DataLife Engine > --- > Спроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територій

Спроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територій


31-01-2018, 12:54. Разместил: admin

Учасники заходу обговорили перспективи впровадження реформи децентралізації влади у 2018 році році. Особливо актуальною зустріч була для очільників новостворених об’єднаних територіальних громад, оскільки перед ними стоїть низка першочергових завдань: правильне формування бюджету, шляхи його наповнення та використання, забезпечення надання  якісних послуг жителям громади, створення робочих місць для працездатного населення з метою недопущення трудової міграції, дієва взаємодія з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Наразі Хмельниччина є одним із лідерів за результатами впровадження реформи децентралізації влади: створено 39 об’єднаних територіальних громад, охоплено 52% території області.

«Ми повинні сприяти новоствореним громадам у тому, аби створити комфортні умови для кожного жителя – нові робочі місця, належна заробітна плата та соціальні гарантії, якісне медичне обслуговування, високий рівень надання освітніх послуг, забезпечення дозвілля тощо. Молодь має бути зацікавлена у тому, щоб жити і працювати тут, а не їхати на заробітки за кордон. У нас одна мета – добробут громадян», – зазначив Михайло Загородний.

Однією з ключових проблем новостворених громад є «кадровий голод» та недостатність кваліфікації управлінців. Проведення навчання з метою підготовки професійних кадрів, а також надання методичної та практичної допомоги є вкрай важливим видом діяльності органів виконавчої влади та відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Адже успішною громада може стати завдяки трьом основним складовим: достатній фінансовий ресурс, сильний лідер, який може не лише сформулювати стратегічні цілі та окреслити напрямки роботи, а й згуртувати навколо себе людей, здатних ефективно працювати в команді, і, без сумніву, консолідація усіх гілок влади.

Керманич області зауважив, що саме налагоджена співпраця, постійний обмін досвідом, обговорення важливих питань розвитку територій та шляхи вирішення проблем, що виникають, – є запорукою успіху.

«Ми повинні думати не лише про завтрашній день, а планувати на кілька років вперед, працювати для того, аби створювати речі, що сприятимуть нашому подальшому розвитку», – наголосив Михайло Загородний.

Саме з цією метою обласною радою спільно з облдержадміністрацією та Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування заплановано проведення у червні поточного року масштабного Всеукраїнського форуму старост, а також регулярні регіональні навчання для сільських, селищних, міських голів, старост, спеціалістів громад з метою забезпечення знаннями, уміннями та навичками відповідно до вимог чинного законодавства та потреб сьогодення.

Про успішні практики діяльності та перші досягнення розповіли очільник Чемеровецької селищної об’єднаної територіальної громади Олександр Собань та заступник сільського голови Колибаївської об’єднаної територіальної громади Дмитро Довганюк.

Сергій Пенюшкевич, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації розповів учасникам заходу про основні принципи формування та наповнення бюджету, а також шляхи раціонального використання коштів. Важливими питаннями для усіх присутніх були розвиток інфраструктури територій громад, ремонт доріг та підготовка проектів, що співфінансуватимуться за рахунок коштів ДФРР. Розмова з начальником управління житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ОДА Олексієм Дьомою відбулась у формі конструктивного діалогу. 

Спроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територійСпроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територійСпроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територійСпроможність об’єднаних територіальних громад як гарантія розвитку територій
Джерело: Хмельницька обласна рада

Вернуться назад