DataLife Engine > Пенсійний фонд інформує > Щодо підтвердження документів про заробітну плату первинними документами для призначення (перерахунку) пенсій

Щодо підтвердження документів про заробітну плату первинними документами для призначення (перерахунку) пенсій


10-01-2017, 10:34. Разместил: admin

  Довідка про заробітну плату надається із зазначенням у ній первинних документів (особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату), на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам

  Якщо  підприємства, установи, організації, де працювала особа, яка звертається за пенсією, ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату надаються правонаступниками цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.  

  У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

  Встановлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об’єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток  для обчислення розміру пенсії. 

  Документи про заробітну плату для призначення пенсії подаються лише в оригіналах, належним чином оформлених та завірених підписами уповноважених осіб.                              

  Основні вимоги до первинних та зведених документів, які є обов’язковими до виконання для всіх господарюючих суб’єктів, викладені у Законі України  «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Наказі Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 р. «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

  Записи у первинних документах, облікових регістрах повинні здійснюватися тільки у темному кольорі чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації та іншими засобами, які б забезпечили збереження цих записів протягом установленого строку зберігання документів та запобігли внесенню несанкціонованих і непомітних виправлень.

  Підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку.

  Строк зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської та іншої звітності в архіві підприємства, установи визначається згідно з нормативно-правовим актом з питань визначення строків зберігання документів, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства.

  Враховуючи вищезазначене, доцільним є обов'язкове надання особою, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсій з довідками про заробітну плату за 60 календарних місяців до 01.07.2000 року або документами, що визначають право на пенсію, в тому числі на пільгових умовах,  копій первинних документів про нараховану заробітну плату,   завірених в установленому законодавством порядку.    


Вернуться назад