DataLife Engine > --- > Юрій Мельник взяв участь у розширеному засіданні колегії райдержадміністрації

Юрій Мельник взяв участь у розширеному засіданні колегії райдержадміністрації


30-03-2017, 15:42. Разместил: admin

Про діяльність закладів охорони здоров’я Хмельницького району протягом 2016 року інформував головний лікар Центральної районної лікарні Олександр Костюк. Він зазначив що в районі всього разом з Чорноострівською РЛ розгорнуто 245 ліжок , що складає 46,7 на 1000 населення, без Чорноострівської РЛ - 190 ліжок разом з двома філіалами терапевтичного відділення – с. Гвардійське і с. Малиничі, забезпеченість ліжками складає 45,9 на 1000 населення. На початку 2017 року буде відкриття 6 хоспісних ліжок в с. Малиничі. В 2016 році лікарня профінансована на 2 млн. грн. менше , ніж в 2015 році , що відповідно відобразилось на медикаментозному забезпеченні , закупівлі обладнання . На початку року було відкрито ВАІТ на 6 ліжок з повним його оснащенням . Проведені капітальний і поточні ремонти клініко-діагностичної лабораторії і рентген відділення ЦРЛ. Закуплене багатофункціональне гінекологічне ліжко, впроваджені малоінвазійні втручання. Зменшилась перинатальна смертність, збільшилась кількість успішних тромболізісів, зменшилась кількість інсультів і збільшився процент госпіталізацій хворих на інсульт. Впроваджено 25 нових методів діагностики, профілактики і лікування. Також Олександр Костюк розповів про напрямки роботи лікарні в 2017 році.
Також співдоповідачем по цьому питанню був головний лікар КЗ «Центр ПМСД Хмельницького району» Леонід Коцюба. Він доповів, що Хмельницький район в порівнянні з іншими територіями характеризується стабільністю населення. Загальна смертність знизилась до 17,6 на 1000 населення в порівнянні з 2015 роком – 18,8 , є нижчою по смертності сільського населення у країні. В структурі загальної смертності серцево-судинні захворювання становлять 60,7%, онкологічні 12,2%, в 2015 р. – 13,8%. Майже не змінилась смертність від інсультів – 1,45 на 1000 дорослого населення, 2015 р. – 1,47. В працездатному віці в районі померло 130 жителів. Основними причинами смертності в працездатному віці були серцево-судинні захворювання, травми і нещасні випадки, онкологічні захворювання.
Вперше за багато років досягнуто завдяки роботі всієї медичної спільноти первинна дитяча інвалідність знизилась до 17,4‰, а первинна інвалідність дорослого населення до 27,5‰.
Для надання невідкладної допомоги в умовах ФАПів, лікарських амбулаторіях виділялось більше 10 грн. на 1 жителя на рік, що є також одним з найвищих показників в області. Всі видатки на Центр ПМСД склали 34,5% від бюджету галузі охорони здоров’я району, або 275,8 грн. на 1 жителя на рік, що є вище обласного рівня рекомендованого на 2017 рік, рівня в цілому по Україні.
В 2016 році придбано обладнання: електрокардіограф, 10 глюкометрів, а також інше негабаритне обладнання. Було більше 220 тис. коштів витрачено на проведення ремонтів, в нове приміщення переведено ФП в с. Терешівці, здійснювався ремонт Олешинської та Ружичанської амбулаторії, ФП в с. Пархомівці, Копситин, відремонтовано 2 санітарних автомобіля. Також було поінформовано про основні планові завдання на 2017 рік.
З Другого питання про організацію харчування в загальноосвітніх навчальних закладах району виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Шеремета. Світла Олексіївна зазначила, що З 01 вересня 2016 року в загальноосвітніх навчальних закладах району організовано безкоштовне харчування учнів 1 - 4 класів, дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та дітей батьки, яких загинули або перебувають в зоні АТО. Створено умови для 100% гарячого харчування усіх учнів району. У районі приділяється максимальна увага по зміцненню матеріально-технічної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Завершено будівництво харчоблоку в Грузевицькій ЗОШ І-ІІІ ст. та розпочато будівництво харчоблоку в Шаровечківській ЗОШ І - ІІІ ст.
Проведено ремонти та закуплене необхідне обладнання на харчоблоки в Пархомовецькій ЗОШ І-ІІІ. та Мацьковецькій ЗОШ І-ІІ. З метою створення належних умов для організації харчування заплановано до нового навчального року проведення поточних ремонтів, придбання та заміну технологічного обладнання та посуду, дезінфікуючих та миючих засобів і спеціального одягу.
Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Островерха ознайомив присутніх зі станом підготовки агроформувань району до весняно-польових робіт. Всього в обробітку у всіх категоріях господарств району, включаючи приватні домогосподарства, буде використовуватись 75,9 тис. га ріллі, що на 320 га більше проти минулого року. На площі 17,3 тис. га посіяно озимі зернові культури, в тому числі 15,2 тис. га озимої пшениці, 1,6 тис. га озимого ячменю та 518 га озимого жита. Крім того, посіяно 1,8 тис. га озимого ріпаку. Всі озимі культури, за результатами монолітного аналізу, знаходяться у доброму та задовільному стані (98% посівів). 
Згідно прогнозованої структури, посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств району в 2017 році складатиме 73,8 тис. га ріллі. Аграріям району всіх категорій господарств належить посіяти ярі культури на площі 51,6 тис. га, що на 4,7 тис.га більше минулого року, в тому числі ранніх зернових культур на площі 4,4 тис. га (+465 га), в тому числі ячменю 3,4 тис. га, вівса 40 га, ярої пшениці 826 га (+628 га до 2016 р), гороху188 га. 
В районі зростають площі посіву високорентабельних культур, таких як кукурудза, соя, цукрові буряки, соняшник. У 2017 році посівна їх площа складатиме 35,4 тис. га, що на 4,2 тис. га більше проти минулого року. в тому числі кукурудза – 9,1 тис.га, цукрових буряків понад 3,2 тис.га, соняшнику – 6,6 тис.га, сої – 16,5 тис. га. Це продиктовано економічною вигодою, адже попит вже визначив пріоритети галузі. 
По всіх категоріях господарств району проводиться ІІ підживлення озимих зернових, внесено 4,6 тис.т мінеральних добрив на площу понад 19,9 тис. га (106%), в тому числі 16 тис.га озимої пшениці, 518 га озимого жита, 1,6 тис.га озимого ячменю, 1,8 тис.га озимого ріпаку. 
В наслідок погодно-кліматичних умов, що складалися впродовж осінньо-зимового періоду, ґрунт на полях району надмірно зволожений, а опади які спостерігаються з початку березня, спричиняють труднощі з проведенням посіву ранніх зернових та зернобобових культур. Проте не зважаючи на це у всіх категоріях господарств району посіяно понад 411 га (9%) ранніх ярих зернових та зернобобових, в тому числі ярого ячменю – 380 га (11%), ярої пшениці – 28 га та гороху – 3 га. 
Наступне питання, яке розглянули стосувалось забезпечення мінімального рівня заробітної плати та шляхи її підвищення на підприємствах району проінформував начальник управління соціального захисту населення адміністрації Надія Гулько. Вона розповіла, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік” мінімальний розмір заробітної плати з 1 січня 2017 року становить 3200 грн. Зокрема, за розрахунковими даними рівень середньої заробітної плати на підприємствах Хмельницького району у лютому 2017 року становить 5331,9 грн., що на 1805,0 грн. більше порівняно із відповідним періодом минулого року (3526,9 грн.) та на 93,8 грн. більше, ніж у січні поточного року (5238,1 грн.). Рівень середньої заробітної плати на підприємствах галузі сільського, лісового господарства складає 8872,1 грн. (зокрема у сфері агропромислового комплексу – 7738,8 грн.), промисловості – 5147,8 грн., будівництва – 3738,3 грн., на підприємствах галузі транспорту складає 3200 грн. Станом на 01.03.2017 року за оперативними моніторинговими даними заборгованість із заробітної плати на підприємствах кола статистичного спостереження Хмельницького району відсутня. З керівниками підприємств, фізичними особами-підприємцями району проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальності у разі порушення умов чинного трудового законодавства та забезпечення щодо додержання виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. з урахуванням міжпосадових та міжкваліфікаційних відношень доплат, премій, надбавок з метою недопущення зрівнялівки.
Останнє питання порядку денного стосувалось плану роботи районної державної адміністрації на ІІ квартал 2017 року. 
З усіх питань, які розглянули на засіданні колегії райдержадміністрації, було схвалено проекти рішень колегії та прийнято розпорядження і протокольне доручення. Також Леся Коменда подякував усім за роботу та надала відповіді на задані питання присутніх. 

Юрій Мельник взяв участь у розширеному засіданні колегії райдержадміністрації

Вернуться назад