DataLife Engine > --- > Питання безвізового режиму, децентралізації, судової реформи, виборчого законодавства, а також ситуації на Донбасі обговорено під час зустрічі Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з представниками регіональної влади

Питання безвізового режиму, децентралізації, судової реформи, виборчого законодавства, а також ситуації на Донбасі обговорено під час зустрічі Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з представниками регіональної влади


10-06-2016, 15:20. Разместил: admin

Зокрема, торкаючись теми безвізового режиму І.Геращенко наголосила, що Україна повністю виконала план дій щодо візової лібералізації. «Тепер ми очікуємо від Європейського Союзу виконання їх зобов'язань з якнайшвидшого надання Україні безвізового режиму. Залишилося дві процедури в цьому напрямі. Перша - дебати в Європарламенті, які мають надати дозвіл на скасування віз. Друга – після дебатів має відбутися засідання Ради ЄС, котре остаточно визначить термін введення безвізового режиму. І після опублікування відповідного рішення в Європейському віснику воно вступить у дію», - зазначила вона.

І.Геращенко підкреслила, що попри війну на сході, рекордну кількість внутрішніх переселенців, Україна не створила жодних міграційних ризиків для країн ЄС, і Європа це визнає. Але попри це, зазначила вона, в самому Євросоюзі триває непроста дискусія стосовно міграційної, економічної ситуації і взагалі щодо стану справ в ЄС. «Є бачення кількох країн ЄС, аби прив'язати питання надання безвізового режиму Україні, Грузії, Туреччині до протоколу щодо запобіжних заходів в умовах активізації міграційних ризиків. Україна все виконала, тому вважаємо, що ці процеси мають відбуватися  паралельно: розглядатися питання надання нашій країні безвізового режиму і питання захисту європейських кордонів від міграційних ризиків. І це не взаємопов'язані питання», наголосила І.Геращенко. «Це надзвичайно серйозний виклик, і ми поділяємо занепокоєння, які стоять перед європейськими країнами. Але не потрібно застосовувати до України подвійні стандарти і робити простих українців заручниками проблем, що не мають відношення до нашої країни. Ми робимо все можливе, аби дебати в Європарламенті відбулися якнайшвидше, - зазначила Перший віце-спікер. Вона повідомила, що представники Верховної Ради у червні планують зустрітися з найбільшими політичними групами, профільними комітетами Європарламенту і обговорити розгляд питання стосовно надання Україні безвізового режиму.

Також І.Геращенко розповіла про ситуацію на сході країни. Зокрема вона наголосила на важливості пролонгації санкцій проти Російської Федерації до повного виконання Мінських угод. «Сьогодні маємо значне загострення на фронті. Після травневих свят збільшуються обстріли. Але саме Мінські угоди припинили повномасштабний наступ. Кожне врятоване життя варте того, щоб вести переговори. Але не з бойовиками. Ми вимагаємо від країни - агресора РФ виконання Мінських угод », - підкреслила вона.

Також вона зазначила, що Україна вимагає виконання насамперед безпекового блоку Мінських угод – припинення вогню, відведення важкої техніки, виводу іноземної зброї і найманців. Потім мають бути звільнені всі заручники. За її словами, на окупованих територіях у полоні зараз залишається 112 українців і бойовики не дають точної інформації про місце утримання багатьох з них.

«Росія намагається прив'язати звільнення заручників до питання амністії. Але це абсолютно різні пункти Мінських угод. Про це сьогодні йде дискусія, в тому числі в Мінську», - наголосила І.Геращенко.

Також вона зазначила, що вибори на Донбасі для України є важливими, але мають проходити тільки за умови безпеки всіх учасників процесу, за стандартами ОБСЄ, за українським законодавством, за участі українських партій. Тоді ми отримаємо легітимну владу,  з якою Київ готовий вести діалог.

Промовець нагадала, що 27 червня ЄС має прийняти рішення щодо пролонгації санкцій проти РФ. Україна має в один голос говорити про події на сході, про порушення Мінських угод РФ і бойовиками та спільно захищати наші національні інтереси, - підкреслила Перший заступник Голови Верховної Ради.

Також в ході зустрічі представники регіонів порушували питання щодо недосконалості закону про вибори до місцевих органів влади. І.Геращенко наголосила на необхідності прийняття виборчого кодексу. Вона зазначила, що є противником змішаної виборчої системи до місцевих органів влади, виступає за відкриті списки і є прихильником гендерних квот, що стимулює прихід жінок у владу всіх рівнів.

Щодо критики роботи українського парламенту з боку представників регіонів, І.Геращенко зазначила, що Регламент Верховної Ради потребує змін і в рамках реалізації окремих Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб для підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України зареєстровано відповідний законопроект, співавтором якого вона є. За її словами, проект передбачає забезпечення системного опрацювання законопроектів, виключно професійний підхід до формування порядку денного сесії, розкладу пленарних засідань, тижневого порядку денного пленарних засідань. Крім того, планується змінити принципи календарного планування роботи Парламенту, що дозволить більш ефективно поєднувати роботу на пленарних засіданнях з роботою у комітетах, тимчасових спеціальних і тимчасових слідчих комісіях, а також депутатських фракціях (групах). Перший заступник очільника парламенту  сподівається, що на Погоджувальній раді груп і фракцій 13 червня законопроект буде спрямований на   розгляд Верховної Ради на наступний сесійний тиждень. 

Питання безвізового режиму, децентралізації, судової реформи, виборчого законодавства, а також ситуації на Донбасі обговорено під час зустрічі Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з представниками регіональної влади

За матеріалами офіційного веб-порталу 

Верховної Ради України 


Вернуться назад