DataLife Engine > --- > Проведено нараду з актуальних питань лісового господарства

Проведено нараду з актуальних питань лісового господарства


13-09-2018, 16:27. Разместил: admin

Пунктом 6 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 №2497-VIII була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України. Як зазначив Ігор Бурковський, це означає, що за площі, вкриті лісом, користувачі платитимуть двічі, оскільки сьогодні вже сплачується податок за лісові землі, як рентна плата. 
Встановлення ставок земельного податку, які на підставі нового закону можуть коливатися в межах від 0,1% до 5% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області, належить до повноважень сільських, селищних, міських рад. Тож представникам сільських і селищної рад району, доведено до відома інформацію про стан справ у сфері лісового господарства району у зв’язку з прийняттям вищезгаданого закону.
Ігор Бурковський зауважив, що таке збільшення податкового навантаження призведе до банкрутства лісогосподарських підприємств. При максимальному розмірі ставок земельного податку підприємства фінансово не зможуть здійснювати покладених на них функцій. А на сьогодні державні лісогосподарські підприємства в більшості громад області – бюджетоутворюючі. Тож приймати громадам рішення про ставку оподаткування необхідно обґрунтовано і виважено. 

Проведено нараду з актуальних питань лісового господарства

Вернуться назад