DataLife Engine > 8 сесія > РІШЕННЯ № 17-8/2011 від 11 листопада 2011 року

РІШЕННЯ № 17-8/2011 від 11 листопада 2011 року


9-04-2013, 12:22. Разместил: admin

 

 

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА РАЙОННА РАДА

VІ скликання

Восьма сесія

РІШЕННЯ

  

від  11 листопада 2011 року                                                                17-8/2011

м. Хмельницький

  

Про правила етики депутата

Хмельницької районної ради

 

Розглянувши звернення депутата районної ради Спиридонова А.В., враховуючи рекомендації депутата Ткачука М.М., постійних комісій та президії районної ради, керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   районна рада

 

ВИРІШИЛА: 

1. Затвердити правила етики депутата Хмельницької районної ради (далі – Правила, додаються). 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради питань регламенту, депутатської діяльності, етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації (голова комісії – Онатій М.Г.)

  

            Голова  ради                                                                      К.П.Андрійчук

  

 

Додаток

                                                                                                   до рішення районної ради

                                                                                                   від  11.11.2011р.

 №17- 8/2011

 

 

 

ПРАВИЛА ЕТИКИ ДЕПУТАТА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

 

1. Загальні положення

1.1. Правила етики депутата Хмельницької районної ради (далі – Правила) розроблені відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Ці правила представляють собою основи поведінки депутатів Хмельницької районної ради, якими їм належить керуватися при виконанні депутатських повноважень.

1.2. Депутат Хмельницької районної ради (далі – депутат) у своїй діяльності повинен дотримуватися Конституції України, Законів України та регламенту районної ради.

1.3. Депутат повинен у рівній мірі дотримуватися власної гідності і поважати гідність інших депутатів, а також посадових осіб та громадян, з якими він вступає у відносини у зв’язку з виконанням депутатських повноважень.

1.4. В особистій поведінці та побуті депутат зобов’язаний дотримуватися загальновизнаних норм моралі, підтримувати авторитет депутата.

1.5. Депутат повинен утримуватися від дій, заяв та вчинків, здатних скомпрометувати його самого, виборців, яких він представляє та орган місцевого самоврядування, до складу якого він обраний. 

2. Діяльність депутата в Хмельницькій районній раді

2.1. Депутати ради зобов’язані брати особисту участь у всіх пленарних засіданнях ради, засіданнях постійних, тимчасових  комісій, членами яких вони є, а також у  спільних засіданнях комісій.

У разі неможливості брати участь у засіданні, депутат повинен повідомити про це голову ради або його заступника, або голову відповідної комісії ради.

2.2. Взаємовідносини між депутатами ради базуються на основі рівноправності. Депутат повинен лояльно ставитися до інших депутатів незалежно від їх соціального статусу та політичної приналежності.

Депутати повинні будувати свою роботу на принципах вільного колективного обговорення і вирішення питань, поваги до розмаїття думок, не допускати конфліктів, шукати шляхи подолання розбіжностей серед депутатів. Депутат не може нав’язувати свою позицію за допомогою погроз, ультиматумів та інших подібних дій.

2.3. Депутат повинен активно і конструктивно брати участь у роботі ради. Своє право на голосування він здійснює особисто.

2.4. Депутати повинні дотримуватися затвердженого порядку роботи ради, розпоряджень голови ради, що стосуються підтримки порядку і дотримання Регламенту ради, не запізнюватися без поважних причин на засідання ради, його робочих органів, інші заходи ради.

На засіданнях ради не  допускаються самовільні дії, а саме:

вихід із залу засідання на знак протесту та для зриву засідання з інших мотивів, не визнаними поважними;

виступи без надання слова, виступи не по суті питань порядку денного;

вигуки, переривання виступаючих.

2.5. Депутат не повинен використовувати в своїх промовах грубі образливі вирази, що завдають шкоди честі і гідності депутату ради та іншим особам, допускати необґрунтовані звинувачення на чиюсь адресу, використовувати свідомо неправдиву інформацію, закликати до незаконних і насильницьких дій, національної ворожнечі. У разі порушення депутатом даних правил до нього можуть бути застосовані заходи, передбачені Законами України, регламентом ради. 

3. Правила депутатської етики у взаєминах депутата з виборцями

3.1. Депутат підтримує постійний зв'язок з виборцями, відповідальний перед ними і підзвітний їм.

3.2. Депутат вживає заходів щодо забезпечення прав, свобод і законних інтересів своїх виборців:

1) розглядає заяви, пропозиції, скарги, які надійшли від виборців;

2) сприяє в межах своїх повноважень законному та своєчасному вирішенню питань, які містяться в зверненнях;

3) веде прийом громадян;

4) вивчає громадську думку і при необхідності вносить пропозиції до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських об’єднань.

3.3. Депутат у встановленому порядку звітує перед виборцями, періодично інформує їх про свою роботу під час зустрічей та через засоби масової інформації. Інформація, яку надає депутат виборцям, повинна бути повною, достовірною та об’єктивною. 

4. Правила депутатської етики у взаєминах депутата з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами

4.1. Депутат не повинен використовувати в особистих цілях можливості, пов’язані зі статусом депутата у взаємовідносинах з державним органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

4.2. Депутат не повинен використовувати свій статус для впливу на діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій, посадових осіб та громадян при вирішені питань, які стосуються особисто його.

4.3. Депутат не повинен використовувати приміщення, телефони та інші матеріально-технічні засоби ради в цілях, не пов’язаних із здійсненням депутатської діяльності.

4.4. Депутат не може розголошувати відомості, які стали йому відомі в силу здійснення ним депутатських повноважень, якщо ці відомості становлять державну, комерційну чи службову таємницю, пов’язані з особистим або сімейним життям громадян, з діловою репутацією і діяльністю юридичних осіб та довірені депутату з умовою їх нерозголошення; розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню; стали йому відомі у зв’язку з його участю в депутатських перевірках. 

5. Етика публічних виступів депутата

5.1. Депутат, беручи участь у роботі ради, постійних комісій, публічних слуханнях, виступаючи у засобах масової інформації з різного роду публічними заявами, зобов’язаний використовувати тільки достовірні та перевірені факти.   

5.2. Виступи депутата повинні бути коректними, не повинні ганьбити честь і гідність громадян, посадових осіб, ділову репутацію юридичних осіб.

5.3. У випадках необережного подання в публічних виступах і заявах недостовірних фактів, а також приниження честі та гідності громадян, посадових осіб, ділової репутації юридичних осіб, депутат зобов’язаний публічно визнати некоректність або недостовірність своїх висловлювань, принести вибачення громадянину, посадовій особі, чиї честь і гідність були порушені, або юридичній особі, ділова репутація якої була зачеплена.

Публічне визнання некоректності або недостовірності своїх висловлювань а також принесення вибачення не звільняє депутата від відповідальності відповідно до чинного законодавства за передбачені цим розділом порушення. 

6. Контроль за дотриманням Правил депутатської етики і відповідальність депутата за їх порушення

6.1. Контроль за дотриманням депутатами цих Правил здійснює постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації (далі – комісія ).

Голова та члени комісії зобов’язані вживати всі необхідні заходи щодо дотримання депутатами цих Правил (робити зауваження, проводити бесіди та ін.).

6.2. Комісія може розглядати питання про порушення цих Правил за власною ініціативою, за пропозиціями ради, постійних комісій ради, голови ради.

6.3. Із заявою про розгляд питання про неетичну поведінку депутата в комісію можуть звертатися посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники організацій, громадських об’єднань, громадяни.

6.4. Комісія має право запропонувати депутатові дати їй пояснення у письмовій формі з питання порушення цих Правил.

6.5. У разі подання необґрунтованої скарги, що зачіпає честь, гідність, ділову репутацію депутата, депутат має право захищати свої права всіма способами, не забороненими Законами України. 

6.6. За результатами розгляду питання про порушення депутатом цих Правил, комісія готує проект рішення про  вжиття заходів впливу і виносить дане питання на розгляд чергової сесії районної ради  або приймає рішення про відсутність порушення цих Правил.

До депутата, який порушив дані Правила, рада може прийняти один з таких заходів впливу:

-         зробити зауваження і попередити про неприпустимість порушення цих Правил;

-         рекомендувати депутату принести публічне вибачення;

-         оголосити на засіданні ради і поширити в засобах масової інформації факти порушення депутатом цих Правил;

-         згідно з статтями 37, 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» виступити з пропозицією до територіальної виборчої комісії про відкликання депутата.

 

Голова ради                                                                     К.Андрійчук


Вернуться назад