DataLife Engine > --- > Нові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громад

Нові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громад


24-10-2017, 09:08. Разместил: admin

«Попри те, що за показниками рейтингу Мінрегіону Хмельниччина у лідерах за якістю проведення реформи децентралізації, за спроможністю громад та показниками, які дійсно визначають можливість майбутнього об’єднаних територіальних громад, область має й проблеми. Тому почути від польських колег, які мають більш як 20-річний досвід у процесах децентралізації, нові бачення, нові ідеї розвитку громад досить повчально і важливо для нас», – сказав очільник облради.

Метою проекту «Нові ідеї у розвитку. Креативні польські органи місцевого самоврядування для українських громад – самоврядна сфера в публічній дипломатії» є популяризація нестандартних рішень у сфері децентралізації, які втілювались у сільських та міських громадах Польщі після 1990 року. Це сприятиме визначенню самоідентифікації та посиленню самовідповідальності у місцевих громадах. Дана ініціатива скерована до тих, хто безпосередньо бере участь у формуванні нового місцевого самоврядування в Україні, діячів громадських організацій, які підтримують зміни, представників бізнесу та медіа, а також місцевих громад з 17-ти областей східної, південної та центральної України.

Ведучими експертами  були  Даміан Малецкі, керівник відділу промоції  міської  публічної  бібліотеки ім.Станіслава Гроховяка  в м.Лешно, Павел Ментельскі, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, управління  в місцевому самоврядуванні, розробки та управління проектами, програмами та планами місцевого розвитку, а також Едита Кучма, керівник відділу інвестицій, просторового землевпорядкування та фондів підтримки.

Павел Ментельскі представив історію і сучасність Польщі в контексті розвитку місцевої самоврядності та поінформував про польський вклад в реалізацію європейських прагнень українського суспільства. Окрім того, він провів презентацію для учасників семінару на тему «Ревіталізація (повернення до життя) – процес виведення здеградованих територій з кризи для задоволення потреб місцевої громади».

Розповіли експерти й про інноваційні вирішення функцій бібліотеки на прикладі Муніципальної публічної бібліотеки в м. Лешно з використанням ревіталізації,  про досвід децентралізації влади в Польщі та її наслідки для розвитку гмін та регіонів. 

Нові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громадНові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громадНові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громадНові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громад

Джерело: Хмельницька обласна рада


Вернуться назад