DataLife Engine > --- > До чергових місцевих виборів в Україні має бути новий, ефективний адміністративно-територіальний устрій, — В’ячеслав Негода

До чергових місцевих виборів в Україні має бути новий, ефективний адміністративно-територіальний устрій, — В’ячеслав Негода


12-09-2017, 08:25. Разместил: admin

Він нагадав, що процес формування спроможних громад, передача на їхній рівень широких повноважень і значних ресурсів відбуваються досить успішно і порівняно швидко. Про це говорять і цифри статистики (див. презентацію), і коментарі міжнародних експертів.

«Маємо більше трьох тисяч місцевих рад, які або вже об’єдналися, або на фінальних стадіях об’єднання. На кінець року в Україні діятиме вже більше 600 об’єднаних громад. Реалізовані проекти і бюджетні показники перших з них вже довели ефективність такої міжмуніципальної консолідації зусиль. І вже зрозуміло, що території, які зволікають з об’єднанням, які не співпрацюють між собою, втрачають ресурси і можливості, котрі можна було б використати для розвитку. Позиція «нічого не робити», можливо, йде на користь окремим посадовцям, але точно не громадам. Мешканці міст і сіл це усвідомили, отже процес об’єднання продовжуватиметься», — зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, процес об’єднання громад впритул наблизив реформу до питання ефективності районного рівня. «Впевнений, усім вам цікаво, що відбудеться з районом, коли уся його територія буде покрита однією-двома об’єднаними громадами. Такі випадки у нас вже є. І для мешканців ОТГ тут не виникає проблем, бо повноваження, і ресурси переходять на рівень громад, а це – нові можливості, нова якість послуг. А от для районного рівня влади певні труднощі з’являються, бо в них немає повноважень і ресурсів, немає спільних інтересів територіальних громад, які потрібно представляти. Отже що робити з такими районами? Утворення, зміна меж і ліквідація районів дозволена Конституцією України. Це рішення — у компетенції Верховної Ради. Парламент має знайти політичну волю, щоб прийняти його. Думаю, якщо б ви подивилися на ситуацію відсторонено, ви б сказали, яке саме рішення буде правильним», — звернувся В’ячеслав Негода до присутніх.

Він нагадав, що в Парламенті вже зареєстровано проект закону №6636 «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж». Також Мінрегіон розробив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який поки знаходиться в Уряді. «Ми сподіваємося, що Парламенту вистачить політичної мудрості і часу, щоб ухвалити ці рішення. В іншому випадку, ми зробимо заручниками районні ради, їхніх працівників, що ні до чого доброго привести не може», — сказав перший заступник Міністра.

За його словами, зараз вже не час дискутувати про доцільність переформатування районного рівня – аналіз ситуації на місцях дозволяє зробити однозначні висновки. «Настав час пропонувати ефективні варіанти організації влади на районному рівні. І представники районних рад мали б стати лідерами цього процесу. Це більш правильна і перспективна позиція, ніж «я посиджу, почекаю, а там буде видно». Часу у нас небагато. По суті, на прийняття найважливіших з запропонованих змін маємо один політичний рік – до початку підготовки до парламентських, президентських та місцевих виборів», — резюмував В’ячеслав Негода. 

Презентація. Децентралізація. смт Затока 11 вересня 2017 zatoka20171.pdf [3.71 Mb] (завантажень: 2)

Джерело: Мінрегіон


Вернуться назад