2 грн.) та на 13,4 грн. більше, ніж у липні 2019 року (9493,0 грн.).
Індекс реальної заробітної плати по Хмельницькому району у серпні 2019 року до серпня 2018 року – 109%.
Рівень середньої заробітної плати у Хмельницькому районі у липні 2019 року становить 104,6 % до середньообласного рівня (9069,0 грн) та 86,5% до рівня по Україні (10971,0грн).
Станом на 01.09.2019 року за оперативними моніторинговими даними заборгованість із заробітної плати на підприємствах основного кола статистичного спостереження Хмельницького району відсутня.
Керівники підприємств, фізичні особи-підприємці, які виплачують заробітну плату найманим працівникам нижче мінімального розміру, заслуховуються на засіданні районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
З початку 2019 року відбулося 10 спільних виїзних засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких розглядалися питання підвищення рівня заробітної плати на підприємствах, у фізичних осіб-підприємців району, які здійснюють свою діяльність на території відповідних сільських рад. Запрошено та заслухано 88 керівників підприємств, фізичних-осіб підприємців, які виплачували заробітну плату нижчу або на рівні законодавчо встановленого мінімуму. Даним керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям району вручено інформаційні матеріали "пам’ятка працівника”, в якій чітко зазначено права працюючого та обов’язки керівника підприємства і відповідальності перед законом.
За результатами проведеної роботи зберігається тенденція до підвищення рівня заробітної плати. Так, з початку року підвищено рівень середньої заробітної плати у 66 суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників. Серед причин виплати заробітної плати нижче законодавчо-встановленого мінімуму є: сезонний характер виробництва, неповна зайнятість працівників, відпустка без збереження заробітної плати, основна щорічна відпустка та лікарняні листи.
Особливо дієвим заходом щодо підвищення рівня заробітної плати на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців стали виїзні засідання в сільські ради, де здійснюють діяльність суб’єкти господарювання.
З початку 2019 року ДПІ у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області та районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення було проведено 40 обстежень з метою легалізації виплати заробітної плати у фізичних осіб-підприємців. За результатами обстежень нелегально працюючих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин не виявлено.
Протягом поточного року у Хмельницькому районі за даними ГУ ПФУ у Хмельницькій області створено 342 нових робочих місця, ліквідовано - 163.
Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працюючим та не менше мінімального розміру визначеного чинним законодавством та підвищення рівня середньої заробітної плати працівникам знаходяться на постійному контролі та проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо забезпечення додержання виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 4173 грн. з урахуванням міжпосадових і міжкваліфікаційних співвідношень та стимулюючих показників в оплаті праці.
Дані питання знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації та проводиться відповідна робота, в межах наданих повноважень щодо забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці.
Про стан використання субвенції з державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної освіти в районі інформувала начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Шеремета. Посадовець зауважила, що на виконання Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» відділом освіти, культури молоді та спорту райдержадміністрації розроблено «План заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та забезпечено умови щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти для учнів 1 класу.
У 2019 році з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної освіти в район надійшла субвенція в сумі 1734,714 тис. гривень на закупівлю дидактичних мате¬ріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з пере-ліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України та на навчання вчителів і підготовку їх до роботи в «Новій українській школі».
Обов’язковою умовою використання субвенції для Нової української школи було співфінансування з місцевих бюджетів. З місцевого бюджету виділено 1275,653 тис. грн..
Фінансування здійснювалося відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету Державної казначейської служби України від 04.03.2019 року з березня по вересень 2019 року. На 25 вересня профінансовано видатки у повному обсязі.
Станом на 01 вересня 2019 року для перших класів придбані сучасні меблі до закладів освіти району, закуплено комп’ютерне обладнання, відповідний мультимедійний контент.
На оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметів у цьому році на область розподілено 21020,4 тис. гривень.
Здійснюються поставки обладнання та засоби навчання для кабінетів Пироговецького ліцею: біології, хімії, математики, фізики та географії. Проведено тендерну процедуру на закупівлю кабінетів у Лісовогринівецькій громаді, укладено угоду, очікується доставка.
За рахунок залишку коштів освітньої субвенції попередніх років виділено 3330,0 тис. грн. на придбання трьох шкільних автобусів на умовах співфінансування 60?40%, в тому числі і для Лісовогринівецької ОТГ. Сесією Лісовогринівецької сільської ради виділено кошти на придбання автобуса у сумі 740,0 тис.грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 року № 319 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти» з
державного бюджету на придбання персональних комп’ютерів для закладів загальної середньої освіти було виділено освітню субвенцію у сумі 8431,6 тис. грн. та розподілено між 19-ма адміністративно-територіальними одиницями. Таку субвенцію одержала Чорноострівська селищна ОТГ, яка очікує поставку товару.
У закладах освіти поступово створюється необхідне інклюзивне середовище, яке включає доступність приміщень, необхідну навчальну та матеріально-технічну базу, корекційне обладнання для надання якісних реабілітаційних та корекційних послуг. На придбання обладнання для оснащення 2 ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти, де діють інклюзивні класи, виділено 200,0 тис. грн. Для оснащення ресурсної кімнати Пироговецького ліцею виділено 100,0 тис. грн., освоєно кошти на 100 %. У Лісовогринівецькій сільській ОТГ розпочалось освоєння коштів на облаштування ресурсної кімнати – підписані договора та очікується поставка обладнання.
Таким чином, з метою реалізації державної політики щодо забезпечення якісної, сучасної та доступної освіти необхідно здійснювати співфінансування з місцевих бюджетів на придбання шкільних автобусів, навчальних кабінетів, комп’ютерного обладнання та використати видатки освітньої субвенції в повному обсязі. Надавати вичерпну інформацію Департаменту освіти і науки облдержадміністрації для забезпечення щомісячного моніторингу використання коштів субвенції на придбання обладнання та послуг.
Також на засіданні колегії схвалено план роботи райдержадміністрації на ІV квартал 2019 року.
Колегія пройшла у звичайному режимі. По завершенню засідання заступник голови райдержадміністрації Сергій Янчук подякував усім за роботу.
 


Вернуться назад