DataLife Engine > --- > Геннадій Зубко назвав лідерів та аутсайдерів з децентралізації

Геннадій Зубко назвав лідерів та аутсайдерів з децентралізації


13-04-2018, 12:32. Разместил: admin

«Області-лідери за покриттям громадами території області: Житомирська (тут громадами покрито більше половини області), Волинська, Дніпропетровська, Тернопільська, Чернігівська, Чернівецька. Проблема, яка нас хвилює сьогодні найбільше, і яку ми якнайшвидше маємо вирішити разом  – 130 районів (з 490), в яких не створено жодної ОТГ. І це в першу чергу — дискримінація українців, які проживаючи в громаді, залишаються обмеженими в фінансах, ресурсах і можливостях впливати на свій розвиток і планувати майбутнє. Тому, найперше  і амбітне завдання — закрити цю «білу пляму», аби в Україні не залишилось районів без жодної громади», — зазначив Геннадій Зубко.

Серед регіонів-аутсайдерів по створенню ОТГ – Київська, Кіровоградська і Одеська область, яка має найбільшу кількість районів, де не створено жодного ОТГ.

Мінрегіон розробив рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. На рейтинг працює п’ять параметрів: кількість ОТГ, площа покриття ОТГ території області, кількість територіальних громад, що об’єднались, кількість ОТГ з чисельність менше 5 тис, відсоток охоплення області за перспективним планом. «Таким чином ми бачимо і якість процесів об’єднання і перспективу. Лідери за цим рейтингом: Житомирська, Волинська, Хмельницька, Чернігівська, Дніпропетровська, Запорізька області. Аутсайдери: Закарпатська, Вінницька, Київська, Луганська, Черкаська області», — підкреслив урядовець.

Віце-прем’єр навів приклад Німеччини, яка пройшла свій складний шлях децентралізації. «Уряд Німеччини чітко розуміє, яка складна менеджерська робота необхідна для створення демократичного принципу управління в органах місцевого самоврядування, державної влади і територіальних органах. І цей складний шлях був пройдений вдало, на сьогоднішній день Німеччина є об’єднаною, потужною і європейською державою. Саме такою в Європі бачать і Україну», — наголосив Зубко.

Серед інших завдань, які були проговорені на селекторі – приєднання вже до створених громад та об’єднання громад навколо міст обласного значення. «Ми прийняли закон 6466, який дозволяє це робити. Вже 47 міст обласного значення виявили бажання до такого об’єднання. Адже це питання розвитку соціальної інфраструктури. Міста обласного значення мають бути зацікавлені у тому, щоб по можливості приєднати до себе, в першу чергу не територію, не землі, а людей, які живуть навколо», — наголосив Віце-прем’єр.

Геннадій Зубко доручив головам ОДА, керівникам регіональних офісів реформ до кінця травня розробити зміни до перспективних планів формування територій громад областей, передбачивши охоплення ними усієї території області та внесення їх для розгляду відповідними обласними радами. «Перспективні плани є дуже важливими, адже дозволяють формувати майбутню інфраструктуру. Вони повинні включати не тільки громади. Це і формування первинної медичної мережі, і мережі Центрів безпеки, і опорних шкіл та ЦНАПів – і ці позиції мають обов’язково бути включені при формуванні перспективного плану створення ОТГ кожної області», — підкреслив Зубко. 

Джерело: Мінрегіон


Вернуться назад