DataLife Engine > 14 сесія > Рішення № 10-14/2012 від 26 грудня 2012 року

Рішення № 10-14/2012 від 26 грудня 2012 року


13-05-2013, 09:18. Разместил: admin

 

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА

VІ скликання

Чотирнадцята сесія

РІШЕННЯ

 

 

від  26 грудня 2012 року                                                                      № 10-14/2012

м. Хмельницький

 

Про хід виконання Програми

впровадження профільного навчання

в навчальних закладах Хмельницького району

на 2008 – 2013 роки

 

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Хмельницької  районної державної адміністрації -  Гурман О.М.  про хід виконання Програми впровадження профільного навчання в навчальних закладах Хмельницького району на 2008 – 2013 роки, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:

            Інформацію начальника відділу освіти Хмельницької  районної державної адміністрації -  Гурман О.М.  про хід виконання Програми впровадження профільного навчання в навчальних закладах Хмельницького району на 2008 – 2013 роки, взяти до відома (інформація додається).

 

      Голова ради                                                          К.Андрійчук

                                   

                                         

 
Додаток 
до рішення районної ради
від 26.12.2012р.
№ 10-14/2012

 

 

  Про хід виконання

        Програми впровадження профільного навчання

в навчальних закладах Хмельницького району на 2008-2013 роки

 

    Програму впровадження профільного навчання в навчальних закладах Хмельницького району на 2008-2013 роки затверджено рішенням 19 сесії Хмельницької районної ради від 21 жовтня 2008 № 2-19/2008 на виконання Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції профільного навчання в старшій школі.

Мета програми полягає у створенні районної моделі профільного навчання та системного впровадження в районі до профільної підготовки та профільного навчання старшокласників як одного із основних напрямків роботи по підвищенню якості, доступності, та ефективності освіти; підготовки молоді до повноцінної професійної життєдіяльності в сучасних умовах. Тому одним із пріоритетних напрямків розвитку освіти району в останні роки є перехід старшої школи на профільне навчання, у зв’язку з чим виникає потреба у проведенні заходів по удосконаленню мережі закладів освіти, забезпеченні системи допрофільної підготовки, чіткого визначення напрямку профілізації по кожному навчальному закладу.

Діюча система профільного навчання району реалізується через мережу загальноосвітніх навчальних закладів з класами поглибленого вивчення предметів та профільними класами, Чорноострівський колегіум, Гвардійську гімназію.

У 2012-2013 н. р. всі загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів нашого району працюють за Типовими  навчальними планами профільної школи, в яких діє 41 профільний  клас, а саме:

Української філології – 7;

Історичних – 6;

Математичний - 2;

Фізико-математичний –1;

Технологічний – 3;

Біолого-хімічний – 2;

Біотехнологічний – 1;

Інформаційно-технологічних – 6;

Географічних – 3;

Військово-спортивних – 4;

Екологічних – 3;

Спортивних – 3;

  У продовж двох останніх навчальних роки всі учні 10-11 класів 100% охоплені профільним навчанням.

Аналіз вибору старшокласників  напрямів профільного навчання протягом  останніх років свідчить, що в загальноосвітніх навчальних закладах району при відкритті профільних класів надається перевага таким напрямам: української  філології, історичному, інформаційно-технологічному, військово-спортивному, географічному, технологічному, екологічному.

 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1717 від 16.11.2000 року, з 2010року відбувся перехід на повне профільне навчання учнів. Тому районним методичним кабінетом було розроблено та виконано заходи по проходженню фахової курсової перепідготовки вчителів-предметників, які здійснюють викладання профільних предметів, забезпечено навчальні заклади  новими програмами, а учнів - підручниками. Відділ освіти та навчальні заклади постійно здійснюють моніторинг запиту інтересів старшокласників, забезпечуючи систему профорієнтаційної роботи, яка ведеться в рамках спільної угоди між центром зайнятості та відділом освіти.

В  системі профільної школи допрофільне навчання є одним із важливих чинників свідомого вибору майбутньої професії випускниками школи, тому

на підготовчому етапі до переходу на профільне навчання кожним навчальним закладом складено перелік курсів за вибором, факультативів, індивідуальних занять та гурткової роботи, які користуються найширшим запитом учнів.

В першу чергу, передбачається введення з 8 класу поглибленого вивчення предметів та запровадження додаткових курсів за вибором учнів.

 У 2012-2013 н. р. поглиблене вивчення предметів введено в 8 навчальних закладах (Чорноострівський НВК, Гвардійський НВК, Гелетинецька ЗОШ І-ІІІ с.т., Грузевицька ЗОШ І-ІІІ с.т., Давидковецька ЗОШ І-ІІІ с.т., Стувчинецька ЗОШ І-ІІІ с.т., Олешинська ЗОШ І-ІІ с.т., Ставчинецька ЗОШ І-ІІ с.т.), яким охоплено 112 учнів, що становить 30,2 % від загальної кількості учнів 8-х класів.

У всіх закладах введено курси за вибором та факультативні заняття.

Всьго:   54 курси за вибором, якими охоплено 7 774 учні;

                     22 факультатива, охоплено – 380 учнів.

Окреслюючи перспективи профільного навчання відділ освіти провів аналіз стану мережі навчальних закладів, яка відіграє важливу роль у формуванні системи профілізації, бо на сьогоднішній день вона носить характер внутрішньошкільної, не завжди задовольняючи потреби у виборі предметів усіх дітей, та з 2012-2013 навчального року сплановано перехід до міжшкільної профілізації, а саме здійснено укрупнення освітніх округів.                                                                                                                                    З 1 вересня 2012-2013 навчального року в районі функціонує три освітніх округи:

№ 1 - Гвардійський (опорний заклад - Гвардійський НВК, директор – Федоров Ю.І., профілі навчання: технологічний, біолого-хімічний, фізико-математичний,військово-спортивний);                                                                                           2 - Чорноострівський (опорний заклад  – Чорноострівський НВК, директор – Островська О.С., профілі навчання: суспільно-гуманітарний(українська філологія), історичний, математичний);

          № - Іванковецький (опорний заклад – Іванковецький НВК, директор – Довганюк З.У., профіль навчання – українська філологія).                                 

Робочі навчальні плани сформовано з урахуванням профілів опорного закладу. Після здійснення діагностичного анкетування учнів, проведення батьківських зборів, враховуючи побажання батьків та учнів організовано роботу та додатково введено курси за вибором, факультативні заняття та гуртки наступним чином:

 по Гвардійському округу:

Курси за вибором :

8 клас -  «Орфографічний практикум», 1 год.

9 клас - «Розв’язування географічних задач », 1 год.

8-9 класи - «Основи наукових досліджень», 1 год.

10 клас – «Конституційне право України», 1 год.

                  «Онови комп’ютерної графіки», 1 год.

Гуртки:

7-8 класи -  «Жива майстерня», 2 год.

Спортивні секції: «Бокс», 1 год., «Футбол», 1 год.

Підвозяться учні з таких навчальних закладів: Андрійковецької ЗОШ І-ІІ ст., Розсошанської ЗОШ І-ІІІ ст., Райковецької ЗОШ І-ІІІ ст., Гелетинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Жучковецької ЗОШ І-ІІ ст.,Водичківської ЗОШ І-ІІ ст., Немичинецької ЗОШ І-ІІ ст..

по Чорноострівському округу:

курси за вибором 8-9 класи:

«Практикум з правопису української мови», 1год.

«Історія України в особах», 1год.

«Аптека природи» ,1год.

Факультативи:

«Основи наукових досліджень», 1год.

Гурток - «Декоративно-прикладного мистецтва», 1год.

Спортивна секція - «Футбол»,1год.

Підвозяться учні з таких навчальних закладів:Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст., Захаровецької ЗОШ І-ІІ ст., Марянівської ЗОШ І-ІІ ст., Бережанської ЗОШ І-ІІ ст., Рідкодубської ЗОШ І-ІІ ст..

по Іванковецькому округу:

Факультативи:

8 клас - «Фізика і техніка», 1год.,

«Мотиви й образи світової літератури в музичному мистецтві», 1год.

9 клас – «Практикум з правопису української мови», 1год.

Гуртки:

5 клас - «Вокальний спів», 1год.

6 клас - «Юний волейболіст», 1год., «Якалка», 1год.

7 клас - «Умілі руки», 1год., «Умілий столяр», 1год.

Підвозяться учні з таких навчальних закладів: Олешинської ЗОШ І-ІІ ст., Черепівської ЗОШ І-ІІ ст..

На базі Олешинської ЗОШ І-ІІ ст.. учні 5-7класів Іванковецького НВК та Черепівської ЗОШ І-ІІ ст.. відвідують факультативне заняття «Світова література» та «Драматичний гурток».

Ефективність впровадження допрофільної та профільної підготовки учнів в  освітніх округах можна проаналізувати за результатами роботи з обдарованими учнями по підсумках ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад та конкурсів: Гвардійський освітній округ – 7м., Чорноострівський – 11м., Іванковецький – 5м..

         Щорічно поновлюється матеріально технічна база. Навчальні заклади забезпечені 56 компютерними класами (529 одиниць техніки), 15 проекторами,

5 мутимедійними дошками, програмним забезпеченням. Всі навчальні заклади підключені до мережі Інтернет. У 2011-2012 н. р. за кошти державного бюджету було отримано: фізичний кабінет в Іванковецький НВК, 2 комп’ютерні класи – Копистинський НВК, Марянівська ЗОШ І-ІІ с.т.. У 2012-2013 н.р. за кошти державного бюджету було отримано: хімічний кабінет  у Гвардійський НВК, комп’ютерний клас – Чорноострівський НВК.

            Щорічно в бюджеті передбачаються кошти на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, на курси підвищення кваліфікації вчителів, на викладання курсів за вибором, факультативів, гуртків, підвіз учнів до навчальних закладів.

Виконання програми у 2013 році потребує здійснення певних кроків, а саме:

-      визначитися з реорганізацією мережі класів по кожній школі;

-      вирішити питання викладання російської мови в школах з українською мовою навчання в 2-9 класах для раціонального використання варіативної частини робочих навчальних планів;

-      відповідно до обраних профілів придбати сучасні кабінети;

-   проводити широку роз’яснювальну роботу серед учительської, учнівської та батьківської громадськості щодо запровадження міжшкільної профілізації.

 

       Голова ради                                                К.Андрійчук


Вернуться назад