DataLife Engine > --- > Проект рішення № 18

Проект рішення № 18


15-02-2016, 19:18. Разместил: admin

ПРОЕКТ

 

 

 

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА

VІІ скликання

П’ята сесія

РІШЕННЯ

 

від 02 березня 2016 року                                                                                   № -5/2016

м. Хмельницький

 

Про затвердження Статуту

комунального підприємства

«Редакція газети «Прибузька зоря»

 

Керуючись статтями 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 22 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», розглянувши звернення Редактора газети «Прибузька зоря» №3 від 15.02.2016 року, районна рада 

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Статут комунального підприємства «Редакція газети «Прибузька зоря»  в новій редакції (додається).

 

  1. Вважати таким, що втратив чинність Статут Редакції газети «Прибузька зоря», затверджений рішенням дев’ятнадцятої сесії Хмельницької районної №14 від 16 грудня 2005 року.

 

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань антикорупційної діяльності, правопорядку, регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та зв’язку з засобами масової інформації.

 

 

 

 

                        Голова ради                                                           Ю.Мельник

 

 

 

Додаток 

до рішення районної ради

від  2 березня 2016 року

                                   № -5/2016

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

на зборах трудового колективу

редакції газети «Прибузька зоря»

Протокол №2  від 9 лютого 2016 року

 

Редактор газети                   

 

                                            М.Цимбалюк

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення п’ятої сесії Хмельницької районної ради VIІ скликання

№__________ від 2 березня 2016 року

 

Голова Хмельницької районної ради

 

                                              Ю.Мельник

 

 

 

СТАТУТ

редакції Хмельницької районної газети «Прибузька зоря»

(нова редакція)

 

1.Загальні положення

1.1. Редакція Хмельницької районної газети «Прибузька зоря» (далі – Редакція) – є комунальним підприємством, діяльність якого спрямована на збирання, створення, редагування, підготовку до друку та видання інформації з метою її поширення серед читачів.

Редакція різнопланово висвітлює події в суспільно-політичному житті територіальних громад Хмельницького району та міста Хмельницького; діяльність Хмельницької районної ради, її депутатів, Хмельницької районної державної адміністрації; діяльність голови Хмельницької районної ради, голови Хмельницької районної державної адміністрації, їхніх заступників; роботу відділів, управлінь та інших структурних підрозділів; інформує читачів про різні аспекти життя району, області та держави.

 

1.2. Співзасновниками Газети «Прибузька зоря» є:

- Хмельницька районна рада;

- Хмельницька районна державна адміністрація;

- трудовий колектив Редакції газети «Прибузька зоря»

Відносини між Співзасновниками Газети щодо її заснування та діяльності визначаються Договором між Співзасновниками, який укладається між ними відповідно до чинного законодавства України.

 

1.3. Найменування Редакції:

- повне українською мовою: «Редакція Хмельницької районної газети «Прибузька зоря»;

- скорочене українською мовою: «Редакція газети «Прибузька зоря».

 

1.4. Газета «Прибузька зоря» (далі – «Газета») видається українською мовою з можливою публікацією окремих матеріалів іншими мовами. Стиль і лексика мусять відповідати загальновизнаним етично-моральним нормам.

 

1.5. Газета видається на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, є громадсько-політичним періодичним виданням, виходить під постійною назвою один номер (випуск) на тиждень, обсягом не менше чотирьох сторінок формату А3.

Друкований засіб масової інформації вважається виданим, якщо він підписаний до виходу в світ Редактором чи уповноваженим ним працівником Редакції  і видрукований відповідним тиражем.

 

1.6. Редакція є юридичною особою публічного права, наділена цивільною правоздатністю і дієздатністю. Права і обов’язки юридичної особи Редакція набуває з дня її державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

1.7. Редакція є комунальним засобом масової інформації. Діє на принципах господарського розрахунку та додаткового фінансування Співзасновниками. Веде бухгалтерський облік, статистичну звітність у порядку, встановленому законодавством України, набуває майнових та особистих немайнових прав, несе відповідні обов’язки, укладає угоди (договори, контракти) з юридичними та фізичними особами як в Україні, так і за її межами у встановленому законодавством порядку. Виступає позивачем та відповідачем у суді, господарському та третейському суді. Має самостійний баланс, круглу печатку зі своїм найменуванням, штамп, ідентифікаційний номер, розрахунковий рахунок та інші рахунки в установах банків, а також бланк з власними реквізитами, та інші атрибути.

Редакція не несе відповідальності за зобов’язання Співзасновників; Співзасновники не несуть відповідальності за зобов’язаннями Редакції.

 

1.8. Редакція може створювати спілки, асоціації з іншими редакціями, інформаційними агентствами, підприємствами й організаціями та інші об’єднання для координації діяльності і захисту своїх інтересів.

Редакція планує виробничо-господарську діяльність, виходячи з попиту на продукцію і послуги.

Редакція вживає заходів для розвитку інформаційно-технічного співробітництва з українськими, іноземними установами та організаціями у галузі преси, забезпечує виконання спільних проектів, обмінюється в установленому порядку інформацією.

 

1.9. Редакція у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», «Про рекламу», іншими законами України; Цивільним та Господарським кодексами України; актами Президента України та Кабінету Міністрів України, що регламентують діяльність засобів масової інформації; іншими актами чинного законодавства; рішеннями районної ради та цим Статутом.

У своїй діяльності Редакція не залежить від політичних партій та громадських організацій.

 

1.10. Юридична адреса Редакції: с.Терешівці, Хмельницького району, Хмельницької області.

Місце розташування Редакції: вул.Кам’янецька, 257/1, м.Хмельницький.

 

2. Мета, завдання та функції Редакції

2.1. Метою Редакції є об’єктивне висвітлення державної політики у соціальній, культурній, економічній, правовій, екологічній та інших найважливіших сферах життя суспільства в Україні, області, Хмельницькому районі; висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; висвітлення політичних, соціально-економічних, юридичних та інших правових питань громадян, актуальних проблем життя територіальних громад району, через тісний зв’язок із читачами; сприяння здійсненню рівних прав громадян на вільне висловлювання думок та отримання і поширення суспільно значимої інформації.

Редакція тісно співпрацює із своїми Співзасновниками, публікуючи на сторінках газети репортажі, звіти та інші офіційні документи, подані районною радою, районною державною адміністрацією, постійними комісіями та депутатами районної ради; інформацію про діяльність відділів та управлінь районної державної адміністрації, селищної та сільських рад району.

До обов’язків та повноважень Редакції не входить опублікування статей політичного характеру та інформації яка є політичною рекламою.

 

2.2. Редакція у своїй діяльності реалізовує принципи:

-     гарантування права кожного громадянина на доступ до інформації;

-     вільного висловлювання своїх поглядів та думок;

-     забезпечення світоглядного та політичного плюралізму;

-     забезпечення високоякісного рівня публікацій;

-     дотримання працівниками професійної етики та загальнолюдських норм моралі.

 

2.3. Основними завданнями Редакції є:

-     підготовка матеріалів до друку та випуск газети в друкованому вигляді;

-     досягнення програмної мети газети;

-     поширення актуальної, об’єктивної і повної інформації про поточні події громадсько-політичного життя країни, області, району;

-     дослідження проблем соціального, економічного, політичного та культурного життя  громади Хмельницького району;

-     співробітництво в галузі масової інформації з депутатським корпусом, об’єднаннями громадян, установами, організаціями, підприємствами всіх форм власності та окремими громадянами на підставі договірних умов;

-     опублікування нормативних актів органів місцевого самоврядування, їх обговорення, інформування читачів про діяльність районної державної адміністрації, районної, селищної та сільських рад;

-     надання різноманітної інформації для задоволення інтересів і потреб суспільства.

 

2.4. Відповідно до основних завдань Редакція здійснює такі функції:

-     реалізує програму своєї діяльності;

-     збирає, зберігає, аналізує, готує і редагує громадсько-публіцистичні та інформаційні матеріали для використання їх у виданні газети;

-     публікує листи та дописи громадян, посадових осіб, установ, організацій та підприємств.

За точність і достовірність фактів несе відповідальність автор публікації. Рукописи авторів не рецензуються і не повертаються. Редакція має право не публікувати листів громадян і не відповідати на них, якщо вважає їх несуттєвими або вони надійшли як анонімні. Не підлягають публікації листи та дописи, які посягають на честь і гідність громадян, втручаються у їхнє особисте життя та вказують на особу неповнолітнього правопорушника без його згоди або згоди його представника;

-     приймає, готує та публікує матеріали рекламного характеру;

-     вживає заходів щодо розповсюдження газети;

-     вступає у договірні стосунки з установами, організаціями та підприємствами всіх форм власності, партійними і громадськими організаціями та громадянами щодо публікації замовлених ними матеріалів інформаційного та рекламного характеру;

-     самостійно ухвалює рішення, які спрямовані на досягнення статутних завдань і не суперечать чинному законодавству;

-     має право займатися будь-якими видами господарської діяльності, які не заборонені чинним законодавством України та відповідають її завданням.

 

3. Майно Редакції

3.1. Матеріально-технічна база газети складається з основних фондів та обігових коштів, інших матеріальних цінностей та фінансових ресурсів, вартість яких відображається у самостійному балансі, що створюються за рахунок реалізації тиражу, публікації реклами та оголошень, коштів, які надходять від передплати, коштів, що виділяються Співзасновниками, а також підприємствами, організаціями, окремими особами.

 

3.2. Майно Редакції є комунальною власністю територіальних громад району. Майно закріплюється за Редакцією на праві господарського відання. Редакція володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном відповідно до законодавства України, цього Статуту та за погодженням із Співзасновниками. За необхідності Редакція звітує перед Співзасновниками про використання цього майна.

 

3.3. Джерелами формування майна Редакції є:

-       грошові та інші внески Співзасновників;

-       майно комунальної власності, передане Редакції на праві господарського відання;

-       доходи, одержані від реалізації продукції, надання послуг з публікації реклами, оголошень, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;

-       капітальні вкладення і дотації з бюджету;

-       безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
-       інші надходження, не заборонені законодавством України. 
 

3.4.      Редакція є власником майна придбаного за кошти Редакції, друкованої і творчої продукції, одержаних доходів та дотацій, благодійних пожертвувань, іншого майна, придбаного у відповідності з чинним законодавством, та користується закріпленим за нею майном комунальної власності, переданого їй Співзасновниками.

Ризик випадкової втрати чи пошкодження майна, що належить Редакції, або переданого у користування, несе Редакція, якщо інше не передбачено в договорі при передачі майна.

 

4. Фінансово-господарська діяльність Редакції

4.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Редакції є прибуток (дохід).

Чистий прибуток Редакції, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, внесення передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, обов'язкових відрахувань у фонди – використовується Редакцією, за погодження із Співзасновниками.

Відрахування до місцевого бюджету Редакція здійснює відповідно до ставок оподаткування та пільг, які встановлені чинним законодавством України.

 

4.2. Редакція реалізує продукцію, роботи та послуги за цінами і тарифами, погодженими із Співзасновниками, або на договірних засадах, а у передбачених законодавством випадках – за державними цінами та тарифами.

 

4.3. Редакція може утворювати відповідно до законодавства цільові фонди (амортизаційний; розвитку виробництва; оплати праці; резервний фонд), необхідні для забезпечення її діяльності.

Відносини Редакції з іншими підприємствами, організаціями і громадянами у всіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.

Редакція здійснює готівкові та безготівкові розрахунки з фізичними та юридичними особами.

 

4.5. Редакція веде відповідно до законодавства бухгалтерський облік, складає та подає фінансову, статистичну та іншу звітність. Редактор та головний бухгалтер (бухгалтер) несуть персональну відповідальність за дотримання порядку ведення та за достовірність обліку і статистичної звітності.

Не рідше одного разу на рік Редактор звітує про роботу Редакції на сесії районної ради.

За ініціативи Співзасновників, Редактор зобов’язаний звітувати про фінансово-господарську діяльність Редакції на засіданнях балансової комісії з розгляду питань фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій, які є об’єктами спільної власності територіальних громад району.

Штатний розпис Редакції, форми, системи та розміри оплати праці працівників Редакції, кошторис витрат затверджується Хмельницькою районною радою за поданням Редактора.

 

4.6. Редакція має право купувати, продавати, орендувати, здавати в оренду, надавати у тимчасове користування, а також списувати з балансу обладнання, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності, що перебувають у її розпорядженні, за погодженням із Співзасновниками.

Відчуження і списання комунального майна, що належить до основних фондів Редакції та є спільною власністю територіальних громад селища та сіл Хмельницького району і закріплені за Редакцією на праві господарського відання, здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством та нормативно-правовими актами Співзасновників.

Кошти, одержані в результаті відчуження комунального майна є спільною власністю територіальних громад селища та сіл Хмельницького району і використовуються Редакцією відповідно до порядку, затвердженого Співзасновниками.

 

5.Органи управління Редакцією та порядок їх формування

 5.1. Редактор є керівником Редакції і несе відповідальність за виконання вимог, які висуваються до діяльності друкованого засобу масової інформації, його Редакції відповідно до законодавства чинного України.

Редактор підзвітний та підконтрольний Органові управління майном Редакції за діяльність Редакції, збереження майна і коштів, виконання правил протипожежної безпеки, санітарних норм та правил експлуатації устаткування і забезпечення необхідних умов праці.

Редактор газети призначається і звільняється з посади рішенням Хмельницької районної ради шляхом відкритого поіменного голосування. Редактор вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше 50 відсотків депутатів від загального складу районної ради.

Право внесення подання кандидатури на посаду Редактора газети мають: трудовий колектив Редакції, районна державна адміністрація, районна рада, в тому числі постійні комісії районної ради та/або президія районної ради, або збори Співзасновників своїм спільним рішенням.

Редактор працює на посаді на підставі контракту, який укладається головою районної ради на підставі рішення районної ради на термін, визначений радою в межах від одного до п'яти років.

Питання встановлення Редактору надбавок до посадового окладу, виплати премій та інших видів стимулюючих доплат, обумовлюється в контракті.

 

5.2. Відповідно до своїх повноважень Редактор:

-     здійснює оперативне керівництво Редакцією, організовує його господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання запланованих показників фінансово-господарської діяльності Редакції, завдань, передбачених законодавством, даним Статутом та контрактом;

-     представляє Редакцію у відносинах із Співзасновниками, видавцем, авторами, державними органами, об’єднаннями громадян;

-     забезпечує регулярний випуск Газети;

-     забезпечує виконання рішень Співзасновників;

-     зобов’язується забезпечити ефективне використання і збереження майна та матеріальних цінностей, які перебувають на балансі Редакції;

-     видає накази з питань діяльності Редакції, прийняття та звільнення з роботи членів трудового колективу, заохочення працівників Редакції та застосування до них заходів дисциплінарного стягнення;

-     несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів, організацію податкового, бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій;

-     спільно з головним бухгалтером (бухгалтером) несе відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірності бухгалтерського обліку, податкової, фінансової і статистичної звітності;

-     щорічно звітує на сесії районної ради про результати фінансово-господарської діяльності;

-     подає на розгляд та затвердження голові районної ради штатний розпис;

-     складає в установленому порядку та подає на затвердження голові районної ради річний фінансовий план Редакції, форми, системи та розміри оплати праці працівників Редакції, кошторис витрат;

-     відповідно до чинного законодавства України укладає трудові договори з працівниками;

При укладанні трудових договорів з працівниками, визначенні та забезпеченні умов їхньої праці і відпочинку, керується трудовим законодавством з урахуванням галузевих особливостей, фінансових можливостей Редакції;

-     забезпечує обов’язкове підвищення кваліфікації працівників Редакції;

-     створює сприятливу атмосферу в колективі, яка дає можливість найповніше реалізувати творчий потенціал кожного працівника Редакції;

-     контролює виконання правил внутрішнього розпорядку.

Редактор може бути звільненим з посади до закінчення терміну контракту за власною ініціативою або з ініціативи Органу управління майном Редакції. Підстави звільнення Редактора з посади, визначені Контрактом.

 

5.3. Органом управління майном Редакції є Хмельницька районна рада в особі голови районної ради.

Відповідно до своїх повноважень, Орган управління:

-     надає інформацію на запит Редактора;

-     звільняє Редактора у разі закінчення строку дії контракту, достроково – за вимогою Редактора, а також у разі порушень ним законодавства та умов контракту;

-     організовує фінансовий контроль за діяльністю Редакції;

-     здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за Редакцією майна;

-     делегує Редактору повноваження щодо проведення колективних переговорів, укладення колективного договору підприємства та укладення трудових договорів з працівниками підприємства, погоджує колективний договір підприємства;

-     розглядає та затверджує штатний розпис Редакції, посадові оклади працівників, кошторис доходів та витрат Газети, вносить при потребі в нього зміни;

-     заслуховує звіт Редактора про результати фінансово-господарської діяльності Редакції.

-     погоджує склад редакційної колегії Редакції.

 

 

5.4. В Редакції, як дорадчий орган управління її діяльністю утворюється редакційна колегія, яку очолює Редактор.

Редакційна колегія створюється розпорядженням голови районної ради у складі представників, запропонованих Співзасновниками, Редактором, членами постійної комісії районної ради, до предмету відання якої належить питання забезпечення свободи слова та інформації.

Формою роботи редколегії є засідання, які проводяться не рідше, ніж один раз на півріччя. Про скликання засідань редколегії секретар повідомляє кожного її члена за три дні до дати засідання та надає на ознайомлення матеріали, необхідні для підготовки до участі у засіданні.

Головними функціями редколегії є:

-     забезпечення перспективних напрямків роботи Редакції;

-     визначення позиції Редакції з конкретних питань;

-     створення належних умов для високого професійного рівня публікацій;

-     вирішення спірних питань щодо доцільності публікацій окремих матеріалів.

Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях редколегії, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше половини членів редколегії. У разі рівного розподілу голосів голос Редактора є ухвальним.

     Рішення редколегії набирає чинності після його затвердження Редактором, наказом Редактора.

     Рішення редколегії оформляється протоколом, який підписують усі її члени, що брали участь у засіданні. Контроль за виконанням рішень редколегії здійснюється профільною постійною комісією районної ради.

 

6.Компетенція та повноваження журналістського та трудового колективів

6.1. Трудовий колектив Редакції становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у її діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Редакцією.

 

6.2. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Редакції є загальні збори трудового колективу. Загальні збори вважаються повноважними за умови присутності на них не менше двох третин від загальної кількості членів трудового колективу. Рішення на загальних зборах приймаються простою більшістю від загальної кількості присутніх на зборах членів трудового колективу.

Загальні збори:

-     розглядають, ухвалюють або відхиляють колективний договір;

-     готують пропозицію на сесію районної ради щодо кандидатури призначення Редактора та звільнення його з посади, у разі висловлення недовіри;

-     здійснюють підбір представників редакційної колегії;

-     розглядають інші питання діяльності Редакції в межах своєї компетенції, визначеної законодавством України.

Організацію підготовки і проведення загальних зборів здійснює Редактор. Загальні збори скликаються Редактором не рідше двох разів на рік.

Колективним договором регулюються соціально-економічні питання, що стосуються діяльності Редакції, питання охорони праці, виробничі та трудові відносини колективу з адміністрацією Редакції.

Творчий колектив має право відстоювати інтереси журналістів та здійснювати контроль за дотриманням їхніх прав, вимог щодо заборони цензури і втручання у творчу діяльність.

 

6.3. Журналістський колектив організації має право відстоювати інтереси своїх членів та здійснювати контроль за дотриманням їхніх прав, вимог щодо заборони цензури і втручання у творчу діяльність друкованого засобу масової інформації.

Здійснюючи свою діяльність на засадах професійної самостійності, журналіст використовує права та виконує обов'язки, передбачені Законами України «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» та цим Статутом.

Журналістом Редакції є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з Редакцією або займається такою діяльністю за її уповноваженням, що підтверджується редакційним посвідченням чи іншим документом, виданим йому Редакцією.

Журналіст має право:

-     на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) та зберігання інформації;

-     відвідувати державні органи, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи і організації та бути прийнятим їх посадовими особами;

-     відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом;

-     на вільний доступ до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів; обмеження цього доступу зумовлюються лише специфікою цінностей та особливими умовами їх схоронності, що визначаються чинним законодавством України;

-     по пред'явленні редакційного посвідчення чи іншого документа, що підтверджує його професійну належність або повноваження, надані редакцією друкованого засобу масової інформації, перебувати в районі стихійного лиха, катастроф, в місцях аварій, масових безпорядків, на мітингах і демонстраціях, на територіях, де оголошено надзвичайний стан;

-     звертатися до спеціалістів при перевірці одержаних інформаційних матеріалів;

-     поширювати підготовлені ним повідомлення і матеріали за власним підписом, під умовним ім'ям (псевдонімом) або без підпису (анонімно);

-     відмовлятися від публікації матеріалу за власним підписом, якщо його зміст після редакційної правки суперечить особистим переконанням автора;

-     на збереження таємниці авторства та джерел інформації, за винятком випадків, коли ці таємниці обнародуються на вимогу суду.

Журналіст зобов'язаний:

-     дотримуватися програми діяльності друкованого засобу масової інформації, з Редакцією якого він перебуває у трудових або інших договірних відносинах, керуватися положеннями статуту редакції;

-     подавати для публікації об'єктивну і достовірну інформацію;

-     задовольняти прохання осіб, які надають інформацію, щодо їх авторства або збереження таємниці авторства;

-     відмовлятися від доручення Редактора чи Редакції, якщо воно не може бути виконано без порушення Закону;

-     представлятися та пред'являти редакційне посвідчення чи інший документ, що підтверджує його професійну належність або повноваження, надані редакцією друкованого засобу масової інформації;

-     виконувати обов'язки учасника інформаційних відносин;

-     утримуватися від поширення інформаційних матеріалів, які містять рекламні відомості про реквізити виробника продукції чи послуг (його адресу, контактний телефон, банківський рахунок), комерційні ознаки товару чи послуг тощо.

Журналіст несе відповідальність в межах чинного законодавства за перевищення своїх прав і невиконання обов'язків.

 

7.Припинення діяльності Редакції

7.1. Співзасновники Редакції уповноважені приймати рішення про припинення випуску друкованого засобу масової інформації та діяльності Редакції.

Рішення Співзасновників Редакції про припинення випуску друкованого засобу масової інформації та діяльності Редакції публікується протягом місяця у відповідному друкованому засобі масової інформації.

 

7.2. Припинення діяльності Редакції відбувається шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.

Реорганізація Редакції відбувається на підставі рішення районної ради за погодженням з районною державною адміністрацією та рішенням зборів трудового колективу Редакції.

При реорганізації вся сукупність прав та обов’язків Редакції переходить до її правонаступників.

Редакція ліквідовується у випадках:

-     прийняття відповідного рішення районної ради, погодженого з іншими Співзасновниками – райдержадміністрацією та трудовим колективом;

-     визнання її банкрутом;

-     якщо прийнято рішення про заборону діяльності Редакції через невиконання встановлених законодавством норм, та у передбачений рішенням термін не забезпечено дотримання цих умов або не змінено виду діяльності;

-     якщо рішенням суду будуть визнані недійсними установчі документи Редакції або рішення про створення Редакції;

-     на інших підставах, передбачених законодавчими актами України.

Ліквідація Редакції здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої затверджується районною радою. До складу ліквідаційної комісії входять представники Редакції та Співзасновників. Порядок і термін проведення ліквідації, визначаються Співзасновниками.

У разі банкрутства Редакції її ліквідація проводиться згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження управління Редакцією. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Редакції і подає його районній раді. Фізичні та юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Редакцією, що ліквідовується, повідомляються  про її ліквідацію у письмовій формі в терміни згідно із законодавством.

Майно, що залишилось після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів і членів трудового колективу, передається ліквідаційною комісією до спільної власності територіальних громад сіл, селища Хмельницького району або зараховується до доходу районного бюджету.

Ліквідація вважається завершеною, а Редакція такою, що припинила свою діяльність, з моменту внесення запису про це до відповідного державного реєстру.

При реорганізації та ліквідації Редакції працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

 

8. Заключні положення

Питання, які не врегульовані даним Статутом, слід вирішувати керуючись нормами чинного законодавства України.

Статут Редакції затверджується на пленарному засіданні сесії Хмельницької районної ради, скріплюється підписами голови районної ради та Редактора Газети.

Статут набирає чинності з моменту його підписання та державної реєстрації згідно чинного законодавства України.

Зміни та доповнення до статуту затверджуються в такому ж порядку, як і Статут.

До статуту Редакції вносяться зміни та доповнення за пропозицією:

- районної ради;

- районної державної адміністрації;

- Редактора Редакції;

- трудового колективу Редакції;

 

Зміни і доповнення до Статуту набирають чинність з моменту їх державної реєстрації відповідно до запису до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців.

 

Голова                                                                                Редактор

Хмельницької районної ради                         газети «Прибузька зоря»

____________Ю.В. Мельник                           ___________М.П. Цимбалюк


Вернуться назад