DataLife Engine > --- > Зубко закликав ЦВК оголосити перші вибори в ОТГ вже у жовтні 2017 року

Зубко закликав ЦВК оголосити перші вибори в ОТГ вже у жовтні 2017 року


25-07-2017, 08:28. Разместил: admin

Віце-прем’єр-міністра вважає за необхідне прискорити процес призначення перших місцевих виборів в ОТГ, щодо яких є відповідні звернення облдержадміністрацій, зареєстровані у ЦВК. Він наголосив, що перші місцеві вибори призначаються не пізніше, аніж за 70 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших місцевих виборів. Водночас, за його словами, згідно Бюджетного кодексу, бюджети ОТГ мають бути сформовані до 15 жовтня року. «Призначення перших виборів на пізніший період, як показала практика 2016-го, негативно впливає на процес складання Держбюджету. Зокрема ідеться про призначення медичної та освітньої субвенції ОТГ, на процес реєстрації новоутворених громад, формування виконавчих органів рад», — зауважив Зубко. На його думку, відтермінування прийняття рішення ЦВК щодо перших виборів матиме негативний вплив на процес формування інших територіальних громад з різних районів.

Нагадаємо, на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 146 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 676 місцевих рад.

Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській — 18, Чернігівській та Черкаській – по 12, Полтавській – 11, Волинській — 10, Житомирській — 8, Херсонській – 7, Вінницькій,   Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях – по 7.

Ще близько 100 громад на фінальних стадіях завершення процесу об’єднання.

  • 146 ОТГ чекають на рішення ЦВК,
  • 11 ОТГ — облдержадміністрації готують звернення до ЦВК,
  • 60 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання,
  • 26 ОТГ чекають на висновок ОДА. 

Джерело: Мінрегіон


Вернуться назад