DataLife Engine > --- > Проаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 роки

Проаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 роки


25-04-2019, 16:27. Разместил: admin

Під час круглого столу говорили про проміжні результати та актуальні питання децентралізації на Хмельниччині. Також проаналізували перспективи та завдання з впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 роки.  

На важливості цього заходу та актуальності обговорення змін в адміністративно-територіальному устрої та щодо зміни меж районів наголосив голова обласної ради Михайло Загородний: “Реформа децентралізації на Хмельниччині є вдалою, область є в числі лідерів цих процесів. І її логічним завершенням є внесення змін в адміністративно-територіальний устрій регіону та зміни у межі районів. Важливо змінити мислення і підхід до сприйняття реформи. Сьогодні ж важливо, аби усі структурні підрозділи висловилися, як потрібно оптимізовувати служби з метою покращення якості послуг. Щоб ті, хто має фінансовий ресурс, не створювали робочі місця в адміністративному штаті, а створювали їх там, де буде розвиток і надходження до бюджету”.

Як відомо, досі в Україні питання адміністративно-територіального устрою вирішуються Порядком, затвердженим ще у 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР. Цей документ не відповідає чинній Конституції України.

Законопроект  в рамках чинної Конституції визначає засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, але не змінює його. Зокрема, законопроект дає визначення адмінтерустрою, адмінтеродиниць та їх рівнів, населених пунктів та їх категорій, визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адмінтеродиниць та населених пунктів тощо.

У законопроекті зазначено, що система адміністративно-територіальних одиниць залишається трирівневою. При цьому передбачено, що районний рівень має бути більш впорядкований і відповідати європейським стандартам. Але для того, щоб змінити межі району, реорганізувати чи ліквідувати його, має бути окреме рішення Верховної Ради України.

Законопроект більш чітко визначає поняття «громада», як адміністративно-територіальна одиниця базового рівня, що складається з одного або декількох населених пунктів та земель за їх межами.

Експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак представив проект моделювання системи адміністративно-територіального устрою Хмельницької області.

Зокрема, відповідно до запропонованих Юрієм Ганущаком змін, «район» планується змінити на «повіт», виборів до районних рад не передбачається, оскільки немає бачення щодо місцевого самоврядування в районах, райдержадміністрації стають префектурами, на рівні області рада і адміністрація залишаються, але державні функції залишаться у мінімальній кількості, параметри району і госпітального округу співпадатимуть, але для госпітального округу не важливо де центр, бо це система лікарень, які спеціалізуються на назології. Окрім того, у районі не надаватимуться соціальні послуги, а доступність визначатиметься – не мешканець до районного центру, а службовці до мешканців.

Директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський розповів про проміжні результати та актуальні питання децентралізації на Хмельниччині.

Учасники круглого столу також ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

Круглий стіл було організовано Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою та Хмельницьким Центром розвитку місцевого самоврядування, який створений Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіоном. 

Проаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рокиПроаналізували перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 роки

Джерело: Хмельницька обласна рада


Вернуться назад