DataLife Engine > --- > Заступник голови районної ради Максим Ізбінський взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації

Заступник голови районної ради Максим Ізбінський взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації


26-12-2017, 17:53. Разместил: admin

Як зазначив Володимир Іванович, з початку року відбулося 191 засідання районних і міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, заслухано звіти 165 керівників.

Так, за результатами проведеної роботи виплачено 646,3 тис.грн. заборгованої заробітної плати, повністю ліквідовано борги на 8 підприємствах області. На 01 листопада 2017 року область за сумою боргу посіла 4 місце серед регіонів України. Водночас, заборгованість із заробітної плати на 01 грудня 2017 року становить 6473,3 тис.грн., що на 4548,4 тис.грн., що більш як утричі перевищує цей показник на початок року.

У структурі боргу заборгованість на економічно активних підприємствах становить 1388,4 тис.грн. (у 12 разів більше ніж на початок року), підприємствах-банкрутах – 5084,9 тис.грн. (утричі більше у порівнянні до початку року). Заборгованість із заробітної плати по економічно неактивних підприємствах відсутня.

Заборгованість із заробітної плати на ДП “Романінський цегельний завод”, яке підпорядковане Міністерству промислової політики України (Славутський район) на 01 грудня 2017 року борг сягає 134,6 тис. гривень.

На цю дату виникла заборгованість із заробітної плати перед працівниками комунального підприємства Полонська житлово-експлуатаційна контора на суму 453,3 тис. гривень.

На підприємствах-банкрутах області вона становить 78,5% (5084,9 тис. грн.) від загальної суми боргу підприємств області. З початку року сума боргу на цих підприємствах збільшилася на 3411,8 тис. гривень.

Що стосується питання заробітної плати, то середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у жовтні становив 6165,9 грн., що майже удвічі перевищує розмір мінімальної заробітної плати (3200 гривень). У порівнянні із січнем розмір заробітної плати збільшився на 22,6%, а за останні 12 місяців (до жовтня 2016 року) – на 48,4 відсотка.

У 90 підприємствах області розрахована середня заробітна плата одного штатного працівника у жовтні була менша мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. Найбільша кількість таких підприємств у містах Хмельницький (17) та Кам’янець-Подільський (10), Білогірському, Кам’я-нець-Подільському районах (по 5).

Заробітна плата штатних працівників у сільському, лісовому та рибному господарствах у жовтні поточного року становила 6392,9 грн., що на 830,0 грн. або на 14,9% більше у порівнянні до січня.

Також доповідач відмітив, що протягом січня-листопада 2017 року проведено відповідну роботу з питань легалізації трудових відносин в області, за результатами якої виявлено 613 порушень, у тому числі трудового законодавства – 469, податкового – 138, пенсійного – 6.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 9 осіб. Зареєстровано 3782 суб’єкти підприємницької діяльності, 2222 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 2820 трудових договорів з найманими працівниками у юридичної особи. Реалізація вжитих в області заходів дала змогу вивести з “тіні” 8824 особи.

За результатами проведеної легалізації зайнятості загальна сума донарахованих доходів в області (за оцінкою районних та міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення) становить 943,5 тис.грн., у тому числі 610,7 тис.грн. податків, 283,8 тис.грн. штрафних санкцій та 49,0 тис.грн. страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

 В продовження колегії, начальник відділу містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Ірина Дунаєвська проінформувала присутніх про стан розроблення та оновлення містобудівної документації на території Хмельницької області.

Так, за звітний період відділом містобудування та архітектури облдержадміністрації проведено низку заходів, спрямованих на активізацію процесу розроблення містобудівної документації в області. Зокрема, щоквартально проводилися наради з керівниками спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, систематично проводяться засідання архітектурно-містобудівної ради, на яких на професійному рівні розглядається містобудівна документація різних рівнів, щомісячно здійснювався моніторинг стану виконання вимог Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” районними державними адміністраціями та виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад з подальшим інформуванням Міністерства регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва України.

Ірина Михайлівна зазначила, що на виконання Закону України “Про Генеральну схему планування території України”, статті 14 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” рішенням Хмельницької обласної ради сьомого скликання від 22 грудня 2015 року № 9-2/2015 затверджено Схему планування території Хмельницької області, яка є невід’ємною частиною Генеральної схеми планування території України і розроблена на розрахунковий період до 2036 року.

Так, з 20 районів області схемами планування територій забезпечено 15, проте вони потребують оновлення, так як цю містобудівну документацію розроблено ще у 70-90 роках, вона застаріла, втратила актуальність і є непридатною для використання. У Красилівському, Полонському, Славут-ському, Чемеровецькому районах схеми відсутні. Розроблено та затверджено нові схеми планування території Летичівського, Хмельницького, Старосиняв¬ського, Старокостянтинівського районів. Схему планування території Деражнянського району розроблено, вона проходить процедуру погодження. Із 6 міст обласного значення оновленими генеральними планами забезпечено всі.

В області налічується 24 селища міського типу. На грудень 2017 року генеральними планами керуються селища Сатанів, Нова Ушиця, Стара Ушиця, Закупне, Чемерівці, Білогір’я, Летичів, Теофіполь, Наркевичі. Генеральні плани на стадії розроблення у селищах Чорний Острів, Смотрич, Ямпіль, Понінка, Гриців, Вовковинці, Лозове, Ярмолинці. Робота з оновлення генеральних планів селищ Лісоводи Городоцького, Загродське (до 2016 року Комунар) Новоушицького, Сахкамінь Кам’янець-Подільського та Лісне Полонського районів не проводилася. Для селища Богданівці Хмельницького району виготовлено топографо-геодезичну зйомку та генеральний план.

Загалом нараховується 1409 сільських населених пунктів, роботу з оновлення містобудівної документації у 2017 році розпочато у 214.

За словами доповідача, на основі генеральних планів необхідно розробити плани земельно-господарського устрою населеного пункту. Історико-архітектурні опорні плани повинні лягти в основу розроблення генеральних планів історичних місць. Із 24 історичних місць області історико-архітектурними опорними планами забезпечено усього 6.

Так, на розроблення містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях на грудень 2017 року передбачено 29 млн. 212,0 тис.грн. (у 2016 ро¬ці – 21 млн. 428,0 тис.грн.), фактично профінансовано 9 млн. 185,0 тис.грн. (у 2016 році – 14 млн. 522,0 тис.грн.).

За результатами оцінки містобудівної діяльності на території області видано містобудівних умов та обмежень на забудову земельних ділянок – 962 (у 2016 році – 757), будівельних паспортів на будівництво житлових будинків садибного типу – 1103 (у 2016 році – 1032), паспортів прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності – 475 (у 2016 році – 309), проведено 31 засідання архітектурно-містобудівних рад, на яких розглянуто 83 детальних плани територій, 63 плани зонування територій міст та сільських населених пунктів, схеми планування території Летичівського та Хмельницького районів, генеральні плани 183 (у 2016 році – 38) сільських населених пунктів, які було схвалено для подальшого затвердження відповідно до законодавства.

Також Ірина Михайлівна відмітила, що не менш важливим для області є створення системи містобудівного кадастру, що необхідно для інформаційного забезпечення всіх галузей економіки, розв’язання місцевих та державних завдань, забезпечення доступу до публічної інформації юридичних та фізичних осіб. Так, на виконання ст. 22 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” було затверджено Регіональну програму створення містобудівного кадастру Хмельницької області на 2013-2015 роки, яку не реалізовано за відсутності фінансування. Відділом містобудування та архітектури облдержадміністрації підготовлено проект нової Програми, який буде винесено на чергове засідання сесії обласної ради у 2018 році.

Окремо присутні заслухали інформацію про стан проведення позапланових перевірок об’єктів з масовим перебуванням людей у Хмельницькій області.

Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 р. № 643-р «Деякі питання державного нагляду контролю у сфері техногенної та пожежної безпеки» та розпорядження Голови Хмельницької облдержадміністрації  від 27 вересня 2017 р. № 825/2017-р «Про заходи щодо попередження пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей», протягом жовтня-грудня 2017 року здійснено перевірки 1451 об’єкту.

Як зазначив перший заступник начальника ГУ ДСНС у Хмельницькій області Дмитро Бондар, передумовою проведення даних перевірок стала пожежа 15 вересня 2017 року в м. Одеса у дитячому оздоровчому комплексі «Вікторія», де під час проведення пошукових робіт та розбирання конструкцій були виявлені тіла трьох загиблих дітей.

Нажаль, і в Хмельницькій області не обійшлось без резонансних пожеж. Так, 31 жовтня 2017 року в актовому залі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик» м. Хмельницький виникла пожежа по причині короткого замкнення електромережі. Під час ліквідації пожежі евакуйовано 38 дітей.

Також, 6 листопада 2017 року в житловій кімнаті гуртожитку Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально – економічного  коледжу  в м. Кам’янець-Подільський виникла пожежа ймовірно по причині пустощів дітей з вогнем. Під час ліквідації пожежі з будівлі гуртожитку евакуйовано 150 студентів.

За словами Дмитра Володимировича, виникнення пожеж та загибель людей на вищезазначених об’єктах сталося через грубе порушення керівниками об’єктів вимог пожежної безпеки та невиконання заходів передбачених приписами органів державного нагляду (контролю).

У відповідності до розпорядження голови облдержадміністрації  від 27 вересня 2017 р. № 825/2017-р, керівним складом Головного управління були здійснення нічні перевірки готовності керівників та персоналу об’єктів з масовим перебуванням людей до дій у разі виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій.

За результатами проведених перевірок керівникам об’єктів вручено відповідні акти та приписи на усунення порушень вимог пожежної безпеки, якими запропоновано до виконання 28626 протипожежних заходів. За порушення вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 1470 посадових осіб. За результатами позапланових перевірок Головним управлінням підготовлено та подано до адміністративного суду 28 позовів щодо застосування заходів реагування до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

На завершення колегії, перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко привітав усіх присутніх із прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами та підсумував зроблене за рік, що минає.

Як зазначив Володимир Ілліч, завдяки наполегливій праці краян вдалося забезпечити ріст промислової продукції. Котрий рік поспіль Хмельниччина нарощує обсяги сількогосподарського виробництва і посідає 2 місце в державі.

Бізнес-спільнота краю продовжує співпрацю зі своїми закордонними партнерами. Експорт порівняно з минулим роком зріс у півтора рази, імпорт – майже на третину. Маємо додатнє сальдо зовнішньої торгівлі у 28 млн. доларів США. В області працюють 200 підприємств з інвестиціями із 38 країн світу.

На Хмельниччині триває експеримент по співпраці митниці та органів виконавчої влади, завдяки якому на ремонт автомобільних доріг загального користування залучено близько 160 млн. гривень.

Також посадовець відзначив, що фінансова допомога дорожній галузі є найкращою за останні роки. Так, у поточному році на ремонт та упорядкування доріг ми отримали майже 400 млн. гривень.

Крім того, Хмельницька область залишається лідером серед регіонів України у реалізації реформи децентралізації. На сьогодні утворено 39 об’єднаних територіальних громад, до яких увійшло 842 населених пункти. Жителі громад отримали реальну владу та можливість господарювати на своїй території.

“Крок за кроком ми всі разом забезпечуємо розвиток Хмельниччини. Вдячний усім, хто своєю працею закладає фундамент подальшого розквіту нашої малої батьківщини”, – сказав Володимир Кальніченко.

Насамкінець, перший заступник голови адміністрації наголосив на відповідальності керівників районів та міст за забезпечення життєдіяльності підвідомчих територій у разі ускладнення погодних умов, особливо у святкові та вихідні дні.

 
Джерело: Хмельницька обласна державна адміністрація

Вернуться назад