DataLife Engine > --- > Сергій Чернов: Наступний етап реформи децентралізації – внесення змін до Конституції та адміністративно-територіального устрою

Сергій Чернов: Наступний етап реформи децентралізації – внесення змін до Конституції та адміністративно-територіального устрою


2-01-2018, 17:18. Разместил: admin

«Третя спроба зі старту реформи децентралізації влади у 2014 році була вдалою, — говорить Сергій Чернов, — завдяки наявності політичної волі, однодумців та надзвичайній актуальності питання. Уряд тоді прийняв правильне і необхідне рішення щодо оновлення публічної влади в Україні».

«І сьогодні це реформа під номером один, — вважає президент Асоціації самоврядців. — Всі успішні європейські країни з розвинутою демократією живуть з розумінням верховенства права. Успішність цих країн можлива завдяки ефективній регіональній політиці і потужним органам місцевого самоврядування. Саме на них опирається керівництво держав, і саме вони найближчі на та найзрозуміліші людям, що проживають у громадах.

Шлях, який ми вже пройшли, є вдалим. Бюджети органів місцевого самоврядування за останні роки зростають. Та найголовніше, що передбачає реформа, включення компоненту, який надає можливість людям отримувати адмінпослуги там, де їх раніше не було, і якісно поліпшує вже наявні».

За словами Сергія Чернова, реформа вже дала перші успішні вітчизняні практики. Тепер регіони можуть запозичувати не лише закордонний досвід, бо є свій, адаптований під наше законодавство, умови та ментальність.

«Важливо не зупинитися. Ми сьогодні знаходимося на екваторі. Маємо не лише вибудувати систему спроможних органів місцевого самоврядування на базовому рівні, але й досягти мети, щоб місцеве самоврядування отримало можливості повсюдності. Тобто, щоб і на субрегіональному, і на регіональному рівнях законодавство привести у відповідність з Європейською Хартією місцевого самоврядування, яку в Україні ратифікували у 1997 році. Бо це, скажімо так, конституція для місцевого самоврядування в усіх країнах Ради Європи.

Необхідно провести другий етап реформи, до якого ми впритул наблизилися, але не починаємо, а це додатковий ризик. Він, насамперед, у тому, що ми ніяк не можемо зафіксувати вже пройдений шлях реформ і відкрити перспективні можливості, що з’являться після внесення змін до Конституції в частині децентралізації і реформи місцевого самоврядування».

Сергій Чернов пояснив, які саме зміни мають відбутися в Основному Законі України:

«В Конституції України мають з’явитися такі поняття як субсидіарність, повсюдність місцевого самоврядування, самодостатність. Другий етап реформи стосуватиметься максимального наближення до змін в адміністративно-територіальному устрої. Багато експертів та політиків бояться говорити про це. Але, вважаю, маємо навпаки якомога частіше порушувати цю тему і готувати людей до нововведень, які є просто необхідними. Слід також переглянути власні повноваження органів місцевого самоврядування і делеговані державою. Бо, приміром, ОТГ, які сьогодні створюються, отримують 7-10 додаткових сфер впливу, яких раніше не було на базовому рівні».

Резюмуючи викладене, Президент Асоіації наголосив, що усі трансформації та зміни в суспільстві мають опиратися на кваліфіковані і підготовлені кадри у радах всіх рівнів, яких сьогодні в Україні не вистачає, що породжує нові запити та потреби в системі підвищення кваліфікації управлінців. З цією метою, повідомив Сергій Чернов, за безпосередньої участі Асоціації створена відповідна Концепція підготовки фахівців для ОМС, невдовзі вона розглядатиметься на засіданні Уряду.

Джерело: УАРОР


Вернуться назад