DataLife Engine > Сесія 26 > РІШЕННЯ № 2-26/2018 від 12 червня 2018 року

РІШЕННЯ № 2-26/2018 від 12 червня 2018 року


15-06-2018, 14:57. Разместил: admin

 

 

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА

VІІ скликання

Двадцять шоста сесія

РІШЕННЯ

 

від 12 червня 2018 року                                                                            № 2-26/2018

м. Хмельницький

 

Про звернення депутатів Хмельницької

районної ради до  народних депутатів

України щодо внесення змін до

Закону України «Про автомобільний транспорт» 

 

  Розглянувши звернення депутата районної ради Панчука Сергія Віталійовича від 04.06.2018 року № 09/03-17, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

  ВИРІШИЛА: 

1. Звернутися до  народних депутатів України щодо внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (текст звернення додається).

2. Текст звернення оприлюднити на веб-сайті Хмельницької районної ради.

 

Голова ради                                                                             Ю.Мельник 

 

Додаток

до рішення районної ради

від 12 червня 2018 року

№ 2-26/2018

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Хмельницької районної ради до народних депутатів України щодо внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» 

 

Ми, депутати Хмельницької районної ради сьомого скликання звертаємось до Вас щодо сприяння у внесенні змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».

На сьогодні нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 тонн. Зазначена норма не відрізняється від Європейських норм. Поряд з цим окремо визначено: для контейнеровозів – 44 тонни, для транспортних засобів за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами – до 46 тонн.

Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісь – для навантаження на одиночну вісь – 11 тонн, на здвоєну – 16 тонн, на строєну – 22 тонни. Згідно даних Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П.Шульгіна близько 74% автомобільних доріг були збудовані під розрахункові навантаження на вісь – 6 тонн та загальною вагою не більше – 24 тонни. Щорічні збитки, які завдаються дорожньому господарству внаслідок руйнувань доріг, спричинених рухом великовагових транспортних засобів, складають більш ніж 2 млрд. гривень. За дослідженнями Світового банку щорічні втрати країни внаслідок незадовільного стану автомобільних доріг складають 3-4% ВВП. Понад 90% автомобільних доріг в Україні потребують виконання ремонтно-будівельних робіт.

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі, реєстр. № 6644). Зазначеним законопроектом пропонується встановити солідарну відповідальність для автомобільного перевізника, відправника вантажу (комерційного посередника, брокера, експедитора), вантажовласника за порушення транспортним засобом встановлених законодавством вагових та/або габаритних норм.

Виходячи із вищенаведеного, просимо Вашого сприяння у невідкладному розгляді вказаного законопроекту та прийнятті в цілому як Закону України.

  

Голова ради                                                                         Ю.Мельник


Вернуться назад